טקס מאורי

טקס מאורי

בשבוע של חג המולד נסענו לטיול צפונה ל"מפרץ האיים" (Bay of Islands). בין השאר עשינו שייט במפרץ. לפני שעלינו על הספינה, קבוצת התיירים התבקשה לבחור לעצמה צ´יף שייצג אותה. הוא אמור לעמוד בחוסר תנועה, בזמן שהצ´יף המאורי יגש אליו, יברך אותו, ויניח על הקרקע מקל. אם הצ´יף האורח מרים את המקל, סימן שהוא בא לשלום. אם לא, סימן שהוא אויב. ובכן! מהספינה הגיעה צ´יף מאורי בריצה עם חנית, תוך כדי קריאות מפחידות ופרצופים מפחידים. להלן התמונה! מיד המשך עם עוד תמונה

הברכות (?) של הצ´יף המאורי

זה כמובן מלווה בקריאות והוצאת לשון, כמקובל. הצ´יף האורח ניראה קצת מבוהל, לא?

billy milligan

New member
בטח שירו../images/Emo150.gif

זה התחיל בקפטן קוק ונמשך די הרבה זמן. מה, לא קראת את ספרי ההיסטוריה מהבצפר של של יואב? אני בטוח שזה כתוב שם
איפושהו

Guy K

New member
../images/Emo6.gif

אם היו מברכים אותי ככה מייד הייתי עולה לאונייה ומבקש החזר על דמי הנסיעה
ברכות על הפורום החדש~! ובמיוחד לגפנונה יקירתי ואוסטרלית המחמד שלי על הבייבי החדש... הרבה הרבה בהצלחה (אני יודע שתהיה - הצלחה ז"א) וכמתנת פתיחה אני מביא קישור: אתר חיפוש עב"מים באוסטרליה. ואני גם מציע שכנוהל חדש בפורום: כל מי שמצטרף יתבקש במפגיע לתרום לינק מעניין למשהו שקשור לעולמו הרוחני / וירטואלי וכמובן קשור למיקום הגיאוגרפי של הפורום.... לא רעיון להיט מאילנית??? יללה יקירים, ביי בינתיים
להתראות בספינת האם !

Yaniv212

New member
לפי מה שאני הבנתי...../images/Emo66.gif

זה הולך כך, אם אתה מפחד אז סימן שיש לך סיבה לפחד כלומר את/ה זומם/ת משהו ולכן את/ה אויב/ת. אם אין לך מה להסתיר אז את/ה לא מפחד. אני השתתפתי בטקס כניסה ל"מנה" ברוטורואה והחברה בחרו אותי ליצג אותם. האמת שזה די מפחיד. הסיפור אם קוק אומר שהמאורים הראשונים שאנשיו של קוק פגשו הרגו שישה או שמונה מלחים הוציאו את ליבם ואחלו אותם לנגד עינהם של חבריהם. קוק מעולם לא התאושש מהתקרית. זה מה שסיפרו לי כשהייתי בנ"ז.

Gefen

New member
ממש נתקפתי מצברוח מאורי.....

גוגי, התמונות שלך, עדותו האישית-מרגשת של יניב וההצעה של גיא, השפיעו עליי.. אני דבקה ברעיון הגדול של גיא - והאתר שאני תורמת כמתנה לפתיחת הפורום שלנו הוא האתר הרשמי של המאורים בניו זילנד (האמת אתר מעניין.... אם קצת מחטטים מגיעים לקובצי שירים ומוסיקה מאורית ועוד המון מידע זה לא יאומן..) והנה מוסיקה מאורית כבקשתכם- נא לפתוח רמקולים, לעצום עיניים ו.... ללחוץ (אופסס...פיתחו עיניים סליחה.. שכחתי לאמר שצריך כמובן ללחוץ על כתפור ההפעלה. ותהנו..) ממממ..ואתרים כמתנת פתיחה זה יופי של רעיון.. אוהב מתנות יחיה
לא יכול להיות רמז יותר "דק" מזה..
גפן

למעלה