חרדת נטישה ופחד מזרים

חרדת נטישה ופחד מזרים

הבן שלי בן שנה (אוטוטו ממש ) הוא נמצא איתי בבית ואנחנו מטיילים הרבה והולכים למשחקיות ולגני משחקים שמתי לב שאין לו שום רתיעה מזרים והוא לא בוכה או מחפש אותי כשאני הולכת ממנו (זה לא קורה הרבה ) חשבתי שאולי יש לו בטחון בי ושהוא יודע שאני תמיד בסביבה ובגלל זה לא דואג שאני נעלמת לו לרגע מהעין אבל אולי אני טועה ??!

לאמא לצופציק

המשפט הסתמי לכאורה שזרקת בתוך הסוגריים מאד משמעותי. לבן שלך יש ביטחון בסיסי שאת תמיד נמצאת שם בשבילו כך שהוא פנוי לעיסוקים ולא מרגיש צורך לשים עלייך עין כל הזמן. לי בהחלט נראה שצדקת בהשערה שלך

תודה...

מקווה שאכן כך.... לילד כזה שיש לו בטחון שאני בסביבה יהיה יותר קשה להסתגל לגן ?! פתאום יאבד בטחון ? או שאין קשר....

איזה תשובות כיפיות אני מקבלת היום..

וסתם רוצה גם לעדכן (התיעצתי איתך בעבר ) לגבי טונוס מוגבר שאובחן מגיל חודש והיינו בטיפול פיזיוטרפי במשך כמה חודשים (למרות שלא קיבלנו תרגילים הביתה והיה נדמה לי בקושי עבדו איתו שם ....) ובבדיקת התפתחות למעקב שוחררנו מטיפול כי הוא מתפתח מצוין עומד יפה ויציב הולך כשאוחז ברפרוף בחפצים ואתמול עשה שני צעדים לבד.. ואין מאושרת ממני..... (אחרי שנאמר לי בפיזיוטרפיה שעד שלא ילך לא נדע אם ילך...) תודה לך על התשובות........

באמת זה מה שאמרו לך

שלא יודעים אם ילך? מוזר! בכל מקרה המון מזל טוב על ההליכה. תהנו

ככה אמרו לי

כשהסבירו לי על הטונוס המוגבר רק שאלתי אם תהיה לו איזה מגבלה או שסתם יעשה הכל באיחור ..(לא ממש הבנתי מה הענין) אז נאמר לי שאי אפשר לדעת , שאלתי אם ילך ,, אמרו לי שאי אפשר להגיד ואי אפשר לדעת עד שילך .... תודה

נאוה ר

New member
נכון שאף אחד הוא לא נביא

אבל היה יותר נכון להגיד שאחוז הילדים שלא הולכים הוא קטן מאוד ורוב הסיכויים שהילד שלך כן ילך. אלא אם כן הם ראו פתולוגיה כל כך חמורה, שלא משתמעת בכלל מדברייך. מרוב שפוחדים לטעות מכניסים חרדות ....

ועוד איזה חרדות.....

ואני עוד נכנסתי לאינטרנט להבין קצת מה מדובר וכל מה שיצא בחיפוש היה קשור ל CP אז תארי לך כמה גברו החרדות... חבל שיש רופאים ומטפלים שלא מבינים כמה כוח יש למילה וכמה פחד הם יכולים לטעת באנשים רק מניסוח לקוי או חוסר רגישות במיוחד למי שזה הילד הראשון שלו (כמוני ) . עכשיו ממרום שנה אני למדתי לסנן ולסמוך יותר על האינטואיציה שלי ועל ההכרות שלי עם הילד...

למעלה