טיפול מונע

• פותח הנושא mpr1
  • פורסם בתאריך

mpr1

New member
טיפול מונע

בת-56 .כל חזרה מחו"ל(ארה"ב) מביקור אצל 2 בני אשר חיים שם אני נכנסת למצב נפשי ירוד מאד של שבועות מספר עם הרבה קשיים עד לחזרה לשגרה ולתפקודים היום יומיים,כמו חוסר שמחת חיים ,עצב,מועקה והרבה כאב לב ,אי חשק לכלום.(השהייה שלי בחו"ל ארוכה יחסית חודש עד חודשיים יחד עם בעלי כמובן).בחזרה מהביקור האחרון בחודש מאי השנה הציעה לי רופאת המשפחה לקחת ציפרלקס לנסיון ל-3 חדשים.לא נטלתי את הכדורים מתוך רצון לנסות להוציא עצמי לבד מהמצב,אבל זה היה לגמרי לא קל.שאלתי: אני עומדת לצאת שוב לארה"ב בעוד שבועיים בערך לתקופה של עד חודשים ,האם אתה ממליץ שאקח את הכדורים עכשו לפני הנסיעה כטיפול מונע ממה שאמור לקרות לי מתוך נסיון של השנתיים האחרונות. תודתי לך מקרב לב

טיפול מונע

את שואלת שאלה מורכבת. כדי לקבל תשובה מדוייקת היה מאוד רצוי שפסיכיאטר יישב איתך שעה תמימה לבירור המצב לעומק. נשמע כי המשמעויות הפסיכולוגיות סביב הנסיעה הנם קריטיות להופעת תסמיני הדיכאון ולכן בלי קשר לטיפול התרופתי מצב זה מחייב התערבות פסיכולוגית. לגבי תרופות, תרופות נוגדות דיכאון הנן טובות מאוד כטיפול וגם למניעת תסמיני דיכאון. מאוד כדאי להתחילם מספר שבועות לפני הנסיעה כדי לטפל באפשרות של הופעת תופעות לוואי שונות - אין מדובר בתרופות "שגר ושכח" כפי שלצערי רופאי משפחה מסויימים נוטים לא להבין...

mpr1

New member
טיפול מונע-שאלה

שבת שלום לך ד"ר בלוך אני מודה לך על התיחסותך המקצועית והאחראית מכל הלב.אני מסכימה עם כל מה שהצעת לי.מפאת הזמן הקצר -אני נוסעת בעוד 10 ימים,לתקופה של חודש וחצי עד חודשיים בערך, מה אתה בכל אופן מציע לי לעשות -כי בדיקה מעמיקה יותר מול פיסיאטר אוכל לעשות רק עם שובי ארצה לקראת חודש נובמבר. אני מלאת חרדה שאם חלילה יופיעו לי תסמיני הדכאון בחו"ל,אני עלולה למצוא עצמי חסרת אונים. מחכה מאד מאד להתיחסותך ועזרתך.

למעלה