יום השלום הבינלאומי

Dia Leoghann

New member
יום השלום הבינלאומי

שלום לכל חברי הפורום!!! יום השתוות הסתיו, הוא ה-21 בספטמבר, הוכרז השנה על ידי האסיפה הכללית של האום, בהחלטה 55/282, כיום השלום הבין לאומי. בשבועות האחרונים עבדתי אני ועוד מספר ידידים ומכרים ליצירת מספר מעגלים ברחבי הארץ בהם יתקיימו טקסים, מדיטציות, תפילות ואירועים לציון יום השלום הבין לאומי בנוסף לטקסי וחגיגות הסוכות ויום השוויון. אני מביא בפניכם את רשימת המעגלים שעומדים להיערך ואת מיקומם. יתכן מאוד שיתווספו מעגלים נוספים בעתיד. כל המעגלים יתקיימו ב-21 בספטמבר בשעות הערב (זהו גם ליל ירח מלא, דרך אגב). על שעות הטקסים תבוא הודעה בהמשך. אם ברצונכם לקחת חלק באחד הטקסים פנו אלי בדואר אלקטרוני ואפנה אתכם אל רכז המעגל, וכן אדאג שתקבלו את כל הפרטים ברגע שיהיו לי אותם. במידה ומתעוררות שאלות, ניתן לפנות אלי לדואר האלקטרוני. הדואר האלקטרוני הוא: [email protected] 1. מעגל רוחני באילת – פתוח לקהל המעונין להשתתף. אחריו טקס לציון יום השוויון 2. מעגל כישוף גבוה (בסגנון קבלי) – באזור כרמיאל, פתוח לקהל המעונין להשתתף 3. מעגל שמאני של "הרוח הגדולה" – על מקום ושעה יגיעו פרטים בהמשך. פתוח לקהל המעונין להשתתף. בנוסף יערך טקס יום השוויון והירח המלא. 4. טקס לציון וחגיגת יום השוויון, הירח המלא, וחג הסוכות בהר כרכום – הקבוצה המקורית תצא למסע בן חמישה ימים באזור ההר, מסע שיסתיים בטקס על ההר שבו יצוין גם יום השלום. המעונינים להצטרף יפנו אלי לדואר האלקטרוני, ואני אפנה אותם אל שמואל שאול, מוביל הקבוצה. 5. טקסים לא רשמיים לציון יום השוויון והשלום יערכו במקדשי ה-“O.T.O Israel” – הטקסים פתוחים רק לחברי המסדר. אני עדיין מחכה לתשובות מכמה ארגונים ואנשים בקשר למעגלים נוספים. צפו לעדכונים בהמשך. כמו כן ישנם עוד אנשים רבים בארץ שבחרו לעשות טקסי שלום סוליטריים, ויש להודות גם להם על תמיכתם. במידה ואת\אתה\אתם\אתן מעונינים לקיים ולהוביל מעגל שלום נוסף, סוליטרי או קבוצתי, פתוח לקהל או לחברי המעגל\קוון\קבוצה שלכם בלבד, אנא פנו אלי בדואר האלקטרוני [email protected] מהו שלום ליום אחד: ´ישנו דבר חזק יותר מכל צבאות העולם; ודבר זה הוא רעיון שזמנו הגיע.´ ויקטור הוגו (1802-1885) ´שלום ליום אחד´ החל כחזונו של יוצר הסרטים הבריטי ג´רמי גיליי. בשנת 1999 בתמיכתם של ארגונים ואישים רבים הפך ´שלום ליום אחד´ ליום השלום הבין לאומי של האו"ם, אשר בו נפסקות פעולות האיבה והלחימה למשך יום שלם. החל משנת 2002 יום זה נקבע ל-21 בספטמבר. ´שלום ליום אחד´ מבקש מבני האדם לכבד ולציין את יום ה-21 בספטמבר, עם החזון העתידי שיום זה יתארך להרבה יותר מיום אחד של הפסקת אלימות ופעולות איבה, וייצג הזדמנות לבני האדם ליצור רגע של אחדות גלובלית. מחויבות ´שלום ליום אחד´ היא להכריז בפני העולם על קיומו של יום זה, ולחברו לפעילות יצירתית ונרחבת בהתאם להחלטת האום 55/282. ´שלום ליום אחד´ מבקשים שכל ההתחייבויות ליום זה ישלחו אליהם כדי שיוכלו להוסיפם לאתר האינטרנט שלהם ולחומרים כתובים אחרים, על מנת לעודד אנשים נוספים לקחת חלק ולהיות מעורבים. (זאת ניתן לעשות דרך אתר האינטרנט www.peaceoneday.org, וכן ניתן למצוא שם רעיונות נוספים לפעילויות והתחייבויות ביום השלום הבין לאומי) הקמתו ומיסודו של יום השלום הבין לאומי, יום של הפסקת אש כלל עולמית, התאפשרה, מעל לכל, בזכות דמיונם ויצירתיותם של אנשים שיכלו לדמות ולשאוף להפיכת הרעיון למציאות. השתמש בדמיונך וחשוב על דרכים חדשות להפוך את יום השלום ליום בעל משמעות לך ולמכריך. אין כאן הרבה משמעות לגודלו של האירוע, אלא להתחייבות עצמה, התחייבות לפעול יחד כקהילה גלובלית הממקדת את יכולותיה לעבר יצירת חברה שוחרת שלום. ההתחייבויות לציון יום השלום מגיעות מאינדיבידואלים, ממשלות, ארגונים מקומיים ממשלתיים וא-ממשלתיים, מוסדות חינוך, וארגונים דתיים\רוחניים מכל קצוות עולם. ניתן לבדוק באתר האינטרנט של ´שלום ליום אחד, עדכונים על התחייבויות חדשות ושינויים בהתחייבויות קודמות. www.peaceoneday.org

למעלה