חידה

Shaakedod

New member
חידה

השלימו את המספר לדוגמא 10 20 30 40 __ התשובה כומבן 50 5 25 125 625 ____ אין חשיבות לאורך הפסים*

Crurifragium

New member
אפשרות

3125 ? התוספת, אחרי האבר השני, תמיד מוכפלת ב-5 מהתוספת הקודמת. האחרונה הייתה 500, אז מוסיפים ל625 עוד 2500.

Shaakedod

New member
סליחה לא ראיתי שענית לא זאת לא התשובה ..

רציתי לשלוח את מה ששלחתי לפני כדי שאנשים לא יתפתו לטעות אבל אני סומך עליך שתמצא תשובה בקרוב :D

Crurifragium

New member
אז אולי כדאי שתוסיף עוד מספר, ותשאל על הבא?

להכפיל את האבר ב5 כל הזמן (אותו דבר מתמטית כמו התשובה הקודמת שלי, אבל אמור להיות הרבה יותר ישיר וברור. כנראה אני חושב קצת עקום) נראה כמו סדרה מאוד מתבקשת כאן...

Shaakedod

New member
רק בגלל זה שאלתי תחידה הזאת..

לראות כמה עקום אני יכול לגרום למוח שלכם לחשוב D: זה חשוב תנסה אל תוותר בבקשה אם תצליח יש לי חידה נוספת קשה בהרבה ופחות מציקה

Crurifragium

New member
קבוצה נוספת של אפשרויות עם בערך אותה חוקיות

הכל מהעבר השני, מכפילים את הספרה ה"חדשה", לפי מעריכה, ב5, ומוסיפים לערך. בתלות באיך בחירת הספרה החדשה נעשית זה יכול להיות 625 - מוסיפים עוד 5 כפול 0, כי לא עלינו לספרה הבאה. 3625 - מכפילים את ה5 בספרה הכי גבוהה, שבמקרה הזה היא 6 (ל600).

Shaakedod

New member
בואנה אתה גאון .. אבל תחשוב פשוט

זה כל כך פשוט בלי סיבוכים תסתכל טוב "רואים" את התשובה

Javali

New member
חידה דומה - רק ל-shaakedod

השלם את הסדרה הבאה: 1 2 3 4 5 6 7 בהצלחה...

Shaakedod

New member
אני אמור לענות משהו שונה מ8

נומר שהניסיון הראשון שלי זה 8 ... ניסיון 2 אני רק אומר לך שבחידה שלי יש הגיון אין התחכמות או משהו דומה ... זה פשוט כאילו. פשוט ולא מתחכם מי יודע מה ... אז ניסיון שני אני אומר שנגמרת הסדרה D: ניסיון שלישי ..9. וניסיון רביעי-אני מקווה שאני לא מגזים 28

Javali

New member
אתה מפספס דבר חשוב מאוד

אתה מפספס את העובדה שלשאלות כאלו יכולות להיות כמה תשובות נכונות. לחידה שלך, התשובה 3125 אינה, אולי, התשובה אליה התכוונת, אבל היא בהחלט נכונה. כמו 1125 וגם 1625 ועוד כמה תשובות דומות. התשובה לחידה שלי היא 10.50562056015 - אני סופר בבסיס 7.3.

Shaakedod

New member
דרך אגב צדקת D:

ידעתי שיש פה גאונים חחח 1625 זה המספר והנה זה לא כזה קשה... תסביר למה D:

leebalan

New member
אני בוהה בחידה כבר 20 דקות. אפשר הסבר למה זו

התשובה?

בסג

New member
למעשה

עבור כל סדרה בת חמישה איברים ניתן למצוא פולינום ממעלה רביעית שיתאים לתאר אותה, ולפיכך כל מספר ממשי הוא תשובה נכונה.

גיאל

New member
אוקם טוען אחרת

3125 היא דווקא כן התשובה הנכונה לפי החוק של אקום שאומר שהתשובה הפשוטה ביותר היא הנכונה. http://en.wikipedia.org/wiki/Occam%27s_razor

Crurifragium

New member
אתה לוקח את המשפט לכיוון קיצוני מדי

הטענה היא לא שההסבר הפשוט ביותר הוא הנכון. הטענה היא שכשיש לך כמה הסברים שהם שקולים מבחינת כל התכונות האחרות, אז סביר, ואפשר להניח, שהפשוט הוא הנכון. הוא לא בהכרח הנכון, כי אולי אתה בכל זאת לא יודע משהו. וכי זה משפט לוגי / פילוסופי ולא פיזיקאלי דווקא. ובמקרה הספציפי יש פשוט הרבה תשובות נכונות. 3125 היא תשובה נכונה, אבל מבחינת שואל החידה היא לא "ה"נכונה, כי יש לו עוד דרישה, לא מפורטת, שהתשובה תהיה נכונה לפי החוקיות שהוא חשב עליה קודם. 3125 לא עומד בדרישה הזאת, וזה שהחוקיות שלו נראית יותר פשוטה לא הופך אותו ל"נכון" אבסולוטית.

גיאל

New member
אז הנה חידת המשך

מה המספר הבא בסדרה (לפי החוקיות של המחבר כמובן) 1 2 3 4 5 6 7 ...

למעלה