חילוני שמאוד רוצה להכיר חרדיה...מה הסיכויים שלי?

פשוט1984

New member
חילוני שמאוד רוצה להכיר חרדיה...מה הסיכויים שלי?

התחלתי לעבוד בחברה חדשה, ובמקום הזה מעסיקים המון חרדיות.
רובן נשואות אך יש שם חרדיה אחת שממש ממש ממש מוצאת חן בעיני.
חמודה חכמה אינטיליגנית ונראת ממש טוב.
היא בת 27 והיא לא נשואה - איכשהו הצלחתי לקבל את הסיבה של למה היא לא נשואה מאנשים - חלק מהמשפחה שלה חזרו בשאלה או משהו כזה ובעולם החרדי זה בעיה - אז בגלל זה היא לא מוצאת חתן.
אין לי שמץ מה השקפותיה באמת כי אנחנו מדברים רק על העבודה כרגע.

אני חילוני לגמרי ולא יצאתי לעולם עם חרדיה אך אני גם חסר ניסיון ומאוד ביישן.
חשבתי שיעבור לי הCRUSH עליה אבל זה לא עבר...
אז חשבתי אולי לכתוב לה מכתב צנוע על שהיא מוצאת חן בעיני ולספר על עצמי בקצרה....ולהציע לה לצאת לדייט צנוע או כל דבר אפשרי שאפשר לעשות כדי להכיר אותה.

לא אתחיל איתה ב 4 עיניים כי:
א. אני ביישן
ב.אני לא יודע מה השקפותיה אז אני לא רוצה להביך אותה.
ג. זה יהיה בילתי אפשרי לתפוס אותה לבד או לבקש ממנה לבוא שניה הצידה.

מה אתם אומרים?

מניסיוני - לא למהר
תן לה להכיר אותך כמה חודשים. אל תכרכר סביבה ואל תרמוז לה שום דבר. אבל- כן תשוחח איתה בענייני עבודה וכן תראה לה את הצדדים היפים שבך. כשלא תהיה זר לה יותר, אז תוכל לקשור מבט עיין מדי פעם הביישנות שלך היא דווקא לטובה!.
בעתיד - מספר חודשים, כמה תחזיק מעמד, נראה לי שמכתב יפה ,עדין וגם מושקע, אולי בתוך כרטיס ברכה מיוחד, יכול לעשות את העבודה. כאן הזמן גורם קריטי, אם תכתוב לה מכתב לפני שהיא מכירה אותך, לפני שהיא בוטחת בך, זה כמו פיל בחנות חרסינה. תן לזמן לעבוד בשבילך. אני יודעת שבענייני הלב, אין לנו זמן ובעיקר לחילוניים שרוצים לסגור עסקה מהר ( גם אני חילונית ) , אצלם זה לא כך. תן לה הרגשה שאתה נחוץ לה אבל בעדינות שתרגיש ולא תרגיש. קשור קשרים עדינים גם עם חברותיה בעבודה אם יש לה. בבוא הזמן הן עשויות להיות מליצות יושר בשבילך, כאשר תכתוב את המכתב והיא מן הסתם תשתף אותן בסוד.
ואם זה ילך- האם תסכים להיות חרדי? זה שינוי קיצוני באורח החיים ואם תחשוב על העתיד של הילדים המשותפים, זה מייאש.

פשוט1984

New member
המממ

באמת תיכננתי לנסות לדבר איתה טיפה יותר ושתראה שאני בחור טוב.
&nbsp
לא אסכים להיות חרדי....אבל אני מוכן לעשות דברים שלא עשיתי עד עכשיו כמו שמירת שבת....
&nbsp
לא בטוח שזה יהיה מקובל עליה ורוב הסיכויים שלא....אבל אני חייב לנסות.

נו- שמירת שבת, תפילין, בית כנסת, עבודת הרבי והרבה ילדים!
לכן, אל תעורר את האהבה עד שתחפץ. שיר השירים- כדאי לקרוא!
לאט לאט, כמה שיותר לאט! בלי להראות להיטות( זה מפחיד!) כשהיא תכיר אותך יש סיכוי שהיא תתרשם ממך ואולי גם תתאהב. אז תוכל למשוך אותה לצד שלך, לאיזו שהיא פשרה. אם לא, אז הכותרת של המכתב הזה תתגשם. האם זה יהיה טוב? רק אתה תוכל לתת תשובות.

דאלטון

New member
לא מבין למה

כל אדם שעושה משהו או אומר משהו אמור לפגוע לו בשידוך?

אני אומר שאתה חי בסרט

בחורה מוצאת חן בעינייך ואתה מתחרפן ומוכן לעשות הכל שמשהו יקרה?
הלו איש הכל זמני גן האהבה. אלא אם אתה מוכן לשים את הראש שלך ואז תהפוך
למשהו אחר אבל עשית את זה.
זיי גזוענט מנטעש.

פשוט1984

New member
מקבל את מה שאתה אומר

לא סתם שאלתי פה...
פשוט זה כמה זמן שהיא מרגשת אותי וזה לא הולך לעבור כל עוד אנחנו עובדים יחד.

קודם כל

אם אתה רוצה להכיר אותה אתה צריך קודם כל לברר מהו השקפותיה.
כי, אם השקפותיה הם כבני משפחתה שיצאו כבר בשאלה אז אחלה אתה יכול לנסות לזרום איתה וגם אם היא לא תסכים להכיר אותך, זה יהיה כמו כל נסיון להכיר שפעם מצליח ופעם לא.
לעומת זאת, אם השקפותיה תקועים עדיין בהשקפה חרדית, אז אין סיכוי ואל תנסה כי זה רק יגרום לנזק וריחוק ביניכם, היא תסתכל עליך כשטן, יצר הרע, מכשיל, ונואף, והתוצאה תהיה בדיוק הפוכה ממה שאתה רוצה, ותנסה לדמיין את עצמך בעבודה אח"כ, לא נעים.
גם אם החלטת שמבחינת השקפותיה אין בעיה להמשיך, אל תתחיל לדבר על דייט מיד בשיחה הראשונה, כי בסוף היא גדלה בציבור שלא מקובל לדבר חופשי, תתחיל לדבר על עוד נושאים שאינם קשורים לעבודה באופן ישיר, ולאט לאט כבר תראה לבד עם יש מה להמשיך או לא.
ולסיום, תמיד קח בחשבון את שני התוצאות כדי שלא יהיו לך הכזבות.

למעלה