חיבור 2 מונים במקביל - האם תקין?

MomoP2

New member
שלום,
אני מצרף תמונה של שני מונים שחוברו בארון אחד. הכבל השמאלי הוא ההזנה (נבדק!), האמצעי תלת פאזי שהולך לדירה אחת, והימני חד פאזי לדירה שניה.
המונה הדיגיטלי למעלה המספרים הם 1, 3, 5, 7 משמאל לימין. למעטה המספרים הם 2, 4, 6, 8 משמאל לימין.

אני חושש שאני חווה זיוף במונה הדיגיטלי ושהוא מראה צריכה עודפת. האם צורת החיבור תקינה? האם יתכן שהצריכה של הדירה השניה משפיעה איכשהו על המונה התלת פאזי?

תודה לעונים.

WhatsApp Image 2022-09-01 at 17.38.27.jpeg

רשר

Well-known member
מנהל
שלום,
אני מצרף תמונה של שני מונים שחוברו בארון אחד. הכבל השמאלי הוא ההזנה (נבדק!), האמצעי תלת פאזי שהולך לדירה אחת, והימני חד פאזי לדירה שניה.
המונה הדיגיטלי למעלה המספרים הם 1, 3, 5, 7 משמאל לימין. למעטה המספרים הם 2, 4, 6, 8 משמאל לימין.

אני חושש שאני חווה זיוף במונה הדיגיטלי ושהוא מראה צריכה עודפת. האם צורת החיבור תקינה? האם יתכן שהצריכה של הדירה השניה משפיעה איכשהו על המונה התלת פאזי?

תודה לעונים.

צפה בקובץ המצורף 61804
אכן קצת בלגן בארון אבל החיבורים נכונים וכל דירה נמנית בנפרד,
לגבי החוויה שלך יתכן שמוצדקת והמונה מזייף, בדוק ע"י חיבור צרכנים ידועים בעלי הספק גדול (יותר מ 2kw) למשך זמן רציף ללא הפסקה, קרא מונה לפני ואחרי, ההפרש צריך להיות תואם,
בתאוריה אין השפעה בין שני הצרכנים, אך יתכן שיש צריכה מחולקת בדירה התלת פזית כך שבפזה המשותפת יש פחות עומס אם בכלל וזה יכול להשפיע עד כ 3% על המניה,

למעלה