טבלת מצב האגחים של דלק נכון ל 19.10.2020 (אמצע היום).

מצורפת טבלת מצב האגחים של דלק נכון ל 19.10.2020 (אמצע היום).

שימו לב לאגח יח' - הפך לאטרקטיבי יותר, עקב ירידת השער (אוטומטית) כתוצאה מהתשלום הקרוב.

הנה קישור לסימולטור האגחים.

קבצים מצורפים

• DLK_AGS_19102020_v1.png
    DLK_AGS_19102020_v1.png
    KB 93.9 · צפיות: 16

Reem88

Well-known member
למה לדעתך יח' הפך לאטרקטיבי ?
סתם לדוגמה לג' יותר אטרקטיבי בכל מדד שתבחר: מחיר, מח"מ ובטחונות.

נערך לאחרונה ב:
יח' הפכה לאטרקטיבית יותר ממה שהיא הייתה אתמול, עקב ירידת שער אוטומטית.
היא עדיין פחות אטרקטיבית מלג'. - בזה אתה צודק.

אבל אגח לא' בעיני היא המלכה כרגע.

Reem88

Well-known member
למה לדעתך לא' הכי אטרקטיבית? רק בגלל המחיר?
תסתכל מה קרה בחודשים האחרונים ותראה שלא' עלתה הכי קצת, האם זה מעיד על העתיד?

העבר לא מעניין אותי במקרה הזה והוא, לדעתי, חסר משמעות במקרה הזה.
רק ההווה והעתיד ומעניינים אותי.
בכל המדדים הבאים, אגח לא' היא במקום הראשון:
רווח מהוון עד לפדיון, מרחק מהשער לפארי, מרחק מהשער לפני הקורונה, מדד הבשר.
ובנוסף היא במקום השני ב: רווח ברוטו עד לפדיון.
לכן היא הטובה ביותר היום, לדעתי.

Reem88

Well-known member
כל המדדים שציינת נובעים מהמחיר :)
האם חשבת למשל להחזיק את יט' עד לפדיון הקרוב ואז לעשות הצרכה לאגח אחר?
מהעבר אפשר ללמוד על העתיד הקרוב או לפחות להעריך, בינתיים הקצרים עלו ונתנו פדיונות חלקיים ואתה תקוע עם אג"ח ללא רווחי הון וללא שום פדיון בפארי.

ברור שזה נובע מהמחיר. לכן אני מפרסם טבלה יומית -שהתוכן שלה משתנה כל יום.
לגבי מה שהצעת, אני פחות אוהב מעברים. אני מעדיף "לנעול" תשואה/רווח ולהמתין בסבלנות ואו לקנות כמות נוספת במידה שנוצרת הזדמנות.
אני לא פוסל גישות/שיטות אחרות שלא מתאימות לי...

Reem88

Well-known member
שאלה לכולם
האם נכון לאחר פדיון יח' (כלומר היום) למכור מה שנשאר ולקנות לג' למשל שהוא יותר אטרקטיבי בוודאות?
מה לגבי תשלום מס? איזה שיקולים נכנסים למהלך כזה?

הקצרות עדיפות, כי ניתן לראות איך ישולמו.
הארוכות הן לא יותר מהימור על מחירי נפט\גאז בעוד שנתיים...

משקיע88

Well-known member
תשלום איגרות קצרות בחברה בקשיים הוא סוג של העדפת נושים. יש כאן הימור שתחול הרעה מוחשית בחודשים הקרובים (דוגמה: ביטול חוזי הגז, ירידת מחיר הנפט ל5$) ואז דרישת פדיון מיידי של האגחים למיניהן תקבל תוקף משפטי. במקרה כזה כל אגרות החוב, שאין להן בטחונות יתחלקו בנכסי הפירוק פארי פסו. במצב כזה עדיף לקנות אגרות חוב ארוכות במחיר יחסי נמוך לפארי. אם לעומת זאת מצב החברה נראה יציב והיא פורעת את חובותיה ורק אח"כ חלה הידרדרות, זוכים בעלי החוב הקצר. אין כאן כללים קבועים ויש כל מיני דוגמאות.

top102

Active member
זה לא נכון שבמקרה של פירוק הכל יתחלק פארי פסו. מייד אחרי ההסדר לקחו מומחים שיצרו איזה שהיא נוסחה שמתחשבת בעובדה שארוכים לוקחים יותר סיכון ואז במקרה של פירוק הם יקבלו יותר. אין ספק של''א היום זה האגח הכי אטרקטיבי. שנה הבאה דלק צריכים להנפיק את איתקה ואז האגחים הארוכים יעלו עד לפארי. אם זה לא יקרה אז יהיה פירוק. לדלק נגמר כסף.

Reem88

Well-known member
צודק שהביטחונות יהיו טובים יותר לאגחים שלא נפדו חלקית ובמקרה של הרמת מסך מי שלא קיבל פידיון כלשהוא יהיה שווה יותר.
אבל עדיין יש פידיונות קרובים דיי בטוחים שמשולמים בפארי.

לדעתי עדיף להיות בקצרים שמשלמים בקרוב מאד ואחרי התשלום החלקי לעשות החלפה עם הכמות שנותרה לאגחים ללא פדיון כמו לא' או לג'.

נערך לאחרונה ב:

top102

Active member
הנוסחה הזאת בעצם אוומרת שמתחשבים בכל התשלומים לכל הסידרות ממרץ ואז מחלקים פארי פסו. מה שזא אומר שאם יהיה פירוק שנה הבאה אז חלק מהסידרות לא יקבלו כלום אם ההחזר יהיה 50-60 אג. לכן צריך לקחת את זה בחשבון. ההסדר נתן שנה לתשובה כדי שהוא יפתור את כל הבעיות. אם עד אז הוא לא יפתור את הכל בעיות אז הארוכים יקחו את החברה לפירוק. אם אתה חושב שהם ישבו ו יסתכלו איך כל הנכסים הולכים לקצרים ובקופה אין כלום אז זה לא יקרה. מבחינתם עדיף פירוק ו לא להמתין שנים.

adiv2020

Member
לדעתי מבין הקצרות י"ח עדיפה לאחר התאמת המחיר ביום האקס .הפער בין הפארי למחיר 79.5%+ריביות עד לפרעון 12.2% סה"כ 91.75% .אבל תשומת לב לאג"ח י"ט שגם שם צפוי עדכון מחיר החודש ביום 29.10.20 יום האקס.

Reem88

Well-known member
לא מבין למה אתה חושב שיח' הכי עדיף.
סתם לדוגמה לג' יותר אטרקטיבי בכל מדד שתבחר: מחיר, מח"מ ובטחונות.

adiv2020

Member
מח"מ יח 1.37 ומח"מ י"ט 0.76 . איך יכול להיות תשלומים עתידיים כמעט זהים (י"ט ארוכה בחודש ול י"ח יותר ריביות עד לפרעון 12.2 אחוז לעומת 6.96 אחוז .

בורסה 2008

Well-known member
מח"מ יח 1.37 ומח"מ י"ט 0.76 . איך יכול להיות תשלומים עתידיים כמעט זהים (י"ט ארוכה בחודש ול י"ח יותר ריביות עד לפרעון 12.2 אחוז לעומת 6.96 אחוז .
מחמ זה משך חיים ממוצע, ועכשיו לאחר התשלום שהיה ל-יח', ממוצע התשלומים שלהם רחוק יותר, לעומת יט' שיש לו תשלום ממש עוד רגע. ברגע שהתשלום ל-יט יתבצע, זה יחזור להיות קרוב.

Reem88

Well-known member

דלק פתחה את הנפקת תמלוגי העל בלוויתן; הגיוס יאפשר את תשלום האג"ח​

הנפקת תמלוגי העל של לוויתן יצאה בשעה האחרונה לדרך כשגולדמן זאקס יוביל את המשקיעים הזרים ולידר יוביל את החלק המקומי בהנפקה

על פי הכתוב בכתבה בהנחה שהגיוס מצליח יהיה כסף לכל 2021, יש דרך לדעת אם זה נכון?

Reem88

Well-known member
"יש לציין כי ככל שהחברה תשלים את ההנפקה בהצלחה (וזו הנחת העבודה) יוותרו לה די מזומנים לעבור את השנה הקרובה לאחר שהצליחה להשלים את עסקת מכירת דלק ישראל לקבוצת להב בסוף השבוע האחרון, מה שהביא לפירעון החוב הבנקאי ושחרר את יחידות ההשתתפות של דלק קידוחים משעבוד."

זה אכן נתון לפרשנות, בכל מקרה זאת סתם עוד כתבה צריך להבין שזה אכן נכון גם אם זה 2020 וגם אם זה 2021.

למעלה