חיבים לגור בדיור מוגן ולעבוד במפעל

עבודה ומגורים בהוסטל

אלכסיי שלום, האם התכוונת לשאלה לגבי החובה של מי שגר בדיור מוגן לעבוד? אני יודעת שזה מה שנהוג כדרישה, ומוכנה לבדוק אם זו אכן הנחיה מלמעלה. אולי מישהו יודע?

אני גר בהוסטל 1000 ש"ח לחודש צריך

לעבוד במפעל שיקומי מוגן 1000 שקל בחודש לתחזק הוסטל שיקומי מתוגבר!

מיכל ט

New member
שלום אלכסיי

גם אני מכירה את הדרישה בהוסטלים שהדיירים יצאו לעבודה. אני לא עובדת בהוסטל לכן אני יכולה רק לשער שהגורם לדרישה מגיעה מתוך ההבנה שיש לעבודה ערך מאוד חשוב. משתמע ממה שאתה כותב שזה מכעיס אותך שאתה צריך לשלם להוסטל. למעשה אם חושבים על זה בכל מקום שהיית גר בו (אלא אם קנית בית או שאתה גר עם ההורים) היית משלם שכירות וחשבונות ועוד הוצאות שונות, למה בעצם זה צריך להיות שונה בהוסטל? לגבי העבודה במפעל מוגן.. איך הולך לך שם? אתה אוהב את המקום? אתה בכלל רוצה להיות שם? יש דברים אחרים שהיית רוצה לעשות? מה אתה חושב על עבודה? זה משהו שחשוב לך לעשות? אני יכולה להגיד לך שבחיים שלי יש לעבודה שלי מקום חשוב. אני עושה משהו שמענין אותי וחשוב לי, אני מרגישה שאני מצליחה וזה עושה לי הרגשה טובה. אני מפנה את השאלה לכל חברי הפורום, מה אתם חושבים על עבודה ואיזה תפקיד יש לה בחיים שלכם?

העבודה בשביל למלא זמן פנוי שלא עושי

ם כלום מרגישים טוב שאני עשיתי משהוא למען עצמי! דרך אגב גם דיור מוגן עולה 500 שקל לחודש לא כולל הוצאות נילוות!

אלכסיי שלום

אם אני מבינה נכון מדבריך, אתה מתכוון שההוצאות בהוסטל גדולות יותר מדיור מוגן? זה נובע מהעזרה הזמינה 24 שעות ביממה. מעניין אותי הקשר בין מגורים ועבודה בעיניך. האם אתה רואה בעבודה רק אמצעי למילוי זמן פנוי או גם אמצעי שיכול לקדם אותך בתחומים אחרים, כמו הדיור למשל, לעצמאות רבה יותר? סיגל

אלכסיי שלום

אתה כותב על העבודה כאמצעי למילוי זמן פנוי. אני רואה למשל בעבודה ערך, כמו שתמר כתבה. משהו שיכול לתת משמעות וזהות של עובד. ככה אני רואה למשל את העבודה שלי. אבל בהחלט אני גם יכול לראות עבודות מסויימות שעבדתי בהן, כמקום שמילא צרכים מסויימים יותר מאשר מתן ערך. הייתי שמח אם היית אולי מספר יותר על העבודה שלך, מה אתה עושה, אם אתה רוצה לספר על המסגרת, למה אתה מרגיש שזה רק לשם מילוי זמן פנוי? האם זה מחובר לתעסוקה או למסגרת או לעבודה הספציפית או לעבודה בכלל? האם יש דברים אחרים שהיית רואה את עצמך עושה כעבודה? מצטרף לדברים של תמר וקורא לאחרים גם לכתוב על משמעות התעסוקה בעיניהם. דני

למעלה