טוב זה נראה לי המקום הנכון לשאול...

tenen

New member
טוב זה נראה לי המקום הנכון לשאול...

טוב אז ככה, אני חייל בן 19.5 שלא הרגשתי טוב השבוע והיתה לי סחרחורת הרופאה בצבא לקחה דגימת שתן ואמרה שיש שם סוכר ושלחה אותי לעשות בדיקות דם ושתן מחר, עכשיו וההוראה שלה הייתה צום של 14 שעות, מכיוון שזאת רופאה דיי צעירה אמרו לי שהיא טעתה שהיא אמרה לי גם לא לשתות אז מעניין אותי אם יש בכלל בדיקות שקשורות לסכרת שלפניהן אסור לי לשתות... או שהרופאה העדיפה לא להסתכן ואני סתם מתענה ובסוף אתייבש ושאגיע לבדיקת דם לא יוכלו סתם למצוא לי ווריד בגלל זה...

M a x

New member
בדיקות....

האמת לפני שנים גם לי הורו להיות בצום של 14 שעות בלי שתיה,עם השנים זה הפך ל12 ואחר כך 10 וההנחיה להמנע משתיה נעלמה גם היא. לא ידוע לי על בדיקה לסוכרת המחייבת המנעות משתיה,אולם תיתכן האפשרות שהיא מבינה יותר ממה שנראה,אפשרות אחרת היא שהרופאה שלך ניזונה מספרים שאינם מקובלים היום בעקבות התקדמות הטיפול בסוכרת ובאיבחון שלה. בכל מקרה אם יש לך בדיקה מחר ואין מישהו מוסמך לשאול נסה להתאפק ולהבא ברר יותר לעומק. אתה מוזמן לספר לנו על המשך השתלשלות הענינים,אם אתה מעוניין בתשובה מוסמכה יותר תוכל לפנות לאחד האתרים הבאים...

tenen

New member
דווקא לפיך זה נשמע הגיוני...

הגיוני שבדיקה ראשונה צריכה להיות אולי יותר מדוייקת או לשלול אפשרויות אחרות, סך הכל עוד לא יודעים אם בכלל יש לי משהו, .... אבל דבר אחד למדתי כאן, לא להיכנס יותר לקישורים שמופיעים כאן :) פשוט הסתכלתי באחד האתרים שמראה תסמינים של סכרת נעורים וראיתי שזה מתאים לי יותר מדי, ואני ממש טיפוס אופטימי שמעדיף להישאר אופטימי לפחות עד שהבדיקות יחזרו.. דרך אגב, מישהו יודע מה יהיה עם השירות הצבאי שלי במקרה והבדיקות לא יהיו אופטימיות כמו שאני מקווה?

M a x

New member
תוצאות הבדיקות...

אם התוצאות יראו שאתה חולה סוכרת תישלח לאיבחון על מנת לקבוע את סוג הסוכרת,לא אכנס להסברים על הסוגים השונים (תוכל לקרוא בקישורים מההודעה הקודמת) . אם ימצא שאתה חולה סוכרת מסוג 2 (סבירות נמוכה) תקבל עידכון פרופיל רפואי לפי הטיפול שאותו תקבל,באם תגיע לאיזון בלי תרופות יקבע לך פרופיל 46,באם יהיה צורך בטיפול תרופתי הפרופיל יהיה אפילו נמוך יותר,אולם לא בטוח כי תשוחרר משרות. אם תמצא אצלך סוכרת סוג 1 הדורשת טיפול באינסולין תשוחרר מיד משרות ויקבע לך פרופיל 21,אם תחפוץ בכך תוכל לבקש להתנדב. במקרה הזה תוכל לתבוע מצה"ל להכיר בך כנכה צה"ל על כל ההטבות הנלוות. מקווה שלא תגיע לזה...

shugi28

New member
לשתיית מים אין השפעה

על רמת הסוכר בבדיקה .. אל תתיבש ובתקווה שהתוצאות יהיו שליליות !

10shosh

New member
תנסה לשאול רופא

או בפורום Ma-talk שם יושב ד"ר קנטר או באחד המרכזים הרפואיים לסכרת תמיד יש רופא כונן.

seeyou

New member
כול דבר שניכנס לפה,הופך לסוכר!

גם מים!. יש בדיקות מורכבות יותר עמסת סוכר... בודקים בצום... שוטים מים עם גלוקוזה ובודקים שנית...

shugi28

New member
תקרא .. למיים נטו אין ערך קלורי !

כמובן שמים עם גלוקוזה זה משהו אחר .. והמים זה "רק תירוץ" כדי להכניס גלוקוזה בבדיקה ..

slightly

New member
מים בלבד לא משפיעים

על תוצאות הבדיקה. צריך לשתות המון המון מים (כמה ליטרים) כדי לגרום לדילול הדם וירידה יחסית בערכי הגלוקוז. חוץ מזה, אם יש ערכים גבוהים בצום כבר לא עושים העמסת סוכר. אין בזה כל טעם וזה רק מעמיס יותר על הלבלב. העמסת סוכר עושים רק בהריון וכשהערכים בצום גבוהים רק במעט מהנורמה וגם אז לא תמיד.

מותר לשתות מים כמה שרוצים

מותר לפני בדיקות לשתות מים זה לא מפריע לערכים,במקרה אני אחות ויודעת בודאות.

digiman

New member
מים לא מדדלים את הדם ../images/Emo86.gif

הם מגיעים לקיבה ונספגים, ועוברים לשלפוחית השתן אין למים שום קשר ישיר לדם, ולפיכך לא מדללים אותו.

למעלה