חופשי/ה או צודק/ת

חופשי/ה או צודק/ת../images/Emo35.gif

הי שאלה להתבוננות פנימית מה אתם מעדיפים להיות - צודקים או חופשיים
אני מזמינה אתכם להתבונן בהתנהלות שלכם בחייכם ולענות בכנות מי אתם : צודקים או חופשיים
שתהיה לנו שבת שלום טל
המשך יבוא.....

שלום טל

תני קצת יותר פירוט על השאלה הזאת שהיא כוללנית מאוד ונוגעת במאות תחומים שונים, כך שהתשובה עשויה להשתנות מתחום לתחום,תודה מראש ו/tapuzforum/images/emo8.gif הרבה הצלחה עם הפורום החדש והמיוחד

תודה וחופשיה../images/Emo140.gif

תודה אהובה על הברכות
ובעבורי יש רק תשובה אחת זה לא משנה מה השאלה / המקום אני מזמינה אותך להכנס פנימה ולמצוא את המקומות של הצודקת ולראות כמה את חופשיה שם אשמח לשמוע חיבוק ושבת שלום טל

אם הבנתי את השאלה נכון

אז חופשי,במובן של לעשות מה שנכון וחכם, ולא להיות תמיד צודק ומרובע. אז עדיף להיות חופשיים.

חופשיה../images/Emo42.gif

אהובה גם אני בוחרת בחופשיה ותרגול העבודה תמיד הוביל אותי לחופש פנימי. תראי איפה את עדיין לא מרגישה חופשיה עלי את המחשבות האלו ובואי נעשה את העבודה שבת שלום טל

דניאל- האם זה יכול לבוא ביחד?../images/Emo131.gif

דניאל מה אני מסתובבת עם השאלה שלך בימים האחרונים ויש לי רק תשובה אחת שכל הזמן חוזרת לפני שארשום אותה תהיתי מה זה אומר בעבורך להיות גם צודק/ת וגם חופשי/ה? והאם זה מצליח לך? ומתי זה לא מצליח? ומה קורה אז? אני תמיד תלמידה וזו הדרך האמיתית לגדול אז אשמח לשמוע ממך חיבוק ותודה טל

בשבילי להיות חופשי זה..

לממש את שעל לבךך - כל דבר שמפריע לך לנשום לרווחה... פשוט להוציא אותו ממךך ולהילחם בפחד ולהגשים את הנשמה.. זה נקרא בשבילי להיות חופשי.. צודק?.. הכונה לצדק? זה כבר לפי השקפת עולם.. מי שחופשי יכול להיות צודק רק עפ"י השקפת עולמו.

חלומות מתגשמים../images/Emo189.gif

סוכן החלומות אני מאמינה שחלומות מתגשמים
ואתה? השאלה היא מה החלום שלך.... שלי זה להיות חופשיה - חופש פנימי אמיתי והעבודה מעמיקה את החופש הזה יותר ויותר פשוט נהיה נורא מתיש לנסות להיות צודקת כל הזמן תלמד אותי - למה להיות צודק יותר מעניין אני אשמח לשמוע שיהיה לך אחלה יום טל

חלומות ש"מתגשמים"

לא ממש מעניינים אותי - ישבתי לי בבית ופתאום התגשם לי חלום - איפה הלקח בזה? בתחילת השנה הגשמתי חלום חיים אחרי כמה שנים של עבודה קשה ועכשיו אני נטול חלומות, מנסה לעזור לאחרים להגשים את שלהם. ולעניין החופש והצדק - בעיני יותר קשה ומתיש לדכא כל הזמן את דעתי בכל מיני נושאים רק כדי להיות חופשי (וגם לך זה כנראה לא קל - אחרת למה את צריכה "לעבוד" על זה?). מצד שני, הפוזה הזאת שאין לי דעה משלי ואני פתוח ונכון לקבל כל דעה אחרת מעקרת ומייתרת כל דיון. אז יש לי דעה כמעט בכל עניין (וגם אם אין, תני לי 5 דקות, נארגן משהו
), אני שמח להביע אותה והיות ואני צודק לא בגלל איזה שהוא ענין רציונלי אלא כי ככה נולדתי אני גם לא מוצא את זה קשה במיוחד. יום טוב גם לך.

חלומות וחופש../images/Emo140.gif

סוכן חלומות יקר
איך התגשמות של חלום קשורה לך ללקח? --------- בחויה שלי חלומות שהם מחוצה לנו הם ברי חלוף מרדף אחרי משהו חיצוני בסופו של ענין משאיר תחושת ריקנות כי הוא נמוג. השגת ומה נשאר עכשיו? הגעת לפיסגה ומה עכשיו? מאחורי כל דבר חיצוני יש מה שאני קוראת - משאלת נשמה למשל - "אני צריכה את האוטו שלי" ומה יתן לי האוטו ב"סיפור" הפנימי שלי? ניידות, תנועה, חופש , עצמאות וכו' אלו משאלות הנשמה והיקום נדיב באינסופיות שלו אם המיינד פתוח לאפשר ליקום להיות יצירתי וידידותי ואם אנו פתוחים לקבל יש המון דרכים לחיות בחוויה של ניידות, תנועה, חופש, עצמאות ואלו הם ערכים פנימיים וברגע שהם כבר מושגים אז החלום התגשם כי כשזה פנימי - בין אם יש לי אוטו ובין אם לאו הערכים האלו כבר קיימים בתוכי כמציאות קיימת ברגע שתליתי אותם במשהו חיצוני ברגע שהמשהו החיצוני נעלם איתו גם החוויה וזה נכון לגבי כל דבר שאנו נקשרים / נצמדים אליו או מאמינים שהוא המקור המקור הוא לעולם פנימי! _______________ ולעניין ה"צדק" זה אכן לא קשור לצדקנות זה קשור לתחושת החופש להיות עשיתי בחיי הרבה פעולות שלא היו מובנות לעולם אך היו מובנות לנשמה שלי בעייני העולם לא תמיד הייתי ברורה להם או "צודקת" (למשל כשלמדתי ולימדתי רייקי - "אנרגיות" - היו ששאלו: מה זה הדבר הזה? ואיפה ההוכחה שלך? תראי לי "אנרגיות" - זה היה משעשע - הצורך שלהם לראות משהו מוחשי בכדי להאמין) אך היה קול פנימי שהנחה ואם הקול הפנימי הזה מאוזן ויש לך שקט יש לך ודאות ושלווה בידיעה הפנימית זה בעייני חופש צדקנות לשם ווכחנות - זה משחק ויש מי שממש נהנה מהמשחק הזה אז בעבורו גם הוא צודק ולעניין לא להשמיע את קולי האדם הראשון שאמור לשמוע אותי - זו אני ואני זו שאמורה בחוויה שלי לחיות בשלווה עם מה שאני שומעת ורואה פנימה ו"אני צריכה לעבוד על זה" במקומות שבהם יש לי ויכוח פנימי וחוסר שקט ופה 'העבודה' נכנסת לפעולה אם יש מחשבה שעושה לי טרור פנימי - אני חוקרת אותה באמצעות 4 השאלות וההיפוכים והאמת הפנימית עולה ובא השקט וזה חופש בשבילי אולי אתה מצליח לחיות בשלום עם כל המחשבות שלך ומי מכם שמצליח לחיות בשלום עם כל המחשבות ללא יוצא מהכלל שבבקשה יספר לי על זה אני עדיין מוצאת מחשבות או אמונות שעולות ואז העבודה מאפשרת לי לצאת ממעגל הסבל ועם זה כבר יש בתוכי המון המון שקט פנימי זה הולך יחד 'העבודה' לא מדברת על נכון או לא נכון ולא על טוב או רע אלא על חופש פנימי אמיתי משוחרר ממחשבות של סבל כי הסבל מקורו קודם כל במחשבה. כמו למשל מחשבה :אם אני לא אתווכח אז אני אדכא את דעתי. או : אם אני לא אתוכח או אראה שאני צודק כל הזמן- אז אין לי דיעה משלי איש יקר- זכותך תמיד להחזיק בדעתך זו זכותך הראשונית - קיומית ומותר לך תמיד להביע אותה העניין של "צודק" בעבורי זה המקום שבו אנו חייבים להוכיח לאחרים שאנחנו צודקים ושדעתנו "נכונה יותר". ובשבילי זה מתיש. בשביל מה? מה הפואנטה? לקבל אישור? להוכיח משהו למישהו? הכי חשוב - אני למדתי לשמוע אותי. את הקול האמיתי שחי בי (ואני עדיין מעמיקה ולומדת) יש אנשים נפלאים שכן מוכנים לשמוע אותי (הם לא חייבים להסכים - וזה גם בסדר- זה הרעיון של דיאלוג בשונה ממונולוג) אז בשביל מה לדפוק על דלתותיהם של אלו שלא? זכותם להשאר בדעתם וזה חופש. חיבוק איש יקר
טל ואשמח לתרגל איתך את העבודה אם תרצה

לדעתי את מבלבלת

בין חלומות לעוגנים - אני יכול להיות חופשי, עצמאי ונייד גם בלי אוטו, אבל את החוויה הספציפית שאני מחפש יתן לי רק, נניח, טנדר מיצובישי מאגנום 2.5 ליטר טורבו דיזל סרן אחורי חי עם נעילה מכנית, קפיצים מאחור, מוטות פיתול מלפנים ו-115 כ"ס לבלימה - חופש, תנועה ועצמאות יהיו לי לפני, בזמן ואחרי שאשיג את האוטו הזה. ונכון, אחרי שהשגתי אותו (לא שזו כזאת בעיה במחירון שהכלים האלה נסחרים היום
) ועד שיתרקם החלום הבא תהיה תחושה של ריקנות כי ככה זה - חלומות הם עניין חיצוני וזמני ומה שחשוב זה אף פעם לא חלום מסויים אחד אלא התהליך שבו החלומות והגשמתם הם רק שלבים בדרך למעלה. ולעניין הצדק - לעיתים רחוקות אני מרגיש צורך לשכנע מישהו ולכן, אולי, להגדרתך אני יותר חופשי מאשר צודק - מי יודע. ולעניין הצעתך - אני בעיקרון לא מסרב לנשים יפות ואופטימיות שמציעות לי לתרגל ביחד דברים רק שאת חייבת להיות טיפה יותר ספציפית בעניין הזה.

zviaran

New member
סוכן החלומות, לדעתי "אני צריך להיות צודק"

מביא אותנו להמון אי-שקט, כי הרבה אנשים נראים לנו לא צודקים. אנחנו באים ממקום של ביקורת וויכו, התגוננות ולפעמים גם התקפה. כשהחופש הוא בעצם לא להיות אפילו בויכוח הזה.

כל "אני צריך" מביא איתו

אי שקט - מבחינה זו, "אני צריך להיות צודק" לא שונה בהרבה מ-"אני צריך להיות חופשי" - בשני המקרים את מכפיפה את עצמך למטרה חיצונית שהשגתה נמדדת ע"י קריטריונים חיצוניים. לכן, להרגשתי, השאלה היא לא חופשי או צודק, אלא חופשי או לא חופשי.

חופשי/ה או צודק/ת

נגעת בנושא שהוא מאוד גדול ודומיננטי בחיים. חשוב להבהיר ש"חופשי/ה או צודק/ת" אין משמעו שבכל פעם שאני צודק - איבדתי את החופש. אם לדניאל יש דעה והוא עומד על דעתו בדיון שנוצר - אין זה אומר שהוא איבד את החופש שלו. האמירה "חופשי/ה או צודק/ת" מכוונת לצורך להיות צודק - שם מתחיל הקונפליקט בין חופש לצדק. כאשר אנחנו אוחזים בדעותינו / מחשבותינו / אמונותינו / דרכינו רק מתוך חשש להיות טועה, או הצורך להיות צודק, גם כאשר היקום שמסביב (והתוצאות) צורח - אתה טועה!!! - אז נוצר הכלא של הצורך להיות צודק. אז האדם הופך להיות תקוע (שכן כל צמיחה תרמז על כך שאמונותיו היו מוטעות), סגור, חרד, מאבד את הבחירה החופשית (כאשר אני בוחר אני עלול לטעות), חי כקורבן ומאבד את החופש שלו. (ד"א, דיון שהמניע שלו הוא להיות צודק הוא לא דיון, הוא וויכוח עקר). כדי להסיר ספק, ולמירה ש"מעדיפה להיות חופשיה אבל לא מצליחה תמיד" - אני עוד לא פגשתי אדם שהוא נקי לחלוטין מצדקנות, ופגשתי הרבה, כולל המורים הכי ידועים בדור הזה... עבורי, זוהי דרך שבה אני פוגש שוב ושוב את הצדקנות שלי, יורד ממנה וזוכה בחופש. מקווה שהבהרתי,
אור ואהבה

A w a r e n e s s יקר../images/Emo140.gif

התגובה שלך מאוד ריגשה אותי והביכה אותי מאוד מכיוון שהרגשתי מעין צעקה גדולה מבפנים של-"יו כמה את אוהבת ונהנית להיות צודקת". אכן חופש אין לי כאשר רוב הזמן <אני מודה
> כי אני נאחזת בצדקנות שלי... אבל, בשאר הזמן שאני מוותרת על הצדקנות שלי ואף אומרת לעצמי- נשבר לי מעצמי! <בעצם מהצורך להיות צודקת רוב הזמן> אני נהנית וחושבת איזו הקלה, איזה חופש, איזו שמחה,איזה אושר וככה אני רוצה להיות תמיד! הבעיה היא <וזה לחקירה עמוקה במיוחד> שאני שוכחת מהר מאוד להישאר בחופש הזה ומאוד מהר רצה לחפש את ההצטדקות. אם יחלקו כאן מדליה על הצטדקות אז אל תשכחו אותי
A w a r e n e s s חבר יקר, תודה , אתה נפלא!

למעלה