חוות דעת

bluenote

New member
חוות דעת

שלום לכולם, הנה מודל של דבורה שיצרתי ב-MAX. מה דעתכם?

hermonir

New member
במבט ראשון: וואו.

אבל... (דברים קטנים. בגדול זה אחלה) 1. לא הסתכלתי בספר טבע, אבל נדמה לי שנסחפת קצת עם השיער, לא? תקן אותי אם אני טועה. 2. הכנפיים. החיבור לגוף פשוט מדי, אני בטוח שאצל דבורה אמיתית זה לא נבלע בתוך הגוף ככה. ונראה לי שחסרה מסגרת מסביב. שוב, צריך לבדוק בתמונות אמיתיות. ושאלת השאלות... איך היא עפה? דרך אגב: אם המטרה הסופית היא קטע שבו הדבורה _רק_ עפה, אתה יכול לחסוך עבודת מידול וטקסטור על הכנפיים, כי הן בטשטוש תנועה היסטרי. תמיד צריך לזכור: מה שחשוב זה מה שרואים בסוף. שבועיים שהשקעת בהבאת הכנפיים לריאליזם המוחלט הם שבועיים מבוזבזים אם לא רואים את זה. ניר.

חץ מקשת

New member
מידול

יפה, רק נראה לי שה"specular levels" במחושים ובראש קצת חזק מידי. הם מבריקים יותר מידי.על הראש זה bump ? אבל יפה

bluenote

New member
אז ככה:

לפי תמונות דבורים שבדקתי, כמות השיער היא דיי נורמלית, תלוי מסוג הדבורה (ומסתבר שיש הרבה). לגבי הכנפיים אתה די צודק, פשוט לא מצאתי תמונה את החלק הזה של הגוף בבירור מספיק שאוכל לעבוד לפיו. אני דווקא חושב שהעיינים לא נראות מספיק ריאלסטיות ולא מחוברות מספיק טוב לראש (הן נראות מודבקות). לגבי התעופה, ויתרתי כרגע על אנימציה כיוון שלקח המון
זמן לרנדר את הפריים האחד הזה (גם בקטן). דוקא הטיקסטור של הכנפיים לקח לי הכי פחות זמן (פחות משעה). לגבי ה-specular אתה צודק, זה קצת מוגזם במחושים ואולי אפילו בעיינים. לגבי הראש, זה לא bump אלא שיער קצר מאד (זה נראה יותר נורמלי בגירסה הגדולה והאיכותית יותר של התמונה). השיער נעשה בעזרתו האדיבה ביותר של הפלאג Shag:Hair. יש למשהו רעיון איך לעשות שיער ריאליסטי כל כך בלי עזרתו של פלאג?

hermonir

New member
למה בלי פלאג?

אם זה עובד, לך עם זה. ובנוגע לאנימציה, אתה לא יכול לנטרל את מה שלוקח המון זמן ולרנדר טסט שייראה סביר? כללית, עצה לחיים: כדאי לסדר את סביבת העבודה כך שהתגובה של המחשב תהיה כמה שיותר מהירה. לא להציג טקסטורות ב-OPENGL, או לעבוד רק עם עצמות בלי לראות את האובייקט המלא... אם אתה צריך לעצור את העבודה שלך כדי לחכות למחשב אתה לא יכול לזרום קדימה ולעבוד בשטף, ואיכות העבודה יורדת. ניר.

bluenote

New member
בלי פלאג בגלל

שזה מה שלוקח לו כ"כ הרבה זמן. הפלאג של השיער מקפיץ את זמן הרינדור לפי 10 אם לא יותר. אם אני אנטרל את השיער המודל כבר יראה הרבה פחות סביר. יש רעיון?

matty

New member
פחות זמן

shag:fur לוקח פחות זמן מ Hair אם אתה לא צריך המון המון שערות, נסה להשתמש ב scatter זה עובד מצוין לדברים כמו זיפי זקן.

למעלה