חלום....

חלום....

הי לפני מס` לילות חלמתי שאני מגיעה לביקור בארץ (אני גרה בחו``ל) הזמן נראה עכשוי נראיתי בחלום כפי שאני נראית היום פגשתי בשכנה שלי שלבשה שחורים אך החזיקה זר פרחים צבעוני ביד ובאה לעברי היא נראתה כ``כ עצובה אבל המוזר הוא שאני ידעתי למה היא עצובה מפני שאח שלה נמצא מת על חוף הים כאשר היא ניגשה אלי מתוך נימוס שאלתי אותה מה קרה ואז היא סיפרה לי את אשר ידעתי פתאום מצאתי את אצמי מנהלת שיה עם מישהו ושואלת האם לספר לה? והקול אמר לא בנתיים חכי ... אל תעשי כלום המוזר הוא שכל קיץ מישהו אחר מהמשפחה שלה נפטר קודם האמא לפני שנתיים אח``כ האבא והאחות אוטיסטית הייתה במצב קשה מאוד שנה שעברה ויצאה מזה. מה זה אומר? אני זוכרת את פרטי הלבוש את המקום שבו זה קרה ממש כאילו זה היה אמיתי תודה

או שמא הצד שמנגד....

אולי אתה ממלא מקומו תוכל לעזור בפיענוח החלום הנ``ל?

אני רק חובבנית, אז נראה מה יצא :)

הדבר הבולט בחלום הם פרטי הלבוש השחורים והניגוד לפרחים הצבעוניים. לשכנה שלך יש הרבה מזל רע בחיים, טרגדיות אחת אחרי השניה. האם בשל כך היא מייצגת בעינייך פחדים ועצב? בחלום, אחיה של השכנה נמצא מת על חוף הים- מוות מסתורי ופתאומי, שמחזק את הפחד ואווירת האימה (את עלולה לחוש אימה גם בשל המצב הלחוץ בארץ, סכנות פתאומיות אורבות בכל מקום- זה משפיע על רבים). חשבי מה עוד השכנה מסמלת בעינייך. אך בכל השכול והעצב והשחור, היא מחזיקה פרחים צבעוניים, הם מביעים תקווה, לא הכל שחור וקודר. גם האחות של השכנה הייתה במצב קשה בשנה שעברה אבל יצאה מזה. לא הצלחתי להבין מה התלבטת אם לספר לה או לא: העובדה שאחיה מת? (עובדה ששתיכן ידעתן?) אם כן, יכול להיות שהקול שאומר לך לא לעשות כלום בינתיים מנסה לרכך את הפחדים והקונפליקט שבו את מצויה. יכול להיות שהוא מתכוון לומר לך שאת עדיין לא מוכנה להתמודד עם הפחד, שאת זקוקה לעוד זמן, ולכן הוא מנסה לעכב את הבשורה, כי את חשה שאת לא מוכנה לעמוד מול הפחד ולפתור את הקונפליקט שאת מצוייה בו.

הצד שמנגד

תודה רבה לך שלקחת את הזמן להגיב להודעתי :) ההתלבטות שלי בחלום הייתה האם להגיד לה שאני ידעתי לפני שזה קרה זה היה מוזר המפגש איתה היה כאילו משהו שיקרה ופתאום חזרתי כמו אחורה בזמן ושאלתי את הקול האם לספר לה? כאילו שאני רואה משהו שאמור לקרות ומלבטת אם לספר או להזהיר לפני שזה קורה. בכל אופן אני גרה בחו``ל ולא בארץ אך כן ישנם הרבה לבטים ופחדים במיוחד כשאת נמצאת כ``כ רחוק מכל אהובייך! תודה שוב

אולי....

בעת שהייתך בחו``ל את דואגת לקרובייך כאן (השכנה שחלמת עליה היא שכנה בבית שכאן, נכון?) וחוששת שבשל הריחוק לא תוכלי להגן עליהם ולחלוק איתם את הבעיות והפחדים (וגם את השמחות...). ייתכן שכשאת מתבוננת על הנעשה בארץ מבחוץ יש לך ראייה אחרת ופרספקטיבה שונה להסתכל על דברים מאשר לקרובייך שמעורבים בעניין מבפנים, ולכן זאת עלולה להיות התחושה שאת יודעת מה יקרה לפניהם, ובכל זאת אינך יכולה למנוע ואף לא להזהיר מראש. (ולאו דווקא רק בתחום של המצב הפוליטי...) ::מוחה זעה:: זה היה חלום קשה! :) לפחות בשבילי... מקווה שרואה בכוכבים לא יחזור ויפטר אותי לאלתר.

למעלה