חלום על משפחה שעשיתי לה בעבר בייביסיטר

אור_30

Active member
חידודים:
*
בעבר כבר חלמתי על האמא הזו, יחסית לפני כמה חודשים... נמצא פה איפשהו בפורום (טסו והציעו שאטוס איתם)
* (אם רלוונטי)המיקוד שלי עבר מהילדה הפנימית לנערה הפנימית. אני עובדת בשבוע האחרון עם החלק של הנערה הפנימית מפוצץ בזעם. אני יחסית מחשיבה את התקופה הזו של הבייביסטר ל"נערות" למרות שעבדתי שם עד גיל 24. אני מרגישה שבשנה האחרונה אני בבגרות, גיל 30.

אפשר להתעלם אם משהו לא רלוונטי, בעיניי זה רלוונטי.

החלום:
הייתי אצל המשפחה הזו בבית.
החלום התחיל עם הבן הבכור שלהם, במעורפל אני זוכרת שבחדר אחר אכלתי שארית של פיצה.
אני חושבת שבדיוק חזרנו מאיזה יום הולדת שקשורה לכיתה שלו.

פתאום האמא והילדה האמצעית נכנסו הבייתה, הופתעתי.
אני מתבוננת מהצד:
הילדה אמרה לאמא ש"הרסת לי את היום או את החיים"
האמא זרמה איתה: "ספרי לי מה הרסתי לך" (כעסתי מהצד)
הילדה אמרה לה על איזה פינוק על לחמניית בייגלה שומשום, על הצורה בה הכינה לה (מהצד חשבתי לעצמי שזה הדבר הכי טיפשי בעולם, על זה את מתבכיינת? תראי איזה הורים קיבלת)
האמא הייתה יצירתית ועשתה לה איזו הדגמה עיסוי על הרגל, בהומור, כמו קסם לילדים... וסיפרה שוב את הגרסה של הילדה, כמו חזרה אחריה, שעושים לילדים אבל ממש מצחיק/מגוחך
ואני הייתי בשוק, בלב ("היא סתם מפונקת מה את מוותרת לה") לא התערבתי, שתקתי, התביישתי.
והתנצלה (הסתלבטה עליה, הבינה שהיא ילדה פשוט)
ופתרה לה את הבעיה! הילדה נרגעה
ואז האמא אמרה לה
"40 שקל"
(כמו שגובים כסף על משהו, היה ברור שלא באמת התכוונה. כאילו תביאי לי 40 שקל שפתרתי לך את הכעס/בכי)
חחחחחחחח נקרעתי, זה ממש הצחיק אותי :ROFLMAO::ROFLMAO:
ואז הבנתי בתוך החלום.
שלאמא יש בכלל מטרה מסוימת והיא משיגה את זה בלי מלחמה עם הילדה, כאילו מצטרפת אליה, ברוך וחמלה, אבל תכלס שולטת בעניינים ועושה מה שבאלה. תוך כדי כבוד לילדה בלי להשפיל.😮

רקע מהמציאות:
*
הייתי מתביישת שם לאכול, הייתי אוכלת, אבל כל הזמן בושה. לפעמים אוכלת בסתר.. (התלבטתי אם לציין את זה בכלל, אבל יאללה כנות)
כמובן הבושה לאכול היא מההורים, לא מהילדים.
הייתי מעדיפה להיות עם הילדים לבד.
הבן הבכור מאוד מוכשר, ספורטאי, היה תחרותי מאוד, ויהיר לפעמים.
הוא מאוד מאוד מוצלח בעיניי, הילדה שבי לגמרי הייתה מקנאה בו על הכישרון + משפחה תומכת ומבוססת כלכלית + מפרגנת ומעודדת ומעצימה. אמא מכילה ועוטפת
הוא לפעמים היה מעצבן אותי, וממש היה מפעיל את הילדה התחרותית שבי, אבל סה"כ אוהבת אותו מאוד.
הם משפחה מקסימה סה"כ.

הילדה בעיניי הייתה מפונקת מדי. בוכה על שטויות
(אני בהלם שהאמא העבירה הלאה לילדיה את היחס שקיבלה מהוריה, כי הסבתא שם גם באמת תומכת)
האמא הייתה מקסימה ברמות, מכילה, היה הכי נעים בעולם לעבוד איתה. לפעמים היא חמודה יותר מהילדים שלה. אדם מאוד נעים
די הערצתי אותה.
בגובה עיניים, צנועה. מאוד חכמה, רופאה במקצועה. חומלת, סלחנית, קלילה.
הייתי מתה שתהיה לי אמא כזאת.
לפעמים בעייניי היא הייתה מגזימה עם טוב הלב לילדיה שלפעמים צריכים גבולות והרגשתי שהיא "הורסת" לי.
(קצת משפט של אמא, איכס. אבל היא ממש רצתה שאבא שלי יהיה רשע אליי, כדי שלא תהיה לבד עם הסבל שלה, שנאה את זה שהוא מרים אותי/עוזר לי)
הילדים אהבו אותי ואני אותם. היתי מציבה גבולות ועושה איתם שטויות.

*בהלם ה40 זה השכר השעתי שהייתה משלמת לי (לקראת הסוף עלה קצת)
*יש להם 3 ילדים, אבל היו רק הבכור והאמצעית =שהייתה הקטנה בחלום.
הילדה הקטנה באמת, השלישית, לא בחלום, מעניין. (הכי שובבה, ילדה מאוד קשה, עקשנית – אולי קצת כמוני)
אז בעבר הייתי פחות בחמלה אליה, רק היום אני יכולה להבין אותה.
האבא גם לא מופיע בחלום.

נראה לי שיש פה איזה מסר עבורי לתהליך שאני לומדת להורות את עצמי מחדש, ולקחת טיפ מהאמא הזו. מה דעתך?
האמא מייצגת לי שלום, חכמה, חמלה, אהבה, רוך, סבלנות, תבונה, אהבה...

נערך לאחרונה ב:

אלישבע777

Well-known member
חידודים:
*
בעבר כבר חלמתי על האמא הזו, יחסית לפני כמה חודשים... נמצא פה איפשהו בפורום (טסו והציעו שאטוס איתם)
* (אם רלוונטי)המיקוד שלי עבר מהילדה הפנימית לנערה הפנימית. אני עובדת בשבוע האחרון עם החלק של הנערה הפנימית מפוצץ בזעם. אני יחסית מחשיבה את התקופה הזו של הבייביסטר ל"נערות" למרות שעבדתי שם עד גיל 24. אני מרגישה שבשנה האחרונה אני בבגרות, גיל 30.

אפשר להתעלם אם משהו לא רלוונטי, בעיניי זה רלוונטי.

החלום:
הייתי אצל המשפחה הזו בבית.
החלום התחיל עם הבן הבכור שלהם, במעורפל אני זוכרת שבחדר אחר אכלתי שארית של פיצה.
אני חושבת שבדיוק חזרנו מאיזה יום הולדת שקשורה לכיתה שלו.

פתאום האמא והילדה האמצעית נכנסו הבייתה, הופתעתי.
אני מתבוננת מהצד:
הילדה אמרה לאמא ש"הרסת לי את היום או את החיים"
האמא זרמה איתה: "ספרי לי מה הרסתי לך" (כעסתי מהצד)
הילדה אמרה לה על איזה פינוק על לחמניית בייגלה שומשום, על הצורה בה הכינה לה (מהצד חשבתי לעצמי שזה הדבר הכי טיפשי בעולם, על זה את מתבכיינת? תראי איזה הורים קיבלת)
האמא הייתה יצירתית ועשתה לה איזו הדגמה עיסוי על הרגל, בהומור, כמו קסם לילדים... וסיפרה שוב את הגרסה של הילדה, כמו חזרה אחריה, שעושים לילדים אבל ממש מצחיק/מגוחך
ואני הייתי בשוק, בלב ("היא סתם מפונקת מה את מוותרת לה") לא התערבתי, שתקתי, התביישתי.
והתנצלה (הסתלבטה עליה, הבינה שהיא ילדה פשוט)
ופתרה לה את הבעיה! הילדה נרגעה
ואז האמא אמרה לה
"40 שקל"
(כמו שגובים כסף על משהו, היה ברור שלא באמת התכוונה. כאילו תביאי לי 40 שקל שפתרתי לך את הכעס/בכי)
חחחחחחחח נקרעתי, זה ממש הצחיק אותי :ROFLMAO::ROFLMAO:
ואז הבנתי בתוך החלום.
שלאמא יש בכלל מטרה מסוימת והיא משיגה את זה בלי מלחמה עם הילדה, כאילו מצטרפת אליה, ברוך וחמלה, אבל תכלס שולטת בעניינים ועושה מה שבאלה. תוך כדי כבוד לילדה בלי להשפיל.😮

רקע מהמציאות:
*
הייתי מתביישת שם לאכול, הייתי אוכלת, אבל כל הזמן בושה. לפעמים אוכלת בסתר.. (התלבטתי אם לציין את זה בכלל, אבל יאללה כנות)
כמובן הבושה לאכול היא מההורים, לא מהילדים.
הייתי מעדיפה להיות עם הילדים לבד.
הבן הבכור מאוד מוכשר, ספורטאי, היה תחרותי מאוד, ויהיר לפעמים.
הוא מאוד מאוד מוצלח בעיניי, הילדה שבי לגמרי הייתה מקנאה בו על הכישרון + משפחה תומכת ומבוססת כלכלית + מפרגנת ומעודדת ומעצימה. אמא מכילה ועוטפת
הוא לפעמים היה מעצבן אותי, וממש היה מפעיל את הילדה התחרותית שבי, אבל סה"כ אוהבת אותו מאוד.
הם משפחה מקסימה סה"כ.

הילדה בעיניי הייתה מפונקת מדי. בוכה על שטויות
(אני בהלם שהאמא העבירה הלאה לילדיה את היחס שקיבלה מהוריה, כי הסבתא שם גם באמת תומכת)
האמא הייתה מקסימה ברמות, מכילה, היה הכי נעים בעולם לעבוד איתה. לפעמים היא חמודה יותר מהילדים שלה. אדם מאוד נעים
די הערצתי אותה.
בגובה עיניים, צנועה. מאוד חכמה, רופאה במקצועה. חומלת, סלחנית, קלילה.
הייתי מתה שתהיה לי אמא כזאת.
לפעמים בעייניי היא הייתה מגזימה עם טוב הלב לילדיה שלפעמים צריכים גבולות והרגשתי שהיא "הורסת" לי.
(קצת משפט של אמא, איכס. אבל היא ממש רצתה שאבא שלי יהיה רשע אליי, כדי שלא תהיה לבד עם הסבל שלה, שנאה את זה שהוא מרים אותי/עוזר לי)
הילדים אהבו אותי ואני אותם. היתי מציבה גבולות ועושה איתם שטויות.

*בהלם ה40 זה השכר השעתי שהייתה משלמת לי (לקראת הסוף עלה קצת)
*יש להם 3 ילדים, אבל היו רק הבכור והאמצעית =שהייתה הקטנה בחלום.
הילדה הקטנה באמת, השלישית, לא בחלום, מעניין. (הכי שובבה, ילדה מאוד קשה, עקשנית – אולי קצת כמוני)
אז בעבר הייתי פחות בחמלה אליה, רק היום אני יכולה להבין אותה.
האבא גם לא מופיע בחלום.

נראה לי שיש פה איזה מסר עבורי לתהליך שאני לומדת להורות את עצמי מחדש, ולקחת טיפ מהאמא הזו. מה דעתך?
האמא מייצגת לי שלום, חכמה, חמלה, אהבה, רוך, סבלנות, תבונה, אהבה...
לדעתי פרשת את החלום בקיצור ולעניין. כך את היית רוצה לנהוג כשאת תהיי אימא וגם הלוואי שאימך היתה כמו האימא הזאת. אבל לפחות זכית להכיר אימא כזאת ולהיווכח שיש אימהות כאלה. יש לך מודל.

למעלה