יומיים בנגב המרכזי

יומיים בנגב המרכזי

שלום לכל חברי הפורום הנכבדים

אני מנסה לתכנן טיול של יומיים בנגב המרכזי (יציאה באחה"צ של יום הזיכרון-לינה-טיול ביום העצמאות).
אני בדרך כלל לא רע בלתכנן טיולים, אך הפעם חברי הקבוצה כוללים שני זוגות עם ילדים בגילאי 4-10 (בזה אין לי נסיון עדיין).

אשמח לעזרה!

כמו שכבר ציינתי, נגב מרכזי;
מחפש המלצות לחניון לילה ללא תשלום, וטיול טוב ביום שלמחרת שיתאים לילדים בגילאים האלה.
אם אפשר עם מים, אז בכלל מעולה.
חשבתי על עין עקב, אבל הבנתי שיש הליכה של שעה מחניון הסרפנטינות למעיין, ואני בספק אם ילד בן 4 ישרוד את זה פעמיים...

המון המון תודה!

מילי29

New member
מנסה לעזור

אני לא מצטיינת בגיאוגרפיה, אז אני מקווה שאני קולעת לאזור...
לגבי חניון - יש את חניון הסרפנטינות (אם כי, ממה שראתי, עשוי להיות עמוס). לא מניסיון, אבל קראתי שיש באזור שדה בוקר לימן - חורשת מעיין ושם יש חניון לילה קטן ופחות מוכר. לא הצלחתי למצוא את מיקומו המדוייק...
עוד רעיונות, לא מניסיון- חניון לילה שער מפעל אורון, חניון נחל גוונים (אני שללתי בגלל שיש חוטי מתח גבוה ממש בקרבתו), חניון לילה תצפית המכתש הקטן (יש מסלול ממנו לתצפית), חניון לילה נחל ימין.
עין עקב זה לא מסלול, שלדעתי, מתאים להליכה עם ילדים ובפרט שכנראה יהיה חם. משפחות מגיעות לשם בג'יפים...
עין עבדת הוא מסלול שמתאים לילדים. יש בו מים, אך הכניסה אליהם אסורה. המסלול הארוך יתאים לגדולים יותר והקטנים יכולים לעשות מסלול הלו"ש ולאסוף את השאר בסיום המסלול בעין מעריף (ששם יש תצפית יפה, גם כשאין שיטפון).
יש את המסלולונצ'יק לקבר בן גוריון, שטומן בחובו גם היסטוריה חשובה בתולדות הציונות.
אם לא יהיה חם או אחה"צ, נחל קרקש עשוי להיות מתאים ואפשר גם "למעגל" אותו.
לא יודעת אם זה נחשב "נגב מרכזי", אבל יש את עין ירקעם באזור המכתש הגדול, שאולי עכשיו יש בו מים ואת גבי ימין שהתמלאו במים לפי הדיווחים וכמובן החולות הצבעוניים ותצפית יפה מהר אבנון.
לכיוון מצפה רמון, גב ילק מלא עכשיו במים, אבל אני לא יודעת מה יהיה עד שתגיעו. המסלולים של המנסרה וקיר האמוניטים מתאימים לילדים ויש את "פארק צבעי הרמון" (נסיעה עם עצירה בנק עניין) והחולות הצבעוניים שיש בהם גם "אגם" לטבילה.

בהמשך לרעיונות המצוינים של מילי אוסיף כמה משלי
נחל גוב (קצר מעגלי) יכול להיות מצוין ומאתגר לילדים בגיל זה. מתאים מגיל 6 כך שעם מעט עזרה גם בני 4 יוכלו לצלוח את המסלול בשלום. נדרש חבל אבטחה לכל מקרה.
מצטרף להמלצות לעין עבדת (מים ליופי - בעקרון אסור לשכשך אם כי בתחילת המסלול זה אפשרי) וגם לגבי ימין (מסלול יחסית פשוט מחניון הלילה של נחל ימין. יש גם דיונה קטנה ואת תצפית הסדקים המרהיבה). עין ירקעם גם מצוין. אפשר להתקדם על התצפית מעל המפל הענק (בזהירות).
לגבי מכתש רמון - גב ילק מחזיק מים לפחות חודש כך שניתן להגיע אליו במסלול קצרצר ולשלב עם המנסרה.
עין עקב זה יותר קרוב לשלוש שעות עד המעיין ואותו דבר חזרה. לא מומלץ.

עוד רעיון, ותוספת לעין עבדת

אנחנו נהנינו באזור הזה בסוכות מנחל חווארים ובור חווארים, עם ילדים בטווח שלוש וחצי עד 13.
המסלול מאד יפה, אבל בלי מים ןמעט פינות צל. אנחנו התחלנו אותו אחה"צ (אולי בשתיים וחצי או שלוש) וזה היה מצוין מבחינת מזג אוויר. יכולנו לעשות זאת, כי לנו בצימר, אז בילינו בו ובסביבתו עד הצהריים ואז יצאנו לטיול. כשלנים בחוץ, בד"כ חם מדי בבוקר וחייבים לעזוב את המחנה... אולי אפשר בבוקר לשהות בצריף בן גוריון ובמדרשה בצל?
לא הייתי שם, אבל ראיתי שיש חניון לילה בור חווארים, אז אולי הוא מתאים.
אני מצטרפת בחום להמלצות על עין עבדת. היינו שם בחופשה שהזכרתי קודם, ולמען האמת לא התלהבנו מלכתחילה מהרעיון ללכת לשם,(זה הרי יותר מדי קלאסי ומפורסם
, וכבר היינו כמה פעמים בעבר) אבל התפשרנו (כמוך, בגלל אילוצי הרכב גילאי הילדים). אבל ברגע שהתחלנו ללכת נזכרנו למה הוא קלאסי ומפורסם - הוא פשוט יפה. אפילו כשהוא גדוש מטיילים.
הילדים אכן התאכזבו שאי אפשר להיכנס למים, אבל עצם השהייה לידם, והחיפוש אחרי חרקי מים וצפרדעים, נעים ומספק.
ואני יכולה לדווח שכולם (כולל הפעוט) הלכו במסלול המלא (העלייה לעין מעריף) בלי בעיות מיוחדות, למעט שניים שקצת סובלים מפחד גבהים.
בעין מעריף יצאה "משלחת מצומצמת" שהמשיכה במעלה נחל צין לראות את ציורי הסלע והשאר חיכו בקיוסק...

ועוד אחד, אם מכתש רמון נחשב

אפשר ללון בהר ארדון, ולטייל למחרת לגבעת חרוט. הבנתי שבשיטפון האחרון היו מים בעין סהרונים, אבל אני לא יודעת אם יש סיכוי שתישאר לחלוחית...
שם היינו עם בן שלוש, והוא הלך, אם כי היה קצת קשה ודורש דרבון.

למעלה