חלום מוזר....

חלום מוזר....

אתמול חלמתי חלום ממש מוזר... חלמתי שאני מתעוררת בבוקר והמיטה שלי נמצאת בתוך כלוב... שאני כלואה! קראתי להורים שלי במשך זצן רב ולבסוף הם הגיעו , אמא שלי הייתה לבושה כולה בשחור (מה שבדרך כלל לא קורה) ואבא שלי עמד מולי עם סכין וחיוך. ביקשתי מהם שיעזרו לי לצאת אך הם סירבו ואמרו לי ``אולי ככה את תהפכי לבן אדם - עם נכלא אותך`` ביקשתי עוד פעם שיוציאו אותי אך הם פשוט סגרו את החלונות ואת האור (החשיכו את החדר לגמרי) ויצאו מהחדר. ברגע שהם יצאו התחלתי לבכות ואחרי כמה זמן הם חזרו והתחילו לצעוק עלי שאני עושה יותר מידי רעש ... אמא שלי ניגשה לשולחן בחד ר שלי אחרי שהדליקה את האור והביאה מראה , היא קארה לי להתקרב לסורגים וכשעשיתי את זה היא נתנה לי את המראה ביד שאמרה לי ``תסתכלי על עצמך ותראי מה אנחנו צריכים לראות כל יום`` וכשהסתכלתי בראי ראיתי הבעם בכיתי דם אחרי זה אמא שלי חטפה ממני את המראה וזרקה אותה על הריצפה ויצאה מהחדר וסגרה את האור... לפני שיצאה מהחדר התחלתי שוב לבכות ואבא שלי עמד בפתח הדלת שהאור מהמסדרון מאיר אותו ואמר לחי ``אנחנו אלה שצריכים לבכות על זה שיצאה לנו בת כמוך`` וסגר את הדלת.. נשכתבתי שוב על המיטה ונרדמתי עם הקולות ברקע שח ההורים מתווכחים בגלל מי מהם יצאתי ``ככה`` האם אפשר לפרש את חלומי? תודה מראש אין לאב

לא נעים...

אני מקווה שההורים שלך לא באמת אומרים לא דברים כאלה! נדמה לי שאת לא שלמה עם עצמך, מה שקורה לך או משהו שעשית לאחרונה. ההורים בדרך כלל יותר שמרניים ומנסים לחנך אותנו לערכים, נכון? אולי את חשה בושה כלשהיא בגלל תהליכי השינוי של גיל ההתבגרות, אולי רגשות מינים כלשהם? (אם אני טועה ואת לא בגיל ההתבגרות, סליחה מראש, פשוט נדמה לי שראיתי אותך פעם בפורום אחר). לדעתי יש כאן סימנים ברורים להלקאה עצמית בתת מודע (אני חושבת שעניין הכלוב הוא יותר כליאה עצמית מאשר הרגשה שאת כלואה, למרות שיכול להיות בזה גם משהו מתחושת חוסר אונים וחוסר מוצא). המראה מוחזקת מולך ומכריחה אותך לראות את ``פרצופך האמיתי``. תנסי למצוא מה מציק לך וגורם לך לחוש לא בנוח עם עצמך כדי לפתור את הקונפליקט.

לצד שמנגד..

לצערי הרב ההורים כן אומרים לי את הדברים האלה במציאות.. ואני ממש לא מתביישת בעצמי (למרות שאני לא ממש מאושרת עם עצמי אבל יש הבדל)בקשר למה שאמרת על ההלקאה העצית אני מסכימה איתך כי כמו שאמרתי אני לא ממש מחבבת את עצמי.אבל למרות זאת אני עדיין לא יודעת מה יכול להיות גרוע כל כך כדי שאחלום כזה סיוט נוראי.. ועם עד עכשיו חשבתי שחיי גרועים אולי החלום הזה בא להגיד לי שעוד צפוי לי גרוע יותר.. תודה בכל אופן.. אין לאב

לכלואה היקרה...

הי ``אין לאב``!!! קשה מאוד לקרוא את חלומך, נדמה וכאילו יצא מתוך אגדה שטנית... חלומך מלמד על מצוקה אמיתית, שלך, בבית. את קוראת לעזרה, לאלה שבעצם אחראים על מצוקותייך. מסתבר שאת נמצאת בבית שלא מקשיבים לך ולמצוקותייך, מתעלמים ממך, מזלזלים בך, מפחידים אותך, ויש אפילו רמז להתעללות פיסית מסויימת.... כל סיפור חלומך, עמוס ברמזים על התעללות ורגשי נחיתות כבדים. הוריך לא מרוצים ממך ודואגים לכך שתדעי את זה.....הם מרוכזים מידי בעצמם ובתיסכולם ואת כלואה בתוך רגשות פחד וחוסר אונים. אם הדברים שרשמתי תואמים את מציאותך, פרטי מעט יותר על רגשותייך לגבי ההתמודדות שלך עם הורייך ועם עצמך ונעמיק יותר בבעייתך. חלומות פז, רואה בכוכבים.

לרואה בכוכבים...

מה שאמרת באמת נכון... המצב בבית ממש לא טוב ואני מרגישה כאילו אני לבד פה! ההורים אומרים את הדברים שהופיעו בחלום גם במציאות ובעבר היה גם קטע של אלימות פיזית ועכשיו זה רק אלימות מילולית. שאלת איך אני מתמודדת עם כל המצב עם ההורים, ובכן,אני עושה את מה שהתרגלתי לעשות וזה פשוט להתעלם . כשכל עניין האלימות התחיל האשמתי את עצמי ובשלב מסוים פשוט הבנתי שזאת לא אשמתי אז עכשיו אני פשוט מתעלם וסופגת מכות מדי פעם אבל אני מעבירה את זה ועם מגיע מצב של אלימות מילולית אני פשוט עונה להם ואומרת להם בדיוק מה אני חושבת עליהם באותו רגע.. מקווה שעזרתי לך להבין את החלום שלי יותר טוב.. ומקווה שתוכל לעזור לי להבין את מלוא משמעות החלום המוזר הזה אין לאב..

למאוהבת ב``פול``...

לפי דברייך, החלום שלך לא כל כך מוזר, הוא תואם את המציאות. את מרגישה שאביך רוצח את ריגשותייך ואמך מתאבלת עליהם... אין כאן משמעויות ניסתרות. את מרגישה כלואה בביתך, ואף אחד לא מבין לליבך שם..... בשביל לקבל תמונה יותר ברורה, חשוב לי לדעת, בת כמה את? ואגב, התעלמות היא ויתור וויתור הוא הרגל, וכך את מובילה עצמך למצב של חוסר הערכה עצמית. רואה בכוכבים.

רואה בכוכבים..

אני בת 18 ... ולא ממש הבנתי מה הקשר בין ויתור לחוסר הערכה עצמית... אין לאב..

למאוהבת...

ראשית, אני חושב שגיוס לצבא וריחוק מביתך רק יעזור לך וטוב שזה באופק. שנית, כמו שכבר הציעו לך פה, גם אני חושב שאת חייבת לעזוב את הבית, לשכור דירה, להסביר בצבא על בעיותייך, ויכול מאוד להיות שיעזרו לך שם במימון דמי השכירות. אף אחד לא ראוי ליחס כמו שאת מקבלת מאנשים בכלל ומההורים בפרט. ברגע שאת מוותרת, את בעצם אומרת לעצמך שאין לך ברירה אחרת, ושעלייך לשרוד ע``י ספיגת המכות המילוליות והלא מילוליות מהוריך, שאגב זקוקים לעזרה נפשית יותר ממך. מבפנים, מחול השדים בו את נמצאת, נראה כשיגרת יומך וכחלק מההישרדות היום יומית אליה התרגלת, עד כדי כך שאת מעדיפה להתכופף, לא לראות את הזוועה ולנסות ולמשוך את ימיך בנתיב ``שיגרתי``. הרבה פעמים אנחנו מוצאים עצמנו בסיטואציות שנראות אבודות מראש וששום דבר לא ישחרר אותנו מהסיוט בו אנחנו נמצאים. וככל שאנחנו נמצאים בתוך המעגל המטורף הזה יותר אנו מפתחים שיטות לשרוד ובמקום להקל על עצמנו אנחנו מסבכים לעצמנו את החיים. ריחוק מביתך, אפילו בעזרת הצבא, יתן לך פרספקטיבה חדשה למציאות בה את חיה, ואני בטוח שתגלי הרבה תובנות שיזעזעו אותך מצד אחד, ומצד שני יגרמו לך לפעול במרץ לכיוון הנכון והטוב ביותר בשבילך. נראה לי שאת עדיין מבולבלת ושקשה לך לחשוב על צעדים קיצוניים שיזעזעו את שיגרת חייך, ואני מבין את זה. עצם העובדה שאת מודעת למצוקה בה את נמצאת, היא כבר צעד חשוב לקראת ההתפקחות והאומץ להציל את עצמך. הישארי עירנית ומפוקחת, אל תוותרי להם ותראי להם את כוחך הפנימי, אחרי הכל הם בסך הכל ילדים מפוחדים ומתוסכלים שמנסים להאשים אותך בכל צרות חייהם. את תופתעי עד כמה אנשים שמדברים בגסות ומתנהגים באלימות, בעצם רועדים מפחד מתחת לדימוי המפוקפק שהם יוצרים. חלומות פז, רואה בכוכבים.

מימי

New member
אין לאב היקרה

אם הדברים האלו אמיתיים, אני חושבת שכדאי שתפני לעזרה מקצועית או משהו כזה. המצב אצלך בבית נראה לי נוראי. למה הם אומרים לך דברים כאלה?הם תמיד כאלה או רק לעתים רחוקות? ובת כמה את?

מימי..

אני בת 18 וההורים מאז ומתמיד היו אומרים לי דברים כאלה אז ככה שזה לא ממש חדש לי... ובקשר לעזרה מקצועית.. ניסיתי וזה לא עזר.. שלך אין לאב

elimazoz

New member
התיחסות רצינית לחלומך

שלום לך יקירתי! קראתי את חלומך וממש נחרדתי לקרוא אותו ולהבין מה מסתתר מאחוריו. דבר אחד יש לי לומר לך והוא צאי מהבית שבו את נמצאת ויפה שעה אחת קודם! כל אדם בורך ע``י האל ביחודיות אבל אחרי הכל כולנו פרי אותו יוצר וכולנו בעלי זכויות שוות!! אין לאיש זכות לפגוע בך בכל דרך שהיא ואפילו אם הוא הורה או קרוב משפחה!! לפי צורת הכתיבה והתאור של חלומך ניתן לראות התרגשות רבה מה שמסמל על כך שעדיין מאוד חשובה לך דעתם של הוריך (מה שלפי דעתי לא מתבטא לכיוון השני). נורא אשמח אם תיצרי איתי קשר במייל ותתני לי ליהיות לך לאוזן קשבת ולתת לך את כל העזרה שאוכל בידידות אלי B-)

אלי..

האמת שחשבתי על לעזוב את הבית אבל כיוון שאני לפני גיוס אין לי שום דרך לבצע את זה.. בעניין שאמרת שאיכפת לי מדעתם של ההורים אז זה לא נכון ויכול להיות מאוד שזה הופיע בחלום בגלל שאני רגילה לאמירות האלה.. תודה בכל אופן אין לאב

הכריש..

New member
היי לאב אני איתך..

אני מבין שקצת קשה לך עם הורייך אז כל דבר שתרצי אני פה בשבילך שלך

מימי

New member
כריש, אולי די??????????.

יש פה בחורה במצוקה, ואפילו איתה אתה מנסה להתחיל? רואה בכוכבים, יש איזושהי דרך לחסום מישהו מלהיכנס לפורום?

למעלה