טסטוסטרון כמזיק לטווח הארוך

shivaken

New member
טסטוסטרון כמזיק לטווח הארוך

מהסתכלות בתוכנית בערוץ 8 על בנות ההיג'רה בהודו (בנים שסורסו והפכו לנשים) זה נראה לי שלטווח הארוך הטסטוסטרון רק מזיק לקוגניציה. כיוון שלאחר הנישוי הם (שהופכים כבר להן) להרבה יותר חכמות בחיים. כמעין חוכמת חיים שלא היתה להן לעולם. אז הטסטוסטרון מסייע לפונקציות קוגניטיביות אצל הגבר (זיכרון וקשב). אבל אני רוצה לשאול הפעם לטווח הארוך. האם לטווח הארוך הטסטוסטרון, כשאנחנו מניחים כהנחת יסוד שהטסטוסטרון מבזבז לגבר את הזמן בפנטזיות מיניות, פגע אצל הגברים באפשרות להגיע לתובנות בחיים? למעשה, רציתי אם אפשר כמה מילים שיתמכו בטענה שלי שהטסטוסטרון אומנם לטווח קצר עוזר לזיכרון ולקוגניציה, אבל לטווח הארוך מסתבר כפוגע מאוד באפשרות להגיע לתובנות בחיים (חוכמת חיים). אז אם אפשר, התחילו להרביץ מילים תומכות (הרביצו תורה כמו שאומרים הדתיים)..

שריד

New member
מסקנות קצת בעיתיות

איך נראה לך שהם הפכו לכאלו עם חוכמת חיים גדולה יותר. אנחנו כאן כדי לדון בעובדות ולא בהתרשמויות. תן תאור עובדתי ונדון. ולא, אנחנו לא מרביצים כאן. לא מרביצים גם במילים.

שאלת הביצה והתרנגולת

אולי העובדה שהם היו סוג של נשים מלכתחילה, כי אחרת הם לא היו בוחרים להפוך לנשים, מעידה שהם יותר אינטלגנטים/יות מהבסיס

למעלה