חוק הנכבה

crazy 741

New member
חוק שחובה לקיים!!!!

איך אתם נותנים לגיטימציה לאנשים שלא רוצים לקיומכם ואנשים שלא מאמנים שיראל היא מדינה יהודית??!!!

Fleddermaus

New member
איך? בקלות!

כי חופש הביטוי עובד לשני הכיוונים. "חוק בלתי צודק אינו חוק כלל" (אוגוסטינוס) חוק הנכבה מגביל את חופש הביטוי בצורה בלתי צודקת, ולכן גם במידה והחוק יעבור (והוא לא, גרסה ממותנת אך דמגוגית תוצע לכנסת) רבים במחנה השלום (או סתם תומכי דמוקרטיה) ירגישו חובה להפר אותו.

יניבל1

New member
מעניין מאד

שאותם צדקנים שנלחמים בחוק הנכבה "מטעמי חופש ביטוי" הם אותם צדקנים שקראו רק השבוע להעיף את עמית בן שושן מהנבחרת רק כי הוא עשה את זה אותו הדבר. צבועים נמאסתם!

yuvalmines

New member
מהי דמוקרטיה

לפי מה שאני מבין אותה ממך היא חופש ביטוי לכל גוף. אבל בדיעה זו אתה הורס את הדמקורטיה כי לא לכל דבר מותר לתת ביטוי, כמו לדוגמא דבר השולל את הדמוקרטיה, דבר שמציין את הקמת המדינה כאסון, ושלא התחבאו מאחורי אבל לאומי על גירוש מבתים כי אם כן זה לעולם לא היה קורה בה' באייר אבל משום מה הערבים שכל כולם הוא תאריך אחד נוצרי גדול אבל דווקא ביום זה

Fleddermaus

New member
כן, לכל גוף

אפילו לאלה הסותרים את הדמוקרטיה (לא שליום הנכבה יש דבר וחצי דבר עם שלילת הדמוקרטיה, אבל ניחא). חופש ביטוי לכל נותן לרוב השפוי זכות המתודדות ישירה. שלילת חופש הביטוי היא בריחה פחדנית של שלטון טוטליטרי. יום הנכבה הוא לא בה' באייר אלא ב-14 במאי. ואפילו אם היה, אין לשלול את זכותו של אדם לציין יום כזה או אחר. היה עולה על דעת אדם לשלול את זכותם של ילידי אמריקה לציין את יום קולומבוס כיום אבל? כמובן שלא. כנ"ל לגבי יום הנכבה בישראל. לכל דבר מותר לתת ביטוי, כשהשלטון אוסר על ביטוי דבר כלשהו, משמעות הדבר היא שאין בידי השלטון יכולת לענות עניינית לטענה המבוטאת. פחדנות לשמה.

yuvalmines

New member
ז"א כולל ישובים

שמתוקצבים על ידי המדינה ופשוט ביא' חשון (או לחילופין ב-4.11) יעשו מסיבת הודיה האם דבר זה ייחשב בעיניך כלגיטימי

yuvalmines

New member
בעיניך לגיטימי

ביום רצח רבין לעשות מסיבה המונית (לא על הרצח) אלא על משהו עקיף שיש ללא רבין ז"ל זה הגיוני?

Fleddermaus

New member
לגיטימי לחלוטין

דבילי, אבל לגיטימי, חוקי, ואין לאף אחד זכות לאסור מסיבה כזו.

yuvalmines

New member
ואם אני יכנס עוד שלב

ועל הרצח עצמו? אז פה דעתי אומרת לי שיש דברים ברמה הכללית ובצביון של המדינה שבזמן שמחה לא ניתן למהול אותה בעצב(כללי) ובזמן עצב לא ניתן לערבב בה שמחה(ברמה כללית)

Fleddermaus

New member
אפילו מסיבת ריקודים לכבוד יגאל עמיר ביום הרצח

הייתי מתייצב להפגנת נגד, אך אין לאסור על הפגנה, אפילו תהיה הפגנה של החמאס, של כ"ך, או של המפלגה הנאצית. במידה ויש הסתה לאלימות זה עניין אחר (שלום הציבור), אפילו מדובר בהפגנה של מפלגת העבודה. שם יש מקום להתערבות המדינה, בלי קשר לנושא האירוע. אני לא מוכן שהמדינה תכתיב לי מתי לשמוח ומתי לבכות. במידה ואתה מאמין שהאמת בידך, אז אין כל צורך להתחבא מאחורי איסורים חוקיים, אתה יכול להתמודד עם יריביך ברמה אינטלקטואלית. איסור בחוק משמע פחד מהתמודדות עם דעה אחרת. בדמוקרטיה, בה לכל דעה יש מקום בשיח הציבורי, אין לכך מקום. מדינת ישראל יכולה לקיים אירועים המחזקים את צביונה של המדינה כמדינה יהודית, למורת רוחם של כל מי שרוצה, אך אין לה זכות לאסור בקרב אזרחיה דעות אחרות. קביעה כי דעה מסויימת היא פסולה לדיון היא גזר דין מוות למדינה הדמוקרטית.

yuvalmines

New member
באופן פרטי לא אסרתי

אך שקבוצה מקבלת מעטה תחת השלטון המקומי ואותה קבוצה יוצאת כנגד המדינה זה כבר נגד הדמוקרטיה והשארת דעה כזו היא הרס לדמקורטיה. בבחירות כל אזרח אמר את דברו ועכשיו ברמה הלאומית ישנו תכתיב שנקבע על פי העם.

Fleddermaus

New member
לא, לציין את ה-15 במאי כיום זכרון

הי"ד באייר הוא יום העצמאות.

למעלה