חוסר יציבות בWIFI שמתקבל מהנתב של סיבים אופטיים מהירים

evike

Active member
מנהל
בשל בעיות בנתב D-LINK AC 1200 ששימש אותי בסיבים (בהתחלה של אנלימיטד, ואח"כ בפרטנר) שגרמו לניתוקים והאטה, החליפו לי נתב לנתב 5670 SAGEMCOM FAST. קיבלתי מהירות מעולה, כמעט מקסימלית ב SPEEDTEST במחשב וגם בנייד למשך כמה שעות. במחשב המהירות נשארה יציבה, אבל בנייד, סמסונג גלקסי S20, המהירות ירדה פתאום לכמעט 0, ואח"כ השתנתה בכל בדיקה, ובדקתי הרבה, ממהירות נמוכה, בינונית וגבוהה. לפעמים היה קשה אפילו לכתוב הודעה בווצאפ.
החליפו לי לאותו הנתב במגמה לבדוק את תקינותו. בינתיים הסתבר, שניטרלו לי את תדר ה 5 ג'גה שהוא התדר המהיר. החזירו אותו, המהירות כמובן עלתה, אבל עדיין יש חוסר יציבות במהירות. המהירות ליד הנתב טובה, אבל התרחקות לחדרים אחרים היא הבעייתית. (דירה סטנדרטית של 3 וחצי חדרים, לא משהו ענק שצריך להשפיע)
ועוד משהו מוזר, כמעט כל יום התדר המהיר של ה 5 ג'יגה נעלם מהנייד, וכל פעם צריך להוסיפו ידנית, למרות שהתחברות אוטומטית מסומנת. (אני סוגרת את הנייד בכל לילה)
בקיצור, נראה לי שהנתב הזה לא מתאים לי. על איזה נתב אתם ממליצים למהירות של 1000/250?
הבהרה - הנתב הישן שלי וגם הנתב שהמליצו לשכנים לקנות הוא עם 4 אנטנות, בעוד מה שהשכירו לי הוא ללא אנטנות. האם זאת הבעיה?
תודה

נערך לאחרונה ב:

blzvi

Active member
רוצה להבין.
הבעיה היא רק ב WI-FI ?
איך הנתב מתנהג ברשת קווית (LAN)?
אם הוא מתנהג בסדר את יכולה להוסיף AP

evike

Active member
מנהל
תודה.
לפעמים, לא הרבה, יש מעט תקיעת גם בכניסה לאתרים. עם הנתב הקודם הכל עבד יופי, עד שהוא התקלקל. שמתי לב רק כשהכרוםקאסט פסק לעבוד, ואז גם קיבלתי איטיות באתרים.
עם הנתב הזה הכרוםקאסט עובד מעולה.
מוזר גם, שכשיש האטה, המהירות בבדיקה דרך SPEEDTEST היא מהירה, כאילו הכל תקין.

evike

Active member
מנהל
מנבירה ברשת, הבנתי שכדי לפתור את הבעיות שיש לי, אני צריכה לקנות נתב משלי ולא להשתמש בזה של הספק.
מנבירה נוספת מצאתי שהנתבים של TP LINK ARCHER מומלצים מאד, ואפילו המחירים שלהם לא בשמיים.
מה ההבדל בין AX53 לבין AX10. מצד אחד הנתונים של AX53 נראים מעט טובים יותר, מצד שני בכמה חנויות הוא זול במעט מה AX10, וזה קצת מבלבל אותי
שאלה נוספת, האם כדי לקנות נתב עם מודם כדי לחסוך את העלות של המתאם האופטי של הספק, או אפילו לקנות מתאם אופטי פרטי.
תודה.

k-don

Well-known member
מנבירה ברשת, הבנתי שכדי לפתור את הבעיות שיש לי, אני צריכה לקנות נתב משלי ולא להשתמש בזה של הספק.
מנבירה נוספת מצאתי שהנתבים של TP LINK ARCHER מומלצים מאד, ואפילו המחירים שלהם לא בשמיים.
מה ההבדל בין AX53 לבין AX10. מצד אחד הנתונים של AX53 נראים מעט טובים יותר, מצד שני בכמה חנויות הוא זול במעט מה AX10, וזה קצת מבלבל אותי
שאלה נוספת, האם כדי לקנות נתב עם מודם כדי לחסוך את העלות של המתאם האופטי של הספק, או אפילו לקנות מתאם אופטי פרטי.
תודה.
תלוי בגודל הבית את צריכה ראוטר טוב (עדיף ראוטר שתומך במאש) או יחידה או יותר של נקודות מאש.
מתאם הסיב בא בנפרד ולא קונים אותם ביחד (ככה אפשר לעבור חברה עם אותו ראוטר).
לא בכל חברה ובכל תשתית צריך וניתן לחבר מתאם סיב פרטי.
בבזק צריך SFP+מתאם סיב לקנות או ZTE F601
בפרטנר על סיב פרטנר מקבלים מתאם סיב ב 5 לחודש או קונים ב KSP ב 80 ש"ח
בפרטנר על סיב בזק מקבלים מתאם סיב ב 5 ש"ח לחודש
בסלקום (על סיב הוט/סלקום/IBC או בזק) מקבלים מתאם סיב בחינם
בהוט על סיב הוט/סלקום/IBC מקבלים ראוטר בתשלום .
זה המצב שאני מכיר היום

em28

Well-known member
את לא חייבת ראוטר, יכולה להסתפק בנתב ולהוריד כ-50% מהמחיר.
ממיר הסיב (בחינם, בתשלום או בקניה) הרי מכניס לנתב כבל רשת, לא סיב.

אני הלכתי על הוואווי AX3 בנובמבר שעבר ב"מבצע" של KSP ב-240 ש"ח,
בנובמבר הנוכחי היה מבצע בעלי של דגם ה-PRO החזק יותר ב-160 ש"ח.

k-don

Well-known member
את לא חייבת ראוטר, יכולה להסתפק בנתב ולהוריד כ-50% מהמחיר.
ממיר הסיב (בחינם, בתשלום או בקניה) הרי מכניס לנתב כבל רשת, לא סיב.

אני הלכתי על הוואווי AX3 בנובמבר שעבר ב"מבצע" של KSP ב-240 ש"ח,
בנובמבר הנוכחי היה מבצע בעלי של דגם ה-PRO החזק יותר ב-160 ש"ח.
נתב זה ראוטר בעברית

למעלה