חופשי ומאושר

SayNoMore

New member
חופשי ומאושר

נכון, חשוב לקבל את עצמך כמגמגם (ובכלל להכיר בכל יתר המגבלות שלך) ובכך להקטין משמעותית את הלחץ והעומס המנטלי שחווים רוב האנשים והמגמגמים בפרט. אך הקבלה העצמית אין משמעותה ויתור על היכולת לשפר את הדיבור עצמו על ידי רכישת דפוס דיבור חדש טבעי ו"נורמלי" במקום ההרגלים המוטעים שסגלנו כולנו במהלך השנים. תבנית חדשה זו מצריכה למידה ותרגול רב תוך הפגנת משמעת עצמית ובעקר אומץ במטרה להפעילה בכל רגע ורגע ללא תנאי שכן רק כך תצליח/י לשרש ולעקור את ההרגל הישן. אולם המאמץ משתלם, וההתמדה תביא לשיפור משמעותי בשטף ובעקר תשחרר מהמאמץ הפיסי, התנועות הבלתי רצוניות והפחד!!! לאמר מה שאתה רוצה, באופן שאתה רוצה, מתי שאתה רוצה ואיפה שאתה רוצה. השילוב הזה מהווה מתכון די בדוק בדרך להיות חופשי ומאושר. הקושי הגדול ביותר הוא להתגבר על הפחד לכן יש לנסות תחילה בקטן במשימות שניתן לעמוד בהם די בקלות וכך להתקדם עם ההצלחה. לגבי דפוס הדיבור החדש אני ממליץ בחום על ברברה דם מכון CTI, פשוט ולעניין. (אולם העקרון זהה לגבי כל טכניקה טובה אחרת שלא ידועה לי) אל תרחמו על עצמכם או תכו על חטא, פשוט חבל על הזמן ואין ולא יהיה כדור פלא שיעלים את הגמגום. הכדור האמיתי בידיים שלכם. לכן בבקשה אל תגיבו להודעה שלי, שכן כל מילה מיותרת והנייר האלקטרוני סופג הכל. פשוט תחשבו, תגיעו לבשלות אישית ביחס לרצון לשנות והנכונות לעבוד קשה. ואולי גם תקפידו לעדכן בהצלחות כדי לחזק אחרים ביכולת לשנות. בהצלחה!

kobino

New member
אתה קשור למכון באיזו דרך ?

או שאתה מטופל שהצליח בטיפול ?

shuky63

New member
תוכל לתרום יותר אם תספר על הטיפול

הספציפי ואם עברת טיפולים אחרים להשוות בניהם.זה יעזור למי שרוצה לבחור טיפול כי יש טיפולים רבים. אני יכול להביע דעה אישית על הטיפול של ברברה דם כי עברתי אותו. הטענה המרכזית בטיפול היא שמה שגורם לנו להתקע היא העובדה שאנחנו מודעים להפקת הדיבור שלנו ומנסים לשלוט באברי ההיגוי השונים(שפתיים גרון מיתרי קול)בעוד שאצל אדם שאינו מגמגם הדבר נעשה באופן אוטומטי לגמרי על ידי המח שהופך רעיון לדיבור מושמע.כשאנחנו רגועים עוד ניתן להפיק שטף סביר בצורה הזאת אבל מעל רמה מסוימת של מתח זוהי קטסטרופה כי השרירים שלנו מתוחים ואז ניסיון לשלוט בהם יוצר דיבור לא שוטף. בטיפול ברברה מנסה לשנות את ההתנהגות הזאת ולהחזיר אותנו להרגל הנכון.לחשוב רק על הרעיון ולתת למח להפוך אותו לדיבור מושמע. בדרך כלל הטיפול נערך בקורס קבוצתי מזורז של 3 שבועות אבל ניתן לעשות אותו גם בטיפול פרטני כמו שאני עשיתי. בהשואה לטכניקות אחרות שלמדתי הדיבור בשיטה זו נשמע הרבה יותר טבעי. עם זאת ניתקלתי בקשיים להפעיל את השיטה בשיחה של מישפטים קצרים אבל היא עזרה לי מאד במצבים בו אני צריך להביע רעיון בלי שקוטעים אותי כי ברגע שאני נכנס לזרימה של הרעיון הדיבור פשוט זורם. בשורה התחתונה זו טכניקה שאני ממליץ ללמוד.אבל זו רק דעתי והפורום פתוח לדעות אחרות

אני לא מתכוונת לבאס אותך

ולהגיב למה שכתבת בהודעתך. רק רציתי לשאול :
האם אתה מדבר מניסיון?
איזה גמגום היה לך לפני הטיפול?
האם אתה חושב (במידה והתנסית בטיפול) שהטיפול שלה ברברה דם יכול להעזור לכל מגמגם , גם אם הוא מגמגם קל?
האם אתה חושב שרק טיפול טכני יעזור להתגבר על מעצורים ופחדים של שנים ללא שילוב של איזשהו טיפול פסיכולוגי?
האם אתה מגדיר את עצמך כאחד שיצא מהגמגום לגמרי? (למרות שלדעתי אין חיה כזו).

גם אני די סקפטית

בכלליות אני חושבת שגמגום זה פונקציה של מספר גורמים ביחד המפתחים במשולב ככל שהגיל עולה. לא ניתן להצביע על גורם אחד כמו שציין שוקי בנוגע לשיטתה של ברברה והוא ציין את הפקת ההברות והשיטה לשלוט ע"כ. יש לעשות הפרדה מוחלטת בין הגילאים , גמגום הוא שונה מאוד שהאדם כבר התבגר , כי האופי שלו וצורת חיוו התפתחו לצד הגמגום ולא ניתן להפריד בינהם - צורת החיים של רובנו כיום היא פועל יוצא של הגמגום (עיין ערך "פיספוסים). גם אני בזמנו נפגשתי עם ברברה דם , אישה חזקה ו מ ק ס י מ ה עם המון נכונות לעזרה ונתינה , היא שוחחה איתי ובסופו ענתה לי שהגמגום שלי זורם ויש לי מה ללמד אחרים. מבחינתי זה ממש לא ככה , כי ישנם תקופות , למשל בתקופה האחרונה ממש קשה לי עם הדיבור , אני נתקעת המון וגם נחנקת נשימתית וזה באמת משגע ומפריע. לדעתי אין טיפול מוחלט , זה משהו חלומי , אבל ניץן להקל וולמד שיטות ביחד עם טיפול רגשי - כי הם קשורים מאוד אחד בשני.

למעלה