טיפול בתינוקות נטושים

טיפול בתינוקות נטושים

1. כל בית חולים יגדיר לעצמו את הדרישות. בליס חייבו שהמתנדבים יהיו הורים, כדי למנוע קשיי פרידה, חטיפות פוטנציאליות, ובכלל כדי שיהיה נסיון בטיפול בתינוקות. יתכן שבתי חולים לא יבחרו על פי קריטריון כזה, אבל בכל מקרה יש צורך בניסיון בטיפול בתינוקות. 2. מדובר על מינימום שלוש פעמים בשבוע, כשעתיים בכל פעם. התינוקות נמצאים כל השעות בבית החולים, ועל כן אין חובה להגיע דווקא בבוקר. המצב האידאלי הוא של קבוצה קטנה של מתנדבים, שיכולים להגיע כמה שיותר. הסיבה לכך היא שהתינוק זקוק לדמויות קבועות (אמא, אבא, סבתא, מטפלת). תחלופה גדולה של מטפלים תפספס את המטרה של יצירת התקשרות ומגע (בעגה מקצועית: bonding & attachment).בדרך כלל מדובר רק על להיות עם התינוק במחלקה. לשיר, לחבק, לשאת במנשא. כיד הדמיון הטובה. כל אחד מהמתנדבים יוכל להוסיף את הייחודי לו. למשל: אני נהגתי להפרד מהתינוקות במכתב, שבו תארתי לו את הקורות אותו בחודשים בבית החולים. בכך ניסיתי למנוע מצב של "ואקום" בתקופה כל כך משמעותית. כשהתינוק יגדל, הוא יוכל לפתוח את התיק האישי שלו, ולדעת שאהבו אותו גם בחודשים הראשונים לחייו, בטרם נמסר לאימוץ / לאומנה. יש תינוקות שאין להם שם, והמתנדבים יבחרו עבורו. יש בתי חולים שיהיו מוכנים לאפשר טיול בעגלה. 3. אני מבקשת לשלוח קו"ח בכתב יד, כיוון שאבא שלי הוא גרפולוג, ומוכן לבדוק בהתנדבות את המתנדבים. כמו שאתן יודעות, בכל מחלקת יונקים יש שומר בכניסה. זו מחלקה רגישה ביותר, ויש צורך למיין בקפדנות את הנכנסים. לא מדובר בבדיקה מקיפה, אלא רק במיון ראשוני (כן/לא). אני מרגישה אחראית על מי שאני ממליצה. אין באפשרותי לפגוש את כל המתנדבים, ועל כן זו הדרך הנוחה ביותר לכל הנוגעים בדבר. 4. אשמח לפניות מכל הארץ, כולל ירושלים, במטרה להכין עתודה של מתנדבים. כדאי להתנדב בבית חולים קרוב ונגיש. אחרת מאד קשה להתמיד. 5. כל מי שמרגישה שהאינפורמציה כאן אינה מספיקה לה, מוזמנת לצלצל אלי: 052-8490181. היתר מוזמנות לכתוב, שוב, לת.ד. 1156 ראש פינה, בהקדם האפשרי. אנא ציינו איזה בתי חולים באים בחשבון. (נלקח מאתר באופן טבעי)

למעלה