"יום הצעמאות ל 60 שנה למדינת ישראל"

"יום הצעמאות ל 60 שנה למדינת ישראל"

"יום העצמאות ל 60 שנה למדינת ישראל" האם זהו באמת יום עצמאות (או עצבנות).? האם יש לנו באמת עצמאות.? האם יש לנו באמת מדינה? האם יש לנו באמת.. צבא, משטרה, שלטון, כנסת, חוקים, דמקורטיה, עם, חזון, ערכים.. אם אני ימשיך אני לא אגמור להספיד.. זה פעם ושנה ראשונה שקרה לי כזה דבר, מחשבות תהיות עמוקות, האם ולמה ומדוע בכלל אנו חוגגים ביום העצמאות.? שאלתי את אותה שאלה את חברי בעבודה, מסביבי וכל מי שפגשתי ודברי איתו על הנושא, נשאר אם הלשון בפה.. ובצער וביגון אין לאף אחד באמת מה לומר להגיב, השתיקה מאמתת את הדבר הכאוב הזה.. האם יום הצעמאות בשנים האחרונים אינו אלא מסיבה למסיבה? מסיבה למגנל ? חופה מלימודים עבודה שגרה וכו`.? אני לא מבין באמת מה יש לנו לחגוג ? אנחנו צריכים הרבה יותר לבכות לצעוק ולזעוק, להתאבל מאשר לשמוח.? לפי הקצב הזה אנחנו צריכים לעשות יום הזכרון שבעה ימים, כמו שבעת ימי אבל, אם אנחנו באמת עם אחד, צבא עם, מדינה ומשפחה אחת ? משנה לשנה לרשימה נוספים עוד ועוד, מאות הרוגים פצועים, משפחות שכולות, עם שכול, מדינה יתומה ללא מנהיג ואב, הטרור מתגבר וממשיך, פיגועים משתכללים מיום ליום וממשיכים, מלחמה תמידית.. וכולם יושנים יושבים בשקט, טוב לי, לי זה לא יקרה חלילה.. מה איכפת לי, מה שקורה בשדרות העיקר שפה שקט חלילה.. שדרות, נתיב העשרה, כפר עזה, אשקלון, נחל עוז, כרם שלום, כל ישובי עוטף עזה תחת "מלחמה".. אתם יודעים מזה מלחמה, פשוט המילה מלחמה מופגזים כל לילה, צפירות ואזעקות זהו שגרת יומם הרגילה, ילדים לא יכולים כמו בכל ערי ישראל לשחק בחוץ בחצר בגינה בפארק השכונתי, למה זה פחד אל-וה-ים אולי ישיג אותם פצמ"ר או קאסם או כל טיל אחר.. איזה עצמאות יש לנו.? על מה אנו שולטים ? אל מידנה על ארץ ? על תושבים אזרחים.? בטח אנו רק גיבורים על אזרחים יהודים.. בשדרות לא להכיר בהם בהטבות מס ובעוד, כמו בקריית שמונה, זה לא איזור סיכון בכלל, מעלה אדומים נחשב לאיזור סיכון רמה א` אבל שדרות לא. אנו גיבורים על ניצולי שואה שראו לא מוות מול העיניים, ראו והרגישו את הגיהנם על בשרם בעודם הם חיים.? המדינה הרגה ניצולי שואה אחרי שעברו כ"כ הרבה הרעיבו אותם כאן במדינה למוות, ראש הממשלה מיצר ע"כ אל כלום לא עשה ויעשה בשביל כך, סליחה זה הכי קל לומר, אבל למעשה אף אחד לא יעשה. מה שאנו מנפנפים ביום העצמאות תארו לכם שכך עשו להם בשואה וגרוע מכך כפל כפליים, טבח שריפה הרג חנק גזים וכל מה שהדמיון הכי פרוע לא עולה לנו בראש.. ירושלים עיר הבירה של מדינת ישראל , פחד אל-וה-ים.. בשכונה הסמוכות בעיר גודלים מרצחים פושעים טרוריסיטים.. רחוב ליד שכונת ארמון הנציב (ג`אבל מוכבר) יוצא מפגע, יחד עם מסייעים מהישבה עצמה ורוצח באכזריות.. ובמשפחתו ששון ושמחה דגלים סוכריות חגיגות.. טוב להם, הם יושנים בבית בשקט כל לילה, הרסו לעשרות משפחות את החיים את השלווה, אבל הם מסכנים חפים מפשע.. אשתו של המחבל מגיע כל חודש לקחת דמי ביטוח לאומי ממשרד הפנים במזרח ירושלים שכונת וואדי גו`ז, בעלה ביצע פיגוע אכזרי בצומת הגבעה הצרפתית רצח והרג אנשים טף וילידם חפים מפשע, אבל לאשתו מגיע דמי ביטוח לאומי, ודמי נפגעי טרור.. זה נקרא מדינה נכון.? זה עצמאות.? שאתה פוחד לצעוד ברחובותיה של עיר אחרי 11 בלילה, מחשש שישדדו אותך בני מיעוטים מסכנים, כל רחוב ושכונה נגנבים בה ע"י הרשות הפלסטינאית מאות ואלפי רכבים, בתים נפרצים, זקנים/ות נשדדים, זה מדינה מתוקנת..? באמת יש לנו מה לחגוג.! אחלה לש מדינה כל חבר כנסת ראשון עם תיק פלילי, שר אוצה אין לו כסף לתקצב את המדינה אבל לבן שלו כן יש לו כסף לקחת מהקופה.. נשיא המדינה לשעבר בכלל אני לא מדבר עליו בסה"כ הוא רצה קצת להנות בעבדוה שלו כי משעמם לו שם כל היום מה הוא עושה הוא לא עובד יותר מידי קשה, במקום בו עבדים ומשרתים עושים כל מה שהוא חפץ מיד. ראשי ממשלה תחת חקירות באזהרה, ובשלא באזהרה כאילו שזה משנה או שיש הבדל.. איפה הראשי ממשלה של פעם בקום המדינה, חברי כנסת של פעם.. אין לנו היום לא כנסת ולא בית כנסת.? לא ממשל לא חוק ולא ייצוג.. אז על מה יש לחגוג.. אם משהו יכול לומר ולהסביר לי סיבה אחת למסיבה אני אשמח מאוד.. בינתיים תזהרו איפה שאתם חוגגים שחלילה לא יפגעו בכם פלילי או טרוריסט.?? אומרים בשם החזון איש זכר צדיק וקדוש לברכה (הייה מאחד מגודלי הדור הקודם) שאמר שמדינת ישראל לא תחזיק יותר מחמישים שנה.. כמה כואב להודות, אבל כמה הוא צדק.. על כל מה שנלחמנו נהרגנו בכינו התאבלנו צעקנו התפללנו צמנו נפצענו שכילנו והתיימתנו.. הכל הלך לטמיון הכל.. אם זה סיני.. אם זה גוש קטיף.. אם זה ת"א יפו.. אם זה ירושלים שרובה זה גם התנחלות.. בני ברק שמוזכרת בהגדה של פסח הייתה במקור כפר ערבי.. יהודה ושומרון, בקיצור כל המדינה היא התנחלות את אחת גדולה מאיפה שלא תסתכלו.. קטמון חיפה נצרת גליל דרום אילת בכל המקומות האלו גרו ערבים ואוייבי עם ישראל.. אז באו נחזיר להם הכל, נגיד להם תודה רבה על חמישים שנה, נקפל הכל חזרה ונסגור את המדינה, נסגור את הבאסטה.. הגעתי לעייריה להוציא רשיון לבנות שירותים בבית, אמו לי אי אפשר למה צריך אישור בניה מראש הממשלה.? ראש הממשלה היקר אני צריך עוד שירותים בבית ואני גר בירושלים תאפשר לי בבקשה לבנות שירותים אחת גדול, אני מבטיח לך שם תמיד אזכור אותך ואת כל הנזק שגרמת לעיר ולמדינה, אחרי שהיית ראש עיר מקסים וברחת ובגדת.. הכל מסנוור בסוף את כולם זה המעמד, בית הכסא בכנסת, כסף כבוד יוקרה ויוהרה. העיקר שהם מוגנים מכף רגל ועד ראש, עם מקלטים תת קרקעיים לכל סוגי הנשק הביולגי והכימי, עם מנהרות וכבישים תת קרקעיים, מזכיר קצת את אוסאמה בן לאדן וסאם חוסן ז"ל (זכרונו לקללה) עם המנהרות שלהם. לדעתי צריך להאריך אם יום הזכרון משנה לשנה, כגודל ההרוגים והנפצעים משנה לשנה בטרור, בצבא ובפיגועים וכו`.. אין מה לשמוח כ"כ ביום העצמאות חוץ מיזה שזה יום נחמד מנפנפים בו פיקניק, פארקים וקצת בשר על האש, יותר קל לומר קדיש על המדינה מאשר להתפאר בה, בעוד כל העולם רוצה ומאיים להשמידה מכל כוון ומכל צד שאנו נמצאים וחיים בו, מארבעה הרוחות. עדיין אני מחכה לתשובה על מה בדיוק אתם חוגגים ושמחים ביום העצמאות..? (אני נראה לי השנה ביום העצמאות הולך להדליק נר זכרון גדול בדיוק כמו ביום הזכרון, זכרון לעצמאות ולמדינה) ציוני אמיתי..!!

למעלה