חיקוי ההורים

חיקוי ההורים

בתי בת 8.5 כל הזמן מנסה לדבר אל אחיה כאילו היא אמו ואומרת לו לא להרביץ לתינוקת לא לירוק וכו.. ובאותו האופן גן בני בן ה3 עונה לי באותם מילים שהוא שומע ממני דבר שממש קשה לי להתמודד איתו. כשאני למשל מבקשת ממנו לאסוף משחק הוא עונה לי "סליחה? ככה לא מדברים אלי" או "לא תודה" כשהוא שואל אותי שאלה ואחותו עונה לו תשובה ממש יפה , הוא בכל זאת אומר לה " אני לא שאלתי אותך אלא את אמא" נכון לעכשיו התחלתי ממש להעיר לאחותו בכל פעם שהיא מדברת אליו כמו אמא ובקשתי ממנה לפתור איתו את הבעיות בלי לערב אותי. שינסו להסתדר לבד. הבעיה היא שאני ממש מזדהה עם הקושי שלה להסתדר איתו הוא מרביץ , מציק וכשהם אמורים לעשות משהוא ביחד זה נגמר תמיד במריבה גדולה שבה היא קוראת לי לעזרה

דוגמא אישית

אנחנו כהורים לא תופסים עד כמה אנחנו מהווים דוגמא אישית לילדים, הם מחקים אותנו בכל דבר, בכל מה שמעניין אותנו, באיך שאנחנו זזים, במה שמעניין אותנו, ואחרי זה אנחנו מצפים שלא יגיבו כמונו (כמה תגובות אנחנו רואים בנו שמזכירות לנו את ההורים שלנו? ודי קשה להיפטר מזה...) ולכן כדבר ראשון כדאי לדבר אל הילד כמבוגר ולתת לו כבוד והסבר לכל דבר, וגם כשהוא מדבר אליך ככה לא להיעלב ולהתייחס לזה כאל חוצפה אלא פשוט להסביר... לגבי אחותו, אתם כהורים צריכים לחשוב איך אתם מתייחסים להיררכיה במשפחה, בכל זאת יש פער של 5 שנים בינהם ויש לה בכל זאת את המקום של הגדולה ואני מניחה שלעיתים היא שומרת עליו אז צריך לתת לה מקום ולהעביר לה את התפקיד ולהשתמש בה אפילו במה את רוצה שהיא תעזור לך איתו, ולצפות ממנה להיות גדולה, בדרך כלל לא מתערבים בין אחים בכלל כשיש יחסי כוחות שווים, זה נכון לא להתערב אבל צריך לבדוק את זה! כדאי להעביר אותה לצד שלך והיא יכולה מאד לעזור כי דווקא הקטנים מחקים את האחים שלהם, לבנות מערכת נכונה בבית תשרת אותך. לבקש ממנה לשמור עליו ולעזור לך לפתור את הבעיה ביחד שהוא מרביץ, יכולה להניב תוצאות נפלאות וטכניקות שאפילו את לא חשבת עליהם, אשמח אם תשתפי אותי במה את חושבת על זה... בהצלחה!

sombol1

New member
נראה כמו חיקוי האחות הוא רוצה להיות גדול כמוה

אולי אחותו הגדולה מקבלת יחס יותר ממנו ? אולי הוא רוצה להיות גדול כמוה ? ובשביל זה הוא מתנהג כדי לקבל יחס טוב יותר ? אולי במקום להעיר ולכעוס עליהם אפשר אולי אם אחותו תעזור לו לאסוף את המשחק או אם הוא יקבל ממך וממנה יחס טוב שכדאי לו לאסוף שזה ישתלם לו.... בהצלחה.

למעלה