חסכתי סכום

מצב
הנושא נעול.
חסכתי סכום ../images/Emo130.gif

חסכתי סכום

ואני מעוניין להשקיע אותו, לתקופה של שנה וחצי-שנתיים. אני רוצה הפעם סולידי מאוד, שלא אראה ירידה מצטברת של יותר מ-5 אחוז לעולם!! אבל עדיין, בתנאים אלו שארוויח כמה שיותר. אילו אפשרויות עומדות בפניי? מה מומלץ? תודה רבה לעונים!!!

חגי

New member
גילון 2302 ...סולידי פטור ובזול

חסכתי סכום

ואני מעוניין להשקיע אותו, לתקופה של שנה וחצי-שנתיים. אני רוצה הפעם סולידי מאוד, שלא אראה ירידה מצטברת של יותר מ-5 אחוז לעולם!! אבל עדיין, בתנאים אלו שארוויח כמה שיותר. אילו אפשרויות עומדות בפניי? מה מומלץ? תודה רבה לעונים!!!
גילון 2302 ...סולידי פטור ובזול

conundrum3

New member
עד כאן בסדר

התנאים הם
לייבור בין 0%-7%, תלבור בין 0%-6.5%. כרגע תשואה ברוטו של 10.72% לערך. מחזיק ולא ממליץ.
עד כאן בסדר
1. יש הצמדה? 2. מח"מ? 3. מנגנון הריבית? 4. איזה נכס מגבה? 5. מה דירוג האשראי? 6. האם callable?

NS101

New member
תשובות

עד כאן בסדר
1. יש הצמדה? 2. מח"מ? 3. מנגנון הריבית? 4. איזה נכס מגבה? 5. מה דירוג האשראי? 6. האם callable?
תשובות
1. לא. 2. לא רלוונטי במיוחד, אלא אם תהיה חצייה של תנאי הסף אני צופה ריקול תוך רבעון או שניים. 3. 4 קופונים שנתיים - כלומר, כל רבעון. 4. מגובה ע"י notes של קומון וולפר בנק של אוסטרליה (אם זכרוני אינו מטעה אותי). בזמנו בדקתי את הנתונים הפיננסיים של הבנק האוסטרלי, נראה בסדר גמור. 5. AAA בעקבות הגיבוי הנזכר לעיל. 6. כמו שכתבתי מעלה, כן, באופק הלא רחוק מדי של רבעון או שניים.

conundrum3

New member
תקן אותי אם אני טועה

תשובות
1. לא. 2. לא רלוונטי במיוחד, אלא אם תהיה חצייה של תנאי הסף אני צופה ריקול תוך רבעון או שניים. 3. 4 קופונים שנתיים - כלומר, כל רבעון. 4. מגובה ע"י notes של קומון וולפר בנק של אוסטרליה (אם זכרוני אינו מטעה אותי). בזמנו בדקתי את הנתונים הפיננסיים של הבנק האוסטרלי, נראה בסדר גמור. 5. AAA בעקבות הגיבוי הנזכר לעיל. 6. כמו שכתבתי מעלה, כן, באופק הלא רחוק מדי של רבעון או שניים.
תקן אותי אם אני טועה
נדמה לי שאתה מבלבל עם שחרית אחרת. בתשקיף שאני ראיתי עכשיו, מדובר על note של בנק דרזדנר, שדורג באותו זמן A+. אגב, אני רואה שהתנאי היחיד הוא התלבור והמרווח אפילו יותר טוב 0-7%. האגרת היא עד 2019. צריך לבדוק מה התשואה על אג"ח סטרייט של הבנק הזה לתקופה כאמור. מעבר לכך, צריך להוסיף את הסיכון שבעליית התלבור מעל לברייר, שזה קצת קשה לתימחור.

NS101

New member
כנראה שאני אכן מתבלבל

תקן אותי אם אני טועה
נדמה לי שאתה מבלבל עם שחרית אחרת. בתשקיף שאני ראיתי עכשיו, מדובר על note של בנק דרזדנר, שדורג באותו זמן A+. אגב, אני רואה שהתנאי היחיד הוא התלבור והמרווח אפילו יותר טוב 0-7%. האגרת היא עד 2019. צריך לבדוק מה התשואה על אג"ח סטרייט של הבנק הזה לתקופה כאמור. מעבר לכך, צריך להוסיף את הסיכון שבעליית התלבור מעל לברייר, שזה קצת קשה לתימחור.
כנראה שאני אכן מתבלבל
בכל מקרה, גם את דרסנר בדקתי והוא תחת אליאנז, אז אני לא רואה בעיות סבירות מבחינת הגבייה - אבל כל אחד והספקות שלו. בנוגע לתנאי הסף, כרגע הריביות די נמוכות, אם אני אחוש שהרוח פונה לכיוון האחר, לא אשאר בפוזיציה בכוח.

galra

New member
השקעה סולידית ../images/Emo130.gif

חסכתי סכום

השקעה סולידית

היי .. ובכן במידה ואתה מחפש השקעה סולידית ראשית אני ממליץ לך להעיף מבט על האג"ח הממשלתי מסוג- "שחר" או "גליל" הן נחשבות לבטוחות מאוד וסולידיות ומעניקות תשואה יפה של בין 4-8 אחוז לשנה... הבעיה איתן שהן לפחות לתקופה של שנה עד 10 שנים... נקודה שניה! תחום האג"ח הוא לא נזיל ודורש קצת הבנה של הנתונים במידה ואתה לא יודע לתמכר אותו אני ממליץ לך להשקיע בעקיפין באג"ח דרך תעודות סל... אבל שוב השקעה באג"ח היא מתאימה במידה ויש לך הרבה כסף מעל ל50K אחרת היא לא כדאית והתשואה שתעשה תסתכם במקרה טוב בכמה מאות שקלים (שזה לא מה שניראה לי אתה מחפש) אפיק שני שלדעתי אף יותר בטוח מהאפיק האג"חי הוא לקנות מק"מ (מלווה קצר מועד) בעצם זה אגרות חוב שבנק ישראל מנפיק אמנם הריבית שלהם קבועה ... לפרטים ודרכי קניה של מק"מ אני ממליץ לך להתייעץ עם יועץ ההשקעות בבנק שלך... מה שחשוב לדעת לגביי המק"מ שהוא 'נועל' לך את הכסף לפחות לשנה שנתיים ואין אופציה להוציא אותו (כמו אג"ח)... מקווה שעזרתי , ובהצלחה...

NS101

New member
לא נכון

השקעה סולידית

היי .. ובכן במידה ואתה מחפש השקעה סולידית ראשית אני ממליץ לך להעיף מבט על האג"ח הממשלתי מסוג- "שחר" או "גליל" הן נחשבות לבטוחות מאוד וסולידיות ומעניקות תשואה יפה של בין 4-8 אחוז לשנה... הבעיה איתן שהן לפחות לתקופה של שנה עד 10 שנים... נקודה שניה! תחום האג"ח הוא לא נזיל ודורש קצת הבנה של הנתונים במידה ואתה לא יודע לתמכר אותו אני ממליץ לך להשקיע בעקיפין באג"ח דרך תעודות סל... אבל שוב השקעה באג"ח היא מתאימה במידה ויש לך הרבה כסף מעל ל50K אחרת היא לא כדאית והתשואה שתעשה תסתכם במקרה טוב בכמה מאות שקלים (שזה לא מה שניראה לי אתה מחפש) אפיק שני שלדעתי אף יותר בטוח מהאפיק האג"חי הוא לקנות מק"מ (מלווה קצר מועד) בעצם זה אגרות חוב שבנק ישראל מנפיק אמנם הריבית שלהם קבועה ... לפרטים ודרכי קניה של מק"מ אני ממליץ לך להתייעץ עם יועץ ההשקעות בבנק שלך... מה שחשוב לדעת לגביי המק"מ שהוא 'נועל' לך את הכסף לפחות לשנה שנתיים ואין אופציה להוציא אותו (כמו אג"ח)... מקווה שעזרתי , ובהצלחה...
לא נכון
שחרים וגלילים לא נותנים תשואה של 8%, זה דבר ראשון (אלא אם אתה מחשיב מצב טבע בו ישנה אינפלציה לרמה של 5% לפחות ואז זו אפשרות רק בגלילים - וזה לא בדיוק תשואה, אלא רק שמירה על ערך הכסף). דבר שני, האג"חים הללו אינם בהכרח ל-10 שנים מקסימום, ישנם גם כאלה שנפדים עוד 20 שנה, מה גם שזה לא חיסרון. קניה של אג"ח עם פקיעה של יותר מ-4 שנים בערך מהווה ספלקוציית ריביות/אינפלציה ואין מטרתה לשמור על ערך הכסף+ תשואה קטנה. יש עוד כל מיני נקודות לא נכונות, כמו שאג"ח (בתוכו גם מק"מ) נועל את הכסף לשנה ואילך - זה לא נכון, ישנה נזילות מלאה באג"חים, השאלה היא הכדאיות הכלכלית. זה גם לא נכון שצריך מעל ל-50K בשביל שהשקעה באג"ח תהיה כדאית, זה לא נכון. אם תביט במונחי אחוזים ולא במונחים אבסולוטיים, תבין את הכוונה שלי, כי על הלוגיקה שלך, כל השקעה שלא תתן עשרות אחוזים בשנה, אינה כדאית. אגב, גם אם הסכום הוא מינורי (כזה שעמלות קניה ומכירה 'אוכלות' חלק ניכר מהתשואה) - עדיין אפשר להשקיע בקרן נאמנות של אג"חים קצרים, בה אין עמלות קניה ומכירה.

שמוצקין

New member
חיסכון צמוד מדד

חסכתי סכום

חיסכון צמוד מדד
או אג"ח ממשלתי צמוד מדד.

conundrum3

New member
קנה אג"ח שקלי לתקופה הזו

חסכתי סכום

קנה אג"ח שקלי לתקופה הזו
תקבל פאקינג 4%-4.25% לשנה ברוטו לפני עמלות. נומינלית לא תפסיד כסף. אם אתה חושב שהאינפלציה תהיה גבוהה, לך על ממשלתית צמודה 610, תקבל 1.5% בערך לשנה + הצמדה למדד, ברוטו לפני עמלות. תרוויח בטוח ריאלית. מרוצה? סבבה. לא מרוצה? תתחיל לקחת סיכונים...

KobeRider

New member
שיט! הם חטפו גם את conundrum3

קנה אג"ח שקלי לתקופה הזו
תקבל פאקינג 4%-4.25% לשנה ברוטו לפני עמלות. נומינלית לא תפסיד כסף. אם אתה חושב שהאינפלציה תהיה גבוהה, לך על ממשלתית צמודה 610, תקבל 1.5% בערך לשנה + הצמדה למדד, ברוטו לפני עמלות. תרוויח בטוח ריאלית. מרוצה? סבבה. לא מרוצה? תתחיל לקחת סיכונים...
שיט! הם חטפו גם את conundrum3
אלוהים יודע מה קרה לאיש השיקים...

NS101

New member
התכוונת לא תפסיד כסף ריאלית

קנה אג"ח שקלי לתקופה הזו
התכוונת לא תפסיד כסף ריאלית

NS101

New member
חשבתי שהתכוונת

בשקלי? יכול להפסיד ריאלי
חשבתי שהתכוונת
שהוא כנראה לא יפסיד ריאלית, אלא יהיו בערך באזור האיזון. אבל כן, מן הסתם, במיוחד במציאות הקיימת, יכולה להיות אינפלציה של 4.5%.

מצב
הנושא נעול.
למעלה