טיפולוגיה

תומאס

New member
מה שהרגיז אותי בעיקר בכתבה זה גובה הטיפ למובילים

כתוב שם: בין 50ש"ח ל 100ש"ח לאדם.
כלומר באים ארבעה מובילים ואני צריך לתת להם עוד 400 ש"ח על הובלה שגם ככה עלתה לי 800 ש"ח. כלומר עוד 50%!!
אני נתתי 50 ש"ח לכל עובד וזה היה נראה לי מספיק.

A לוןA

New member
אני פותר את זה בצורה הכי פשוטה

כשאני מסכם מחיר אני קובע מראש שהמחיר כולל טיפ, תוספת מדרגות, תוספת פירוק והרכבה, תוספת קילומטראז', תוספת אש"ל ותוספת חם לי.
ומשלם מה שנקבע מראש, וחסל.

Falcor

New member
מנהג מגונה

לא מספיק שמשלמים על המוצר/שירות ..
מבקשים גם תוספת כי הם עושים את העבודה שלהם

trilliane

Well-known member
מנהל
"משקיע בניקיון המונית, במכונית חדשה, בשיחה טובה"

באמת תודה לך שאתה לא מסיע נוסעים במכונית מקרטעת ומטונפת. לגבי "שיחה טובה", עוד לא היה לי דבר כזה במונית... רוב הזמן אני מעדיפה שהנהג ישתוק ולא יחלוק איתי את משנתו הפוליטית או יחטט בחיי האישיים. אם הוא נורא רוצה לבדר אותי, אפשר לפתוח רדיו (על תחנה שאני אבחר, תודה).
&nbsp
וגם "אחד מעשרה משאיר טיפ, והתשעה האחרים יתנהגו כאילו הם קנו אותך. אתה הנהג שלהם, וגם האוטו שלהם." ובכן, הם שילמו על הנסיעה = אתה הנהג שלהם! לזמן הנסיעה זה הרכב "שלהם" (זה שמשמש להסיע אותם). ככה זה עובד... הם אכן קונים אותו. לא כאדם, כנותן שירות. הוא מבצע עבודה והם משלמים לו שכר. אולי שכחו לספר לו שכך זה עובד?

Falcor

New member
נהגי מוניות זה סיפור בפני עצמו

לפעמים אני עולה על מונית מג'וייפת מסריחה מסיגריות
ועוד אני משלם על הסיוט הזה..
אף אחד לא הסביר לאותם נהגי מוניות שהמונית שלהם זה בעצם עסק לכל דבר.. רק עם גלגלים ?!
כמו שהוא לא נכנס למשרד של עורך דין או רופא שהוא מג'וייף ומסריח.. כך גם המונית צריכה להיות נקיה ונעימה.

trilliane

Well-known member
מנהל
כאמור, נדיר שאני נוסעת במונית, אבל לו היא הייתה מסריחה

מסיגריות (או סתם מסריחה, למעשה) הייתי עושה "אחורה פנה" (אלא אם הייתי לחוצה ברמות חסרות פשרות).

טיפ. טיפה. ביזיון.

טיפ אני נותן, רק אך ורק,
אם קבלת ממך שירות מעל ומעבר.
זה מתחיל בחיוך ואור על הפנים.
אם זה לא כך, איני שם אגורה
&nbsp

John the Savage

New member
אמריקניזציה

המצב בארה"ב מבחינת טיפים עוד יותר גרוע, וניראה שיש מי שמנסה לייבא את תרבות הטיפים האמריקאית לישראל.

בארה"ב הטיפים למלצרים הולכים ותופחים, וכיום הסכום המקובל כבר הגיע ל-18-20%. טיפים במספרה וכו' גם הם הפכו לסטנדרטים, וכיום משלמים טיפים אפילו כשמדובר בבעלים של העסק ולא בשכיר.

בהרבה מדינות באירופה יש מגמה הפוכה וכמעט העלימו את הטיפים לחלוטין (כולל במסעדות). למרבה הצער, ניראה שישראל הולכת דווקא אחרי ארה"ב.

כתבה גועלית - אנחנו נותנים כשבא לנו וכמה שבא לנו

משתמשים בעיקר באשראי בחיי היום יום אז מלחתחילה עסק שלא לוקח טיפ באשראי אנחנו לא משאירים כי פשוט אין עלינו כסף, והוא סתם דופק את העובדים שלו ואנחנו עוזרים לו בזה לצערי.

ובכללי משאירים כמה שבא לנו אם נהנו, לא חושב שאנחנו צריכים להשאירים טיפים בכל מקום כל היום, עוד מעט גם יעמידו סטנרט לתשלום טיפ לקופאית במכולת ולדיילת בסופר פראם.

אחת הבעיות שלי עם טיפים...

היא שהטיפ בסופו של דבר הולך לבעל המסעדה. אם אף אחד לא יתן טיפ - בעל המקום יצטרך לשלם למלצרים לפי מינימום.

אם יצא יום שבו שכרו של המלצר לפי הטיפים יוצא כמו מינימום - המלצר עדיין ירוויח מינימום, אבל בעל המקום לא יצטרך לשלם.

התקווה של המלצר היא שסך כל הטיפים יצא יותר ממינימום כי אז זה ישתלם לו.

וגם אז, המלצרים מוסרים את הכסף לבעל המקום כדי שיוכל להוריד מהסכום שיצא את הביטוח הלאומי ולתת תלוש משכורת.

יש לי חברה שעבדה במלצרות ובעל המקום החליט יום אחד להעביר לה משכורת בהעברה בנקאית - וקיצץ את העמלה מהסכום שהעביר לה.

אני נותנת טיפים למלצרים

לשליח בדכ 5 שח (אם יש דמי משלוח אז לא).
וזהו.
&nbsp
אם השליח התעכב אז אני לא ייתן וכנל לגבי שיעור גרוע.
הטענה כי זאת המשכורת של המלצרים מגוכחת בעיניי כי זאת בעיה שלהם שהם מסכימים לעבוד בתנאים כאלה.
&nbsp
אגב, רובם מסכימים מכיוון שזה משתלם להם כי הםה לא משלמים מס הכנסה.
&nbsp
יש טענה נוספת שהמלצר נותן שירות אישי...
כך גם הרופא (חלקם חחח), נקןפאית בסופר, הגברת במעדניה, מוכרת הבגדים וכו..למה להם לא נותנים טיפ?
&nbsp
פעם נתנו טיפ על שירות יוצא מן הכלל, היום מרגישים שחייבים..ואני לא מדברת בכלל על המלצרים/ברמנים שרוד]יפ אחרי הלקוחות או לא מוכנים להחזיר כרטיס אשראי (קר בכל מיני מועדונים ומסעדות חוף).
&nbsp
לדעתי זה יצא מכלל שליטה ואני מקווה שמתישהו הכנסת תנסה לסדר את העניין...המעסיק צריך לשלם משכורת עליה הם ישלמו מס הכנסה כמו שאר אזרחי המדינה.

אגב, רוב המלצרים מעוניינים שהמצב ישאר ככה מכייון שהם מרוויחי

הרבה יותר ממה שירוויחו אם המעסיק ישלם להם מינימום.
&nbsp
הם בעצמם אומרים שלא יסכימו לעבוד תמורת מינימום..עם כל הכבוד לעבודה הקשה שלהם, זה לא שהם מנתחי מוח או משהו...

למעלה