חלום על הריון

Ponchik25

New member
היי היום בלילה חלמתי חלום שבו הייתי בהריון, עשו לי אולטרסאונד ונאמר לי שהעובר לא מתפתח וצריך לבצע הפלה…(ראו יצור לא מוסבר באולטרסאונד) 😅
אני בת 25 ולא בהריון ולא בתיכנון. מה זה אמור להביע? חלמתי בעבר על הריונות אבל זה עוד לא היה לי

אלישבע777

Well-known member
היי היום בלילה חלמתי חלום שבו הייתי בהריון, עשו לי אולטרסאונד ונאמר לי שהעובר לא מתפתח וצריך לבצע הפלה…(ראו יצור לא מוסבר באולטרסאונד) 😅
אני בת 25 ולא בהריון ולא בתיכנון. מה זה אמור להביע? חלמתי בעבר על הריונות אבל זה עוד לא היה לי
שלום לך פונצ'יק וברוכה הבאה לפורום החלומות,

אשמח לפרש את חלומך. אנא הוסיפי עוד קצת רקע רלבנטי על עצמך (ראי להלן) כדי שהפרוש יהיה יותר אישי ופחות אוניברסלי. יש לי רעיון בקשר לפרוש, אבל הוא כללי מדי ונכון לכל מי שחולם חלום מעין זה. אני מעדיפה לפרש פרוש מתאים לחולם/ת.
מאחר שאת חדשה בפורום, אין לי רקע קודם שלך וגם לא חלומות קודמים לקרוא אותם. אני תמיד קוראת את החלומות והרקע לפני הפרוש, כדי שהוא יהיה כאמור - אישי ותפור לאדם. ככל יהיה יותר רקע, הסיכוי לפרוש מתאים, יהיה יותר גדול וזה גם יעזור לי בחלומות הבאים שלך. אין צורך לספר סודות בפורום. רק מה שאת מוכנה לספר.

מה שאני מבקשת כרקע זה - מה הם האירועים שעוררו את החלום (אם היו כאלה) או מה הן השאיפות או המחשבות שלך, שיכלו לעורר את החלום אולי קשר זוגי ( או העדרו)? אולי שאיפות בקריירה או בלימודים? פרוייקטים שאת מקדמת?

Ponchik25

New member
קודם כל תודה לך על המענה 🙏🏼

לפני מספר חודשים עברתי הפלה מיוזמתי וולא הייתי שלמה עם הבחירה עד הסוף אכל לא הייתה ברירה אחרת. נשאר קצת מועקה לאחר מכן..
זאת אחת המחשבות שמדי פעם קופצות לי בראש, אבל בעיקר הנושא הזוגי שלא הולך לי בו בחיים.
עברתי פרידה קשה (עברו שנתיים) שבדיעבד השאירה טראומה כלשהי שעד היום אני לא מצליחה להתגבר עליה ונמצאת כל הזמן בדיסוננס עם עצמי. מצד אחד יש רצון לזוגיות מצד שני נרתעת מזה. מרגישה חוסר ורצון לאהבה ולהרגיש נאהבת..

זה בנתיים שעולה לי לראש

אלישבע777

Well-known member
הי פונצ'יק, הפרוש לחלומך על היריון.
ההריון מסמל בחלום – פרוייקט עוברי, שמתהווה אט אט ויצא לאוויר העולם ויתפתח בהמשך ואז הפרוייקט יבשיל אט אט. עקרונית הריון בחלום הוא בדרך כלל סמל טוב. של תקופת התכנון של פרוייקט בעבודה, בלימודים או בבית. אצלך הפרוייקט הוא זוגיות. את כמהה
לזוגיות טובה, את רוצה רוצה שהזוגיות תהיה פרוייקט שיבשיל עור וגידים ותיוולד ממנו מערכת יחסים טובה ופוריה (!)

אבל אצל מייד את מגיעה לאולטרסאונד. ההריון בחלום רק מוזכר כבדרך אגב... את בעצם שוות נפש לעניין ההריון. אין רגשות בחלום, אינך מופתעת אינך נבהלת ( למרות שבמציאות ההריון האחרון היה בלתי רצוי), וגם אינך שמחה. אפשר לומר שהחלום מתחיל באולטרסאונד. ההריון מסמל פרוייקט על תנאי – קודם שתתחילי לחשוב על קידום הפרוייקט צריך לדעת מה הוא, לגלות אותו ממש בהתחלה. את אפילו לא מבקשת לבדוק, את ישר נכנסת לתהליך הבדיקה. את כמהה לזוגיות אבל "לא הולך לך בחיים" . אחרי שהזוגיות הקודמת נגמרה, היא השאירה לך טראומה, אם כי אין רגשות בחלום וכנראה הטראומה היא רק רקע כללי לחלום. כדי למנוע טראומה – את צריכה להיות בטוחה מראש, מה יתפתח. בחיים האמיתיים את מרגישה חוסר (בבן זוג) אבל נרתעת. בחלום את בעצם מילאת משאלה של זוגיות למרות הרתיעה בחיים האמיתיים, אבל... עכשו צריך לבדוק את זה יצליח. החלום משקף לך את הרצון לקדם זוגיות. אבל... כאן חלה תפנית...

באולטרסאונד , מגלים יצור לא ברור! הפרוייקט שלך אינו ברור, העתיד אינו ברור, ובכלל הכל לוט בערפל. לא ניתן לדעת מה יהיה גורל ההריון הזה. החלום מראה שאת בכלל אינך בטוחה אם כדאי לך לנסות לרקום קשר זוגי, כי אין אפשרות לדעת מה יהיה. אולי גם הוא יסתיים בטראומה?? לא את קובעת, זה נקבע מלמעלה כאילו גורל! הצוות המקצועי ממליץ על הפלה. לא שואלים אותך בכלל!! את מאמינה שדינה של זוגיות אצלך, קבועה מראש ומטב להרוג אותה בשלב עוברי מוקדם. החלום נותן לך תשובה לדילמה ולספקות. למה לך להסתבך עם צרות? להשלים עם המצב וזהו.

החלום אינו נבואי. החלום הוא דו שיח עם עצמך ( כל חלום הוא דו שיח עצמי!) ומראה את עומק הספקות שיש לך, בעניין זוגיות חדשה. מאחר שאין רגשות בחלום ולא אחרי החלום – החלום הוא כאילו סצנה מסרט שאת השחקנית בו, אבל את שותקת ואת נתונה להחלטות שאת לא שותפה להם. החלום משקף פיתרון אחד אפשרי – לא להתחיל עם אף אחד, זה יסתיים בהפלה. אבל החלום אינו משקף פיתרון אחר אפשרי – להחליט על גורלך בעצמך! את נתונה לחסדי הגורל ומובלת לארועים שאינם בשליטתך. גם ההריון הזה – אינו בשליטתך. זה קרה ככה...

החלום אומר אם כי לא במפורש – יש יותר מפתרון אחד. אם לא תיקחי את גורלך בידך – הפרוייקט ימות באיבו. אם תיקחי את גורלך בידך ותחליטי החלטות שאינך יודעת מראש (באולטרסאונד ) מה יקרה להן, אז אולי זה יתפתח. את בחרת להיות פסיבית בחיים, לחיות בחוסר, לחיות עם דילמה בלתי פתורה. אם תהיי אקטיבית, יתכן שיהיו הפתעות לטובה.

אנא חווי את דעתך על הפרוש - מה התאים לך וגם מה לא התאים. זה יעזור לי גם כרקע על עצמך בחלומות הבאים.

Ponchik25

New member
אז במילים אחרות אני צריכה לקחת את המושכות ליידי?
רק העניין שאין זוגיות על הפרק או התפתחות כלשהי בחיים שלי שיכולים להוביל לזוגיות. כרגע לפחות
כן הייתי פסיבית בחלום רק לאחר שהתעוררתי קמתי עם תחושה מאוד מוזרה שעשתה לי קצת כיווצים בבטן..
כן מצאתי את הקשר בין למה שאמרת לבין מה שאני חווה בחיים- זאת אומרת, פסיביות בתחום הזוגיות זאת הדרך שלי כרגע והפחד כרגע יותר חזק מהרצון.
ממש תודה לך עזרת לי להבין איך זה מתחבר אחד לשני !

אלישבע777

Well-known member
אז במילים אחרות אני צריכה לקחת את המושכות ליידי?
רק העניין שאין זוגיות על הפרק או התפתחות כלשהי בחיים שלי שיכולים להוביל לזוגיות. כרגע לפחות
כן הייתי פסיבית בחלום רק לאחר שהתעוררתי קמתי עם תחושה מאוד מוזרה שעשתה לי קצת כיווצים בבטן..
כן מצאתי את הקשר בין למה שאמרת לבין מה שאני חווה בחיים- זאת אומרת, פסיביות בתחום הזוגיות זאת הדרך שלי כרגע והפחד כרגע יותר חזק מהרצון.
ממש תודה לך עזרת לי להבין איך זה מתחבר אחד לשני !
תודה על התגובה המהירה! היא חשובה עבורי לפרוש החלומות הבאים, לפעמים הם קשורים זה לזה. לך חשובה התגובה שלך כי כשאת מגיבה לפרוש את מהרהרת בדילמות וזה הצעד הראשון לחשבון נפש שאחריו תוכלי אולי ולענות בעצמך על השאלות שלך. החלומות שלנו הם דיאלוג עם עצמנו( אבל בשפת החלום הסימלית) והם אינם נותנים פתרון "נכון" או "לא נכון". החלום עוזר לנו לחשוב את הבעיות הפנימיות שקשה לנו לחשוב עליהן ביום יום ובכך - הם יוצרים פתח להתמודדות איתן, למרות שאנו לא תמיד רוצים בכך, ועל פי רוב רוצים לדחות אותה.

בחלום אין רגשות, אבל היו לך רגשות כשהתעוררת. להבא כתבי על כך, כי זה חשוב וגם עוזר בפרוש.

עם הזמן והחשיבה על החלום, יתכן שתקבלי תשובה ותחליטי החלטות שתהיי שלמה איתן. בין אם ההחלטה ליזום קשר זוגי או לפחות לפתוח את הלב לקשר זוגי ובין אם להישאר פסיבית ולחכות עוד זמן ולנוח או להחליט שאין לך כוח לזה ומה שיהיה יהיה. אין כאן החלטה טובה או רעה. כל החלטה יכולה להיות "טובה" ו"רעה" גם יחד וזה נכון לכל החלטה בחיים.

יש אומרים שאפשר להזמין חלומות. אם זה מעניין אותך, תזמיני חלומות על מה שמטריד אותך, אולי זה יעבוד. אם החלום יהיה לפני היקיצה, רוב הסיכויים שתזכרי אותו לפחות לזמן קצר. כדאי לרשום מייד את החלום, כי שוכחים אותו מהר.

אם נושא החלומות מדבר אליך ויהיו עוד בעתיד - אני ממליצה להעתיק ולהדפיס/לשמור אותם עם תאריך, כך שתוכלי לדפדף בקלות ולראות את ההתפתחות שלך, במשך נניח שנה ואולי הדיאלוג הזה עם עצמך - יגרום לך למצוא מזור לנפשך.

למעלה