חשבון הוצאות

arden20

New member
חשבון הוצאות

כודם כל, רעיון נפלא לפורום. מהנחוצים! ולשאלה שלי - אני בדרכי החוצה (מהבית) ואני מנסה להבין כמה כסף אני אוציא כשאני אעזוב את הבית (כדי להשוות למשכורת ולגלות אם יהיה לי מה לאכול...). אז מעבר לברור (שכ"ד) כמה מוציאים בממוצא על חשמל / ארנונה / טלפון / גז / אוכל? אני יודעת שזה מאוד משתנה מאדם לאדם וממקום למקום... אבל בקיצוב עצבני, על כמה נראה לכם שאני יכולה להסתדר? תודה!

Oleg Silver

New member
תשמע אין לי הרבה ידע פה ואני רק

בן 17 אבל פעם ישבתי עם אבא שלי ודיברתי איתו לגבי זה שאני רוצה לעזוב את הבית אחרי הצבא וכל זה אז ביקשתי ממנו שישחב לי כמה בערך יעלה לי לגור לבד. חישבתי ככה שאנ ייגור עם עוד משיהו בדירה ממוצעת של 3 חדרים בערך וחישבנו בהגזמה קצת למקרה חרום אז יוצא שעם אוכל וגז ומים ושכירות נגיד עולה בערך 2000 פלוס מינוס...

Oleg Silver

New member
תשמעי * - טעות שלי

והסכום הזה כולל הכל מאוכל ועד לשכירות ושירותים רגילים כמו חשמל וגז.

arden20

New member
אני בחורה...

ו - 2000 שקל?! זה נראה לי הרבה פחות מהמציאות... זה פחות מ500 דולאר... זה ממש לא הגיוני...

Oleg Silver

New member
כן אני ודע שאת בחורה :)

תראי קודם כל אמרתי שהחישוב הוא עם שותף. זה אומר שאם את גרה לבד אז את תצטרכי לשלם בערך 3,500...משהו כזה. וזה גם תלוי כמה את מוציא על אוכל ומה חשבון הטלפון שלך...ואוכל וטלפון זה יכול לנוע מ150 בחודש ל1000 בחודש תלוי כבר בבן-אדם אני אישית חושב שאחרי הצבא כדי להתחיל לעמוד על הרגליים כדי להתחיל לחיות עם מישהו כי זה פותר הרבה בעיות כספיות ואז אחרי כמה זמן כבר מסתדרים עם עבודה ומתחילים להתרגל לאחרויות וללחיות לבד אפשר להתחיל לחשוב על לחיות לבד. אבל זה רק אני

arden20

New member
פיספסתי את התיקון שלך ../images/Emo140.gif ...

אבל גם עם שותפים (שמוזילים את שכ"ד, אבל לדעתי לא ממש עוזרים בהסתגלות...) 2000 ש"ח נשמע לי לא הגיוני...

Oleg Silver

New member
ת'אמת גם אני טיפה הופתעתי

כשאבא שלי התחיל לחשב. אבל מה תראי אצלנו במשפחה אנחנו 4 אנשים. מקבלים נגיד 500 שקל חשבון טלפון - מהם רק איזה 50 שלי. זה סתם לא קשור. שכר הדירה ישר מתחלק ל2 - שזה משהו כמו 400 שקל פחות בשבילך לשלם. על האוכל בן-אדם ממוצא מוציא בסביבות 600-800 שקל בחודש. כמובן אם את רוצה לחיות על סטייק פילה מניון וקוקה-קולה אז יצא לך 1,500 על אוכל בחודש אבל עדיין 800 שקל זה המון בשביל בן-אדם אחד....יש כל מיני חשבונות כמו גז ומים וחמשל שבתכלס המחיר שלהם לא כל-כך גבוהה אחרי הכל זה רק 2אנשים (דוגמא) ואם לחלק את החשבונות ל2 אז זה לא יוצא הרבה. בעקרון 2000 פלוס מינוס נראה לי די הגיוני. אבל שוב תלוי מאוד כמה את מוציא על אוכל שזה חלק מאוד נכבד מהחבון החודשי של כל משפחה בעולם ובמיוחד בארץ כי בארץ אוהבים לאכול :) וגם אני מכיר אנשים שמקבלים חשבון של בזק של 4000 שקל אז הטלפון גם יכול לעלות לך חזק את החשבון אבל אם באמת ככה לקחת ממוצא ולא להגזים יותר מידי אז 2,500 פלוס מינוס אמורים להספיק לך בחודש (אם את גרה עם עוד מישהו/י) יש כמובן גם את ההוצאות הלא מתוכננות כמו מכונית שאת זה בכלל לא חישבתי בחישוב שלי...על מכונית גם צריך להוציא בערך 1500 +/- בחודש על דלק וביטוח ותיקונים וכל מיני הוצאות לא מתוכננות. אבל לא לכולם יש מכונית. טוב אני יפסיק לכתוב עכשיו
מקווה שעזרתי איכשהו

arden20

New member
בהחלט עזרת...

אני הייתי אומרת שיש סיכוי טוב ששכ"ד יהיה יותר מ 400 שקל, ונראה לי שחשבון החשמל יהיה טיפה יותר גבוה... אבל חוצמזה אתה כנראה צודק... הייתי אומרת שאולי 2500 - 3000 זה הגיוני...

Oleg Silver

New member
אחלה

אבל התכוונתי שזה יוצא 400 שקל פחות אם את תחיי עם שותף. מה שבאמת יכול לדפוק את המצב זה הוצאות הלא מתוכננות מידי פעם... אני עכשיו מסיים יא' ויש לי בערך שנה וחצי עד לגיוס ואני מתכוון לעבוד כמעט את כל התקופה חוץ מהתקופה בסוף יב' כשיש בגרויות וכמובן לשים את כל הכסף בבנק כדי שיהיה לי משהו להתחיל איתו אחרי הצבא סתם בכללי התוכניות שלי לעתיד

arden20

New member
אה... אוקי...

יותר הגיוני... לי יש גם "סעיף סופר פארם" שמוסיף להוצאות... ובהצלחה עם התוכניות!

enwhysea

New member
זה באמת משתנה מאדם לאדם

אני מכיר אנשים שב 400$ חיים בלי בעיות וכאלה שתמיד אין להם כסף ומרויחים 5000 שקל נטו. אוכל: הכי פשוט לשבת ולחשב מה את אוכלת ביום חול להכפיל ב- 22 ואז לחשב סופ"ש להכפיל ב-4 ואז לחשוב טוב ולהיות גלוי ולחשב על "אוכל נוסף" מבילויים ומסעדות וכאלה..... כעיקרון אוכל זה בדרך ככל רוב הכסף של לחיות לבד, והקניות בסופרים של אזורי התעשיה יותר זולה מהסופרים 24 שעות של תל אביב. חשמל: קשה להגיד, תלוי אם יש מזגן בעיקר, ואם יש דוד שמש (בהרבה דירות קטנות אין) לא לשכוח שחשמל זה דו-חודשי אבל כדאי לחשב כמה זה יוצא לחודש. ארנונה: לפי אזור ושותפים, אבל תמיד תמיד לזכור לשאול כמה הארנונה שהולכים להסתכל על דירה (ארנונה זה גם דו חודשי) גז: זניח.. לא משהו שצריך לחשב בכלל... תשאלי בבית כמה ההורים משלמים גז ואולי להוריד קצת מזה... (חוץ מבתים שהמים החמים זה בגז!!!) טלפון: 70 שקל בחודש אחזקת קו בזק, לדעתי זה מיותר עם יש לך סלולרי ומדברתי בעיקר עם ניידים אחרים. אם יש לך טלפון נייד שלך כבר עכשיו, מאוד כדאי להזמין פירוט שיחות, לראות לאיזה אנשים/חברות את מתקשרת הכי הרבה לחשוב אם זה מצב קבוע ולא יצאה של אותו חודש, ולעבור לחברה ומסלול היכ מתאים. אם את באמת מתקשרת הרבה למספרי בזק, יכול להיות שיהיה כדאי להחזיק גם קו רגיל .. אבל לרוב צעירים מדברים מסלולרי לסלולרי. אינטרנט: בטח יהיה... אם יש שותפים אז אפשר ומומלץ ללכת על ADSL או כבלים... די תלוי אם את רוצה כבלים גם ככה או לא... איתרון רציני בשוטפים זאת חלוקת הוצאות אינטרנט וטלויזיה. אם את לבד/חוסכת/לא מסתדדרת אם השותפים/לא רואה גם כבלים... אז חזרנו לקו טלפון של בזק. תחבורה: אין גלגלים? צריך להשאיר כסף לתחבורה ציבורית, מוניות לפי הצורך ואולי לקנות איזה זוג אופניים. יש גלגלים?... הרבה יותר גרוע..ביטוח, דלק, אחזקה. אם את יודעת קצת אקסל מאוד ממולץ להכין איזה קובץ מעקב חודשי של הדברים. לא לשכוח שצריך גם לחיות, בילויים וכו' כדאי גם תמיד לחסוך קצת שיהיה לחרום או פינוק. אני אישית אוהב לחשב לרעתי ולהוסיף סתם 100 שקל פה ועוד 100 שקל שם ובסוף לחסוך לראות שאני במצב טוב. אני גם אישית הפסקתי ממש לעקוב אחרי שנה על כל שקל ואני רואה שאני כבר יודע פחות או יותר מתי בחודש להתחיל להרגע. גם מומלץ לעשות סוגים מסויימים של קניה רק בכרטיס אשראי וסוגים אחרים רק במזומן.. המעקב יותר פשוט ככה לדעתי. ואם אפשר להמנע מלשלם דברים בתשלומים גם כדאי.. לפחות בהתחלה שלא יודעים כל כך איך זורם הכל. דיברתי המון... לא אמרתי הרבה...

goldy

New member
דווקא התחלת טוב

אני ממליץ לעקוב אחרי כל שקל ולשלם רק במזומן. זה אומנם נוח לגהץ פלסטיק, אבל בלי שמרגישים מוציאים יותר.

kiticat

New member
אם רושמים

ויש מספיק פנקסים קטן שנתקעים בנוחות בתיק צד קטן, שניתן לרשום בהם כל פרט.... המצב נהיה קל יותר. בכרטיס אשראי פותרים סחיבת מזומן. ואפשר לדחות תשלומים חד פעמיים. לדוג' תיקון משהו, או קניה חד פעמית, לקראת סוף החודש כשאין לכם כבר כל כך כסף בכיס, עד כניסת המשכורת, ובחודש לאחר מכן תחסכו בדברים שונים.

Shoooo

New member
באוכל

הכי פשוט זה לבקש מההורים להכין סיר ביום שבת

goldy

New member
הינה חשבון מפורט

הרי התוצאות: 1) כל חודש: שכ"ד - 2000 ש"ח. מח"ט - 780 ש"ח (מים-חשמל-טלפון). אוכל - 250 ש"ח (כולל הזמנות ממסעדות). עמלות לבנק - כ15 שקלים (אפילו שאני לא משלם, כדי לא להתרגל ל"ארוחות חינם"). תספורת - 50 ש"ח. סה"כ 3095 שקלים כל חודש 2) כל חודשיים שלושה: בגדים, נעליים - 1000 ש"ח. בילויים, דברים קטנים - 550 ש"ח. סה"כ 1550 שקלים כל חודשיים בנוסף לעיל ממוצע של 2322.5 ש"ח לחודש

enwhysea

New member
ודוגמא קצת שונה

אצלי למשל שכ"ד: 2100 מח"ט: 170 (מים וחשמל משלם בעל הבית שלי, טלפון יש לי מהעבודה ככה ש 170 זה רק אינטרנט) אוכל: 600+ (כולל ארוחת במסעדות "רציניות") עמלות בנק: 20 תספורת: 0 לפק"מ (חסכון) 1500 (זה הרבה... רוב האנשים יכולים להסתפק בלחסוך 500) בילויים, סרטים, אלכוהול, סמים, בגדיים, שטויות : בגלל שאני חוסך 1500 בהוראת קבע... אני מרשה לעצמי לגמור את הכסף שנשאר אבל לא לרדת מ 1000 שקל בעו"ש סוף חודש. שוב זה מאוד אישי.

akapulko2020

New member
וואו../images/Emo68.gif

אתה ממש לא אוכל,כנראה...הולך לי איזה 500 ש"ח בחודש ע לאוכל וזה עם כמעט כל סופ"ש בבית ההורים .. מה הסוד? כלומר,אתה צמחוני או משהו דומה?

marysia

New member
אני אספר לך קצת עלויות

דירה שהיא דירת סטודיו באזור ראשון לציון באזור טוב תעלה לך 400-350 דולר לחודש לרוב זה כבר כולל הכל לפעמים חשמל בנפרד שזה עוד 100 ש"ח בחודשיים בערך. ברחובות יעלה אולי קצת פחות אבל לא משמעותי לגבי תל אביב זה יעלה לך כבר 450-500 וגם תלוי באזור. לגבי דירה עם שותפים זה נחמד אבל לא יותר מדי לדעתי לא יותר מ 3 בדירה אחרת זה הופך לבית משוגעים. לדירה שהיא 3 חדרים- שני שותפים ארנונה 500-600 שקל לחודשיים. תלוי באזור בתוך ראשון. לדירה של 4 חדרים 3 שותפים- ארנונה של 600-650 שקל לחודש עדיין תלוי באזור הדירה. חשמל ככרגע אני פחות משלמת 230 לחודשיים אני גרה עם שותף. גז זה עוד 50 ש"ח מים זה עוד 60 ש"ח חודשיים יעד בית לחודש בבניין עם מעלית עולה 150 ש"ח ובבית בלי מעלית 70 ש"ח לחודש. טלפון זה עוד 70 ש"ח חודשיים רק זה שהוא עומד ללא שיחות אם תירצי אינטרנט זה עוד 100-200 ש"ח לחודש תלוי בחברה. כבלים זה עוד 140-250 ש"ח לחודש לתלוי באיזה חברה. בעקרון של אוכל זה יוצא 500-700 חודש תלוי איך אוכלים אם קונים אוכל ביחד ומבשלים ביחד אז יוצא יותר זול. תיראי לגבי כמה את יכולה להסתדר את צריכה לענות על השאלה לעצמך כי זה קשה ולפעמים וגם אין לי לפנות ובמצבינו בארץ עם העבודה לא מזהיר בכלל לכן את צריכהלהיות מוכנה נפשית ופיזית לעבודה קשה ומרובה. להחזיק בית לבד לעבוד זה לא קל בכלל. אם יש לך שאלות נוספות משהו לא ברור את יכולה לשאול. אשמח לעזור.

למעלה