חורי תולעת וספקי כח ביתיים

no1smartsme

New member
חורי תולעת וספקי כח ביתיים

הייתי מעוניין לדעת אחת ולתמיד מה זה בדיוק חורי תולעת ומה הם כל ההשלכות לעובדה שהם קיימים או לא (מעבר בין מימדים?) עוד הייתי רוצה לדעת למרות שאין לי הרבה מושג בחורי תולעת מדוע זה לא הגיוני ליצור חור כזה בעזרת ספק כח בייתי כמו שקווין מלורי מגולשים בזמן עשה ולמה זה לא הגיוני ליצור חור כזה בעזרת השלט הקומפקטי שהיה להם (אם יש כאן פריקים של גולשים בזמן שימו לב לקונספירציה שלא שמתם לב אליה מעולם ---השלט שלהם מתחלף בין העונות)

2_be

New member
חורי תולעת

חורי תולעת עשוים להתקיים במרחב 4 מימדי. מקור השם חורי תולעת בא מתוך כך שהדבר דומה לתולעת המטיילת על פניו של תפוח שניתן להשוותו למעין יקום דו מימדי. התולעת שזוחלת על התפוח לא יודעת שקיימת דרך קצרה יותר (ולא עקומה) דרך התפוח (כלומר, אם נסתכל על הבעיה במרחב התלת מימדי). אם התולעת תגלה זאת היא תוכל לעבור לצד השני של התפוח בדרך קצרה יותר. עכשיו,נניח שאנו חיים ביקום דו-ממדי כזה, כמו פני התפוח. העיקולים שעל פני התפוח שקולים לעיקולים שעל פני היקום. ביקום דו-ממדי כזה, יתכן מצב בו 2 אנשים שהמרחק הרגיל בינהם הוא רחוק מאוד, יהיו קרובים זה לזה אם נתייחס גם למימד השלישי. המימד השלישי אומנם לא קיים מבחינתם אך אם יווצר חור תולעת יהיה חיבור בין שני החלקים של היקום בו כל אחד נמצא. במילים אחרות, חור התולעת, אינו יוצא אל מחוץ ליקום, כלומר הוא לא יהיה במימד שלישי אלא הוא תוצאה של עיוות ביקום הדו מימדי (וחלק ממנו). הסברים יותר מעמיקים תוכל למצוא בקישורי הפורום. נ.ב. ברוך הבא

יפה... יש לי הוספה

ועכשיו אתה בטח שואל - מה זה כל אחד מהיקומים האלה? התאוריה אומרת שכל יקום נוצר כתוצאה מבחירה אשר נעשתה בעבר. לדוגמא, אתה הולך לטיול ויש לך אפשרות ללכת ימינה או שמאלה. אתה מחליט ללכת ימינה. זה ישפיע עליך להמשך החיים. באותו זמן כאילו נוצר יקום שבו אתה החלטת ללכת שמאלה... ולזה יהיה השפעות שונות. זה אומר כמובן, שיש אינסוף יקומים וזה הגיוני כי המרחב ה-4 מימדי הוא הרי מרחב כמו כל מרחב אחר. נושא זה מתקשר ישירות לנושא של מסע בזמן, שהגיוני ואפילו אפשרי מבחינה תיאורטית, אבל זה לשרשור אחר...

subotaj

New member
רק שתדע הכל אפשרי. לא קיים דבר כזה

שהוא לא אפשרי. לדעתי אפשרי לעשות הרבה מאוד דברים שהפיזיקה מסרבת לקבל אותם.

במדע כמו במדע, אין דבר כזה שאין דבר

כזה... אני בכלל תמיד טוען שכל דבר הוא אפשרי. דברים "בלתי אפשריים" הם סתם מחסומים שהמוח שלנו מציב לנו. לכל מנעול יש מפתח ,לכל שאלה יש פיתרון ולכל מחסום יש פירצה...

למעלה