טיול השורשים שלי להונגריה:

Sפיידי

New member
טיול השורשים שלי להונגריה:

שלום, שלום לחברי הפורום, רציתי לספר לכם על טיול השורשים/טיול בהונגריה. -תכתבו גם!
- הכול התחיל לפני שנתיים בערך, הייתה שיחה רגילה בימי שבת ובת דודה שלי (גיל ,הממ, 9-10) אמרה: סבתא, נוכל לבקר את הבית שלך ואת השכונה והעיר ואת הונגריה בכלל?? סבתא שלי אמרה בטח! (נו איך לא, גם סבתא וגם הונגרייה....
) סבא שלי גם לא התנגד. ודברים התגלגלו (באותה שבת) ושבת אחרי זה נשכחו. כאילו כלום. אני לא יודע למה, פשוט ככה... בכול מקרה, נחזור להווה אחרי שיחות גדולות וכו´ הוחלט! השנה נוסעים להונגריה! (כמובן שזה הווה דיונים רבים בנושא, איך ומה, ומתי וכדומה...) והוחלט על תאריך! 1/7/2002 אנחנו נוסעים להונגירה! -כיף כיף ואושר...
- אז, סבי וסבתי (וחבריהם ההונגרים) נוסעים כל שנה להונגריה, להויידי - בסרמן (שם כולם נולדו) לטיפולים וכיף כזה עם כולם, ל בערך חודש. בין מאי ליולי. אז הם נסעו לפנינו ואנחנו נסענו (עם ההורים שלי, אני אחיי , דודה שלי בת שלה ובן שלה.)(דוד שלי לא בא, מסיבות שונות.) יום ראשון- בודפשט! נחתנו והתמקמנו במלון DAVID INTER-CONTINENTAL. ויצאנו לטייל! טיילנו ועוד ועוד ועוד בואצי, ובבודה, ובפשט ובאי המרגרטות! הכול! ביומיים... ביום השלישי התקדמנו לאיזור הוידי סובוסלו ,לקח לנו הרבה זמן להגיע לשם, הכבישים בהונגריה לא ממש טובים והנהגים קצת משוגעים עוקפים מימין , עוקפים משמאל בלאגן! בכביש 4 מסלולי , לא משהו...לא התרשמתי. אז הגענו! , הגענו להויידי סובוסלו והיינו שם שלושה ימים . ביום הרביעי נסענו ל"טייל" בהויידי בסרמן (אי אפשר לקרוא לזה טיול, כי זה היה החלק העצוב בכול העניין , הבית קברות, האנדרטה, הבית כנסת, הגטו... אבל צריכים לעבור גם את זה.) והמשכנו ל (מה השם, רגע, חושב...) נו, נו, אוף! הממ, לילאפירן! כן! לילאפירן! (אם כותבים את זה ככה) גם שם טיילנו ועוד ועוד ולילאפירן, באמת עיר יפהפה! היה ממש כיף, בכלל, היינו בשוק , ועוד ועוד. וחרנו לבודפסט
היום האחרון.... בגרך עברנו בעוד כמה ערים שאני לא זוכר את שמם. וחזרנו ארצה. סיכום: ההונגרים עם מאוד נחמד אנשים שם לא יודעים לדבר אנגלית! אפילו לא במקדונלדס! -אה, היינו בקניון של ההוא הישראלי במישטולט טפולצה (גם שם היינו, לייד לילאפירן... היינו גם שם) יש להם תחבורה ציבורית שם מעולה! באמת... הארץ מאוד יפה!! וווווווווווווזהו
בבקשה. מקווה שלא שיעמם אתכם... להת´ (אולי אח"כ אני ייספר עוד חוויות....)

קרן משם

New member
נשמע שעשיתם חיים!

על דבר אחד אני יכולה להעיד ולאמת מדברייך ללא צל של ספק-ההונגרים פה בקושי יודעים אנגלית!! בהזדמנות אספר על חשיפתי להונגריה בפעם הראשונה (מאז הייתי פה עוד 8 פעמים, לא כולל את הנסיעה האחרונה בה נותרתי פה) בנסיעתי הראשונה להכיר את משפחתו זה בעלי אי ידיעת האנגלית כמינימום לתקשור היה ממש אבל ממש קשה! אצלך מדובר במקדונלד אצלי מדובר במשפחה! על מנת לא להכליל אני חייבת לציין את הדור הצעיר יותר שמתחלק ל2 אלה שלפחות מגמגמים אנגלית...ואלה שלמדו המון (ומחזיקים במקצועות מובחרים) שמדברים אנגלית טובה מאוד!

ארפי

New member
לפחות אנחנו יודעים רוסית ../images/Emo6.gif

וזה טוב פה בארץ חחחחח חוץ מזה אח שלי מדבר אנגלית רק כי חיי שם בקנדה. סיפור שורשים יפה מאוד.

למעלה