חידת מחוגי השעון

mishe e

New member
חידת מחוגי השעון

כמה פעמים ביום מחוג השעות ומחוג הדקות מתלכדים? אני יודעת את התשובה, ולא מבינה למה היא הנכונה :\

aviRRam

New member
הפתרון ...

12 פעמים ... בכל שעה מחוג הדקות עובר מעל מחוג השעות ב 12 הם אחד על השני ב 1 וחמישה הם אחד על השני ב 2 ועשרה ... וכן הלאה ...

askaba

New member
../images/Emo15.gif../images/Emo128.gif

ביממה יש 24 שעות. 24 פעמים

aviRRam

New member
אולי...

למרות שעוד לא נתקלתי בשעון מחוגים עם 24 שעות, בחידה שאלו כמה פעמים ביום - אגב ...

mishe e

New member
לא 12 ולא 24

אם מישהו יודע את התשובה ויסביר לי... לפי ספירה שלי יצא 24 וספרתי שוב ושוב ושוב ואותו דבר

כלמנ

New member
../images/Emo58.gif רמז

תספור שוב... יש שעה אחת (פעמיים ביום) בה המחוגים לא נפגשים.

lupoN

New member
יש ויש שעוני מחוגים של 24 שעות ../images/Emo13.gif

מוזמן להכיר:
שעון מחוגים של 24 שעות

lupoN

New member
קישור מהפורום - בבקשה ../images/Emo140.gif

הי מישהי, את מוזמנת לעיין ב -
חידת מחוגי השעון
שהופיעה בפורום לא מכבר. (שימי לב לניסוחים השונים של החידה ולתשובות העוקבות המתאימות בהתפתחותן).

Crurifragium

New member
הסבר עם רמזים

(כתבתי הכל, בדקתי לראות אם מישהו הספיק לכתוב תשובה בינתיים, ואז ראיתי את ההודעה הזאת לקישור לדיון הקודם. אחרי קריאת הדיון הקודם החלטתי בכל זאת לשלוח את זה, כדי לעשות את הדיון הנוכחי קצת יותר מסודר אולי. וכי נראה לי שאפשר לקרוא את ההודעה הזאת בחלקים ולנסות להתקדם לבד. אמנם לא לגמרי, אבל זה כי פשוט אין כל כך הרבה שלבים בדרך...) קודם כל, שזה לא קשור לטכניקה אלא לכוונת החידה, לא ברור אם חצות בתחילת היום, וחצות בסוף היום, נספרות שתיהן, או רק אחת. אבל הגיוני שרק פעם אחת, ואת החצות הבא משאירים ליום השני. אז בכל 12 שעות החפיפה על 12 נעשית פעם אחת. זה הופך את היום לשני סבבים זהים של 12 שעות, שבהם ההתלכדות בהתחלה נספרת, ובסוף לא. (או בסוף כן ובהתחלה לא, זה לא משנה) ולעניין... הספירה כמו שהציג askaba לא נכונה. בזמן שמחוג הדקות עושה סיבוב שלם (שעה), מחוג השעות זז מרחק מקביל ל-5 דקות (1/12 מ60 דקות של השעון, 30 מעלות). כלומר ב1 ו5 דקות המחוגים *לא* חופפים. הם יחפפו מעט אח"כ. (מחוג השעות היה במקום של 5 דקות בשעה 1:00, עד 1:05, כשמחוג הדקות הגיע לשם, הוא כבר זז טיפה קדימה). זה אמור להיות די ברור. הרי לפי הספירה הזו והם היו חופפים גם ב11:55. לא סביר אם הם צריכים לחפוף שוב ב12:00, שזה 5 דקות אח"כ. נכון? לחישוב, למרות שהוא לא לגמרי עקרוני כאן כל עוד ברור שזה יותר משעה ו5 דקות: כל שעה, מחוג אחד עובר 360 מעלות, והשני 30 מעלות (באותה מדה 60 דקות ו 5 דקות לפי סקלת הדקות כשמסתכלים על דקות גם בתור מרחק ולא רק זמן). כלומר מחזור זמן החפיפה:
30*t=360*t-360*1​
12/11 שעות, בערך 65.454545.... דקות. כמה פעמים 12/11 נכנס ב12 שעות?

פיטרמן

New member
פתרון

22 פעמים ביממה. המחוג של הדקות עושה 24 סיבובים והמחוג של השעות עושה 2 סיבובים ולכן הם נפגשים 22 פעמים.

bee cool

New member
ניראה לי נכון

0105~ 0211~ 0316~ 0422~ 0527~ 0633~ 0738~ 0844~ 0949~ 1055~ 1200 זה 11 פעמים. כפול 2 = 22

למעלה