טיסה ליפן...

sivan120

New member
טיסה ליפן...

התחלתי קצת לברר, מסתבר שאין טיסות ישירות והטיסות עם קונקשניים ארוכים- מה בדיוק עושים? האם איירופלט מומלצת? (אני פחות רוצה לקחת מלון ברוסיה או תורכיה...)- מה אתם ממליצים?

anigodin

New member
בדקת בקוריאן-אייר ובטורקיש?

שתי החברות טסות ליפן, הראשונה דרך סיאול עם קונקשן של כשעתיים והשניה דרך איסטנבול עם קונקשן באורך דומה.
הן מעט יותר יקרות מהאחרות אבל השירות שלהן מעולה ובאופן כללי מדובר בחברות מצוינות (במיוחד קוריאן).
לא רק שהקונקשנים עם שתי החברות האלו קצרים, אורך הטיסה הכולל הוא הקצר ביותר שיש כיום כי אין צורך להצפין עד מוסקבה (במקרה של אירופלוט) או לטוס למערב אירופה (במקרה של לופטהאנזה, אייר-פראנס וכו') ולהאריך בכך את הטיסה ואת הדרך.

Tenguy

New member
שתי הטיסות האחרונות שלי ליפן היו עם air france

המחירים היו בהחלט טובים ונמוכים יחסית והשערים של הטיסות לישראל ולטוקיו נמצאים באותו טרמינל בשדה״ת דה-גול, כך שזה מאד נוח וחוסך זמן של זמן ה-connection.

anigodin

New member
אכן טיסות עם הצרפתים והגרמנים זולות יותר

אבל המשמעות היא מסע ארוך יותר בדרך ליעד ולטעמי מדובר בבזבוז זמן, בייחוד כשנוסעים לזמן קצר (שבועיים הוא הזמן הממוצע של רוב התיירים ליפן).
כשאני בודק מחירי טיסה אני לא מסתכל רק כמה כסף אני מוציא אלא מה אני מקבל תמורתו.
נכון, אפשר לטוס דרך מערב אירופה ולחסוך כסף (ולא תמיד החיסכון כזה גדול) אבל כמכלול, גם לזמן המסע הכולל, אורך הקונקשנים, איכות השירות והטיסה (בייחוד בטיסות כ"כ ארוכות), יש משמעות לא קטנה.
לשתי החברות עליהן המלצתי יש כיום את הטיסות הקצרות ביותר מבחינת אורך מסע כולל ליפן. שתיהן חברות מעולות (בייחוד קוריאן שאוכל המטוסים שלהם אשכרה אכיל.. יש ביבימבאפ!) עם קונקשנים קצרים ושירות מצוין.
&nbsp

herouth

New member
אגב, אני תוהה לגבי האופציה של היינאן.

לא מתמצאת בתחום, אבל ראיתי שהם נכנסים בעוד שבוע לישראל עם קו ישיר לבייג'ינג ב־770 דולר (המחירים שלהם מבייג'ינג לטוקיו הם בסביבות 500-600 דולר) ואני תוהה אם זו לא אופציה נוספת לחיבור ליפן בלי עיקופים.

anigodin

New member
כשתי טיסות נפרדות זה לא זול יותר בהרבה מקוריאן

אבל אני מניח שאם קונים כרטיס מתל אביב לטוקיו בהיינאן המחיר יהיה נמוך יותר.
נדמה לי שקראתי איפשהו על מחירים סביב ה-900 דולר עם קונקשן בבייג'ינג.
&nbsp

Tenguy

New member
תודה - אין כמו עוד נסיון של אחרים

sivan120

New member
כמה יכולה לעלות טיסה ליפן עם קוריאן?

לא מצאתי אותם באיסתא, יש קישור שבערית שניתן בו להזמין את הטיסה? תודה וחג שמח (-:

anigodin

New member
1000 דולר וצפונה.

חשוב לזכור שהמחיר הוא משהו עונתי ומשתנה כל הזמן. ובנוסף יש גם תת-מחלקות בתוך מחלקת תיירות שקובעות את המחיר (למשל, כרטיס ללא אפשרות ביטול או שינוי מועד יעלה פחות מכרטיס שיש בו דמי ביטול נמוכים מאוד או עם אפשרות לשנות את תאריך החזרה בלי עלות. בשני המקרים הישיבה היא במחלקת תיירים אבל ההפרש במחיר יכול להיות גם 100-200 דולר ואף יותר).
רק לשם הדגמה של עניין העונתיות:
ב-2013 טסתי ליפן בערב סוכות. טורקיש רצו 1600 דולר, קוריאן 1700 דולר
ב-2015 טסתי ליפן שלושה ימים אחרי סוכות. קוריאן רצו 1450. אבל זה היה המחיר כי בחרתי להישאר בסיאול 5 ימים ולכן מבחינת קוריאן למעשה פירקתי את הטיסה מתל אביב ליפן לשתי טיסות נפרדות - ת"א-סיאול וסיאול-אוסקה. עד כמה שידוע לי, אורך הזמן המקסימלי בין שתי טיסות קונקשן הוא 24 שעת. מעבר לזה, מדובר בשתי טיסות נפרדות שמתומחרות אחרת.
לכן, אם לא הייתי מתעכב בסיאול, כפי הנראה הייתי משלם קרוב ל-1200. מישהו אמר לי שהוא הזמין לעונה הנוכחית בפחות מ-1200...
בנוסף ככל שמזמינים מוקדם יותר, המחיר טוב יותר.
&nbsp
לקוריאן יש אתר בעברית שניתן דרכו להגיע למחלקת הזמנות שלהם בארץ: http://www.koreanair-il.co.il/180460/טיסותליפן
דרך אגב, המחיר לכרטיסים שמופיע שם הוא לא בהכרח המחיר שאפשר למצוא. דרך סוכן נסיעות טוב, אפשר למצוא גם בפחות.
אני אישית עובד עם סוכנת ומנסיוני, בטיסות סדירות, סוכן לא בהכרח יקר יותר מקניה באתר כלשהו. אני לא יודע מה המדיניות פה לגבי פרסום עסקים, אז אם תרצי (או תרצה?) אתן לך את הפרטים שלה בהודעה פרטית.

למעלה