יועץ השקעות ע"י מחשב, זה רציני ?

מצב
הנושא נעול.

מצב טוב

New member

ביקשתי מהיועץ השקעות בסניף בנק שיתן לי יעוץ עם העדפה אישית למניות יציבות/טובות כמו טבע,כיל,בזק, הוא שאל אותי שאלות והזין למחשב תשובות ולפי זה הוא החליט 13% טבע, 13% כיל, 33% קרן נאמנות אג"ח קונצרני (שוהם מס` 5111612) , ו 40% מיטב סל תל בונד מס` 5114491. האם הבחירה הזו נכונה ?, האם עדיף לשנות את הכמויות באחד מהם ? , יש לי הרגשה שהיועצי ההשקעות בבנקים מאוד מפחדים שהלקוח יקח אחוזי סיכון בתיק שהם מייעצים שהם עלולים לחטוף בראש מהבוסים שלהם ובפרט אם חלילה תהיה ירידת ערך בהשקעות שבחרו , האם זה אכן כך ?, תודה רבה מראש.

פראסטיק

New member
קח בחשבון סיכון לא קטן לירידות משמעותיות

ביקשתי מהיועץ השקעות בסניף בנק שיתן לי יעוץ עם העדפה אישית למניות יציבות/טובות כמו טבע,כיל,בזק, הוא שאל אותי שאלות והזין למחשב תשובות ולפי זה הוא החליט 13% טבע, 13% כיל, 33% קרן נאמנות אג"ח קונצרני (שוהם מס` 5111612) , ו 40% מיטב סל תל בונד מס` 5114491. האם הבחירה הזו נכונה ?, האם עדיף לשנות את הכמויות באחד מהם ? , יש לי הרגשה שהיועצי ההשקעות בבנקים מאוד מפחדים שהלקוח יקח אחוזי סיכון בתיק שהם מייעצים שהם עלולים לחטוף בראש מהבוסים שלהם ובפרט אם חלילה תהיה ירידת ערך בהשקעות שבחרו , האם זה אכן כך ?, תודה רבה מראש.
באג"ח בשנה שנתיים הקרובות. אם אתה משקיע לטווח ארוך יותר תוחלת ההשקעה בתעודת סל של אג"ח תהיה קרוב לוודאי חיובית. כדאי לך לבדוק אם מדיניות ההשקעה של הקרן שנבחרה עבורך מתאימה לך, ואם העמלות בקרן זו הן הנמוכות ביותר. יתכן מאוד שיועץ ההשקעות בבנק מתוגמל לדחוף קרנות ותעודות סל של חברות מסוימות, ושעדיף לך להשקיע דרך קרן אחרת (זאת, בהנחה שאתה בכלל מעוניין בקרן, לדעתי ולדעת רבים אחרים השקעה פאסיבית בתעודת סל עולה פחות, ובממוצע נותנת יותר). השקעה של 26% מההון בשתי מניות היא הימור מסוכן. אם אתה מחפש מניות יציבות/טובות עדיף לך להשקיע בתעודת סל על מדד של מניות (כןם ת"א 100 ות"א 25).

מצב טוב

New member
תודה רבה, שאלה לי אליך ....

באג"ח בשנה שנתיים הקרובות. אם אתה משקיע לטווח ארוך יותר תוחלת ההשקעה בתעודת סל של אג"ח תהיה קרוב לוודאי חיובית. כדאי לך לבדוק אם מדיניות ההשקעה של הקרן שנבחרה עבורך מתאימה לך, ואם העמלות בקרן זו הן הנמוכות ביותר. יתכן מאוד שיועץ ההשקעות בבנק מתוגמל לדחוף קרנות ותעודות סל של חברות מסוימות, ושעדיף לך להשקיע דרך קרן אחרת (זאת, בהנחה שאתה בכלל מעוניין בקרן, לדעתי ולדעת רבים אחרים השקעה פאסיבית בתעודת סל עולה פחות, ובממוצע נותנת יותר). השקעה של 26% מההון בשתי מניות היא הימור מסוכן. אם אתה מחפש מניות יציבות/טובות עדיף לך להשקיע בתעודת סל על מדד של מניות (כןם ת"א 100 ות"א 25).
האם 26% מהתיק ב2 מניות זה הרבה גם כשמדובר לכאורה במניות שנחשבות "טובות" ?, 2) האם לא מסוכן להשקיע ע"י קרן שמשקיעה במדד 25 או 100 ששם חברה אחת או שניים יכולים לרסק את המדד, כמו אפריקה ישראל כשהיתה במדד 25 ?

פראסטיק

New member
מניות הן תנודתיות מעצם טבען

האם 26% מהתיק ב2 מניות זה הרבה גם כשמדובר לכאורה במניות שנחשבות "טובות" ?, 2) האם לא מסוכן להשקיע ע"י קרן שמשקיעה במדד 25 או 100 ששם חברה אחת או שניים יכולים לרסק את המדד, כמו אפריקה ישראל כשהיתה במדד 25 ?
מניות הן תנודתיות מעצם טבען
הן יכולות לעלות הרבה וגם לרדת הרבה. חברה אחת במדד 25 או 100 שווה רק אחוזים בודדים מהמדד ולכן התנודיות והסיכון הרבה הרבה יותר קטנים. אמנם במצבי משבר או פאניקה המדד כולו יכול לרדת באופן קיצוני. על בסיס נתוני העבר מקובל לומר כי בהשקעה לטווח ארוך תוחלת ההשקעה במדדים חיובית וגבוהה מאשר באג"חים. האלטרנטיבה להשקעה במדדים היא השקעה מחושבת במספר רב של מניות בודדות (נניח 20). חברות הרבה יותר גדולות ו"בטוחות" מטבע פשטו את הרגל בשנה האחרונה (AIG, GM, ועוד). אפילו הרעה לא צפויה במצב של חברה (לדוגמה בעקבות פקיעת פטנט, תביעה על נזקי תרופה, או אפילו איבוד נתח שוק משמעותי במשך מספר רבעונים) יכולה להביא להרעה משמעותית במצבה ולירידה בערכה. בנוסף, גם אם לא קורה שום דבר רע, והמחיר של החברה פשוט גבוה מדי בגלל סנטימנט פסיכולוגי בשוק, אתה עלול להפסיד כמות רבה של כסף ברגע שהמחיר "יתוקן". לכן גם מניות "טובות" יכולות ליפול לך תוך זמן קצר ולאבד עשרות אחוזים מכספך, וזאת אפילו אם החברה עצמה ממשיכה להרוויח ולשגשג. פיזור ההשקעה בין מספר גדול יותר של מניות, ופיזור משך זמן הכניסה להשקעה (לדוגמה להיכנס במשך שנה בהדרגה), מפחית את הסיכון להפסד גדול. יש לציין כי אני משקיע חובב, אין לסמוך על דברי ואין לראות בדברי המלצה לפעולה כלשהי מלבד לימוד מעמיק יותר של הנושא.

DukeNukem

New member
תגיד לי אתה רציני?! כדאי לך לברוח מהר!

אני לא יודע מה בדיוק אמרת ליועץ השקעות שלך, אבל התיק שלך מעבר לזה שהוא לדעתי גרוע הוא גם מאוד מאוד מסוכן. טבע וכיל זה מניות בטוחות? אולי אתה רוצה לספר לי משהו, כי רק לפני שלושה שבועות טבע ירדה באזור ה 10% תוך יום וחצי. כיל טסה 6.5% יום אחד, ויום אחרי זה ירדה 3%, זה ניראה לך יציב?! ואתה בעצמך דיברת על אפריקה שהייתה חברה ענקית ומניה "בטוחה" לדעת רבים. עכשיו תבין, אני ממש לא נגד סיכונים, בטח בתיק שיש לו טווח השקעה ארוך, אבל גם סיכונים צריך לקחת כאלו שיהיה שווה לקחת אותם, ולא סתם לזרוק כסף כמו מטומטם.

stoplossportal

New member
מניות בטוחות כפי שטוענים מנהלי תיקים

אני לא יודע מה בדיוק אמרת ליועץ השקעות שלך, אבל התיק שלך מעבר לזה שהוא לדעתי גרוע הוא גם מאוד מאוד מסוכן. טבע וכיל זה מניות בטוחות? אולי אתה רוצה לספר לי משהו, כי רק לפני שלושה שבועות טבע ירדה באזור ה 10% תוך יום וחצי. כיל טסה 6.5% יום אחד, ויום אחרי זה ירדה 3%, זה ניראה לך יציב?! ואתה בעצמך דיברת על אפריקה שהייתה חברה ענקית ומניה "בטוחה" לדעת רבים. עכשיו תבין, אני ממש לא נגד סיכונים, בטח בתיק שיש לו טווח השקעה ארוך, אבל גם סיכונים צריך לקחת כאלו שיהיה שווה לקחת אותם, ולא סתם לזרוק כסף כמו מטומטם.
מניות בטוחות כפי שטוענים מנהלי תיקים
ויועצים בבנק הינם מניות מתל אביב 25 שכל השוק מדבר עליהן. ואי אפשר להחליט ביום אחד או בשבוע האם מניה היא מסוכנת או לא.

yonatan1981

New member
לפני שאתה מתלהם

לפני שאתה מתלהם
תזכור שאחד הפרמטרים החשובים בכל השקעה הוא טווח הזמן. אם הוא ביקש תיק לשנתיים ומעלה אז יכול להיות שטבע וכיל יתנו לו תשואות יפות והן חברות מספיק חזקות בשביל לא לפשוט את הרגל בתקופה הקרובה. בקשר לאפריקה אני לא יודע מי אמר לך שהיא מניה בטוחה אבל אין כזה דבר מניית נדל"ן בטוחה. חברות נדל"ן לא משתמשות בכספי החברה לשם עסקאות אלא משתמשות בכספי המשקיעים- מינופים. מעצם כך שהפעילות הכלכלית שלה תלויה במידה עצומה בשוק היא כבר ספקולטיבית מאוד.

מצב טוב

New member
החכמתם אותי, תודה רבה.

החכמתם אותי, תודה רבה.

מצב
הנושא נעול.
למעלה