חלום זהב יצא לכם לחלום? וגם תרגיל קטן לחולמים מדופלמים

kikona126

New member
חלום זהב יצא לכם לחלום? וגם תרגיל קטן לחולמים מדופלמים

קצת התלבטתי אם לפרסם את זה פה או לא. ובסוף החלטתי שאם אני אפרסם פה חלום שלי, אז נעשה פה קצת עבודה עם אנשים

הפורום הזה היה פורום הבית שלי הרבה שנים, ופה התפתחתי רבות גם בתחום פירוש החלומות וגם בתחום החלומות שלי, וההתנסות בכל מיני סוגי חלומות.
ראיתי שהפוסט הזה זכה להרבה תגובות (שהגיעו בפרטי, אתכם הסליחה על האופציה הקצת לקוייה להכנסת תגובות בבלוג, אבל אתם תמיד מוזמנים לנסות) ומאחר והקטע הזה מציג חלום זהב שלי, ודרך קצת מקורית או יותר נכון שונה לספר אותו שהובילו אותי לפרסום שלו בבלוג החלטתי לבסוף שכן לפרסם אותו גם פה, בפורום חלומות.

אז אתם מוזמנים לקרוא את חלום הזהב שלי

והתרגיל
נעשה פה ניסיון קטן
אני מזמינה אתכם לכתוב בשרשור הזה את החלומות שלכם באופן קצת שונה ממה שאתם רגילים עד עכשיו.

הנה כמה דגשים לכתיבה (לפחות כאלו שעזרו לי אתם מוזמנים לפתח את זה..)
1) חשבו על החלום, ויחד עם הכתיבה שלו נסו לשאול את עצמכם שאלות ולענות עליהן (אין צורך בשאלות ארוכות או תשובות ארוכות) כתבו את השאלות והתשובות כחלק מהטקסט ולא כחלק נפרד (שלוו אותן בתוך סיפור החלום)
2) כשאתם מתארים את החלום בחרו את המוטיבים שהכי הפתיעו אתכם, לטובה ולרעה והכניסו אותם לעלילה.
3) נסו לקרוא את מה שכתבתם, האם אתם מצליחים לראות את החלום שוב מול העיניים שלכם? האם אתם מרגישים את התחושות אותן הרגשתם בזמן החלום ולאחריו? אם לא, כניראה שפספסתם משהו, נסו להבין מה ולהכניס גם את זה פנימה.
4) אורך השורות - אני השתמשתי בשורות קצרות, אני אתן לכם לבחור לבד איך זה יראה, סיפור (ואז תכניסו לדוגמה מה חשבה כל דמות ומה היא הרגישה) או שיר קצר...

זה מעניין, כי זאת דרך עבודה עצמית על חלום וההבנה שלו.
לצערי, אני לא מבטיחה שיהיה לי זמן לפרש חלומות פה לאנשים, עם זאת ניראה שיש פה צוות מאוד פעיל בפורום. ומטרת השרשור היתה לפתח קצת יצירתיות מהחלומות שלנו, וללמד לעבוד איתם לבד.

שיהיה לנו לילה טוב וחלומות פז!

*אם היתה
חלומות בטוח הייתי מנצחת... או
בחלומות... בשני המקרים הייתי מנצחת!

kikona126

New member
תודה...

רוצה להדגים לנו את התרגיל?

&nbsp
דרך אגב התרגיל נבנה לפי פורמט לתרפיה בחלומות רק שפה זה נעשה לבד ולא בקבוצה אז שיניתי אותו קצת...

ga26

Member
אז חלמתי הלילה וניסיתי (לא בטוח שממש הצלחתי) אבל זה עזר

להבין ולזכור את החלום.
&nbsp
מהלך החלום:
הייתי בצבא.
מה היתה הרגשתי - היתה הרגשה נהדרת של עוצמה/יכולת לעשות דברים
הייתי אמור להשתחרר וישבתי עם מישהו מהצבא (אולי קראו לו דני)
הגישו לנו אוכל ושתיה ואני זוכל על השולחן גם בקבוק גדול וגם מספר קטנים
התחלתי לשתות איתו מהבקבוקים הקטנים
איכשהו הם נשברו
מה חשבתי
לא זוכר במדוייק אבל חשתי הרגשה מבולבלת וקצת מפחידה. זה הוביל אותי למחשבה על פחד
הוא הראה לי משהו ככל הנראה בטלוויזיה
מה זה היה בדיוק?
נראה לי שזה היה סרט ואני לא זוכר אותו
היתה שם דמות שבאופן מפתיע הפכה למפחידה
אני חשבתי לעצמי שזה יכול להתאים לסרט איימה ובאמת זה הפך לסרט איימה
מי שליידי היה לפתע אחי
כעסתי עליו שזה מסוכן שהילדים שלי יראו את זה
מה הרגשתי באותו רגע
הרגשתי כעס רב, פחד רב על ילדי
התעוררתי
&nbsp
אם הייתי צריך לפרש לעצמי כך הייתי עושה זאת:
הצבא שזה הרקע בחלום "התפאורה" הוא בעצם מייצג מגבלות.
בתחילת החלום מראים את המצב עד היום שהיה יחסית טוב ורגוע מבחינה כלכלית.
אני נמצא בתקופה של עול כלכלי שאני לא יודע לצאת ממנו וזה מיוצג בחלום גם באמצעות השחרור מהצבא וגם בפחד הגדול ממה יקרה אם אשבר (מיוצג על ידי הבקבוקים שנשברים).
יתר על כן היחסים המתוחים בין אשתי למשפחתי קשורים ומשפיעים גם על זה ועל ההרגשה והיכולת לקבל עזרה.
אני חושש שהמצב יגרום נזק או קושי לילדים שלי.
&nbsp

kikona126

New member
נחמד

ניראה שיש פה מצב לא רק של מגבלות אלא של יציאה משגרה מסויימת, ממתכונת קבועה ונוחה. חילוף התפאורה שאתה מדבר עליה בעצם מדבר על מסגרות שונות, מסגרת מאוד מוגדרת של הצבא שנתנה לך הרגשה טובה, מסגרת של צעירים שמשוחררים מהכל, שהולכים ויושבים בברים, עד ש"הבקבוקים בבר מתנפצים כי מבינים שצריך להתחיל לחיות את החיים האמיתיים, והטלויזיה, שמראה לנו מציאות מדומה? או מציאות אחרת? שהובילה אותך לתפאורה הבאה שלך, סרט אימה משפחתי - אי הסכמה איתה ומצד שני שהילדים לא יראו...
&nbsp
ופה השאלה היא האם אתה עצמאי או שכיר? (כי בחלום יש גם מסר...)
&nbsp
ואם אתה תסכים, אפשר לכתוב לך את החלום שלך מנקודת ראות של מישהו מבחוץ?

ga26

Member
אני שכיר.

נשוי +2
במקום עבודה טוב.
עברתי דירה בדצמבר ומאז יש קשיים כלכליים עד שנתיצב בע"ה.

למעלה