יורים ובוכים - המנון האינתיפאדה???

actress

New member
יורים ובוכים

חשוב לי לציין שאני לא מתכוונת להכנס לפוליטיקה וזה לא מעניין אותי רוצה להראות לכם שנתקלתי במשהו מאוד מעניין בחודש אוג' האחרון וגם בסופ"ש האחרון לעיונכם.

יורים ובוכים - המנון האינתיפאדה???

בידיעה שפורסמה ביום שני או שלישי בעיתונים ידיעות ומעריב נכתב על חיפוש של "המנון" לאינתיפאדה השנייה כלומר שירי או שירים שמזוהים עם המאבק הישראלי-פלסטיני. לצד הכתבה ניתנו "תזכורות" של שירים שהיו מזוהים עם מלחמות ישראל כמו ירושלים של זהב וכו : בחלק של האיתיפאדה הראשונה הוזכר לצד השיר של נורית גלרון ("אחרינו המבול") גם השיר של סי "יורים ובוכים" . שתדעו.

actress

New member
זוהי סוגיה מאוד מעניינת והחזרתי את

השרשור של כל הכתבות או המאמרים שנכתבו לאחרונה על זה עדיין זוכרים היום את "יורים ובוכים" ולא משנה באיזה הקשר יש לזה משמעות בכל מצב ואני בטוחה שיהיו כתבות בתקשורת, יזכירו שוב ושוב את השיר הזה וכמו שהתקשורת עטה אז היא תתקשר גם היום.

../images/Emo128.gifאלימות../images/Emo128.gif

חוץ מהשיר הזה ..חרוטה לי במיוחד שורה חזקה של סי מתוך השיר "שבור קיר" על מקרה שקרה באמת של אלימות במועדונים -וזה הולך ככה: "ובמועדון ריקודים ילד הורג ילד אחר על כבוד...." חזק ביותר - חבל שלא משמיעים כ"כ את השיר בתקופה האחרונה

samc

New member
בקולנוע דן

עכשיו הנוער מעשן במקום לשטות בירה...

actress

New member
אפרופו קולנוע

למי בא לראות משפחת סופר על

samc

New member
דור לבנון

בעיני אני קורא להם דור לבנון ביוני 1982 התחילה "מלחמת שלום הגליל" לדעתי האישית סי שייכת לאותו דור והרבה זמרים ולהקות התיחסו אז למלחמת לבנון המתגלגלת הרי : ביום בהיר אפשר לראות את ביירות... כמוכן הרבה משיריה מתאימים גם לתקופתנו הרגו לנו ילדים... עולם תעשיתי... ועוד אגב לא נעלמתי -היה לי בעיות אינטרנט

actress

New member
היום יש כתבה בידיעות שקורין אלאל

מנסה את מזלה אז אני שולחת לה המון בהצלחה

skito

New member
"יורים ובוכים" זהו השיר ש..

שהכי מרגש אותי וקושר אותי לתקופה בחיי, השיר הזה הביא אותי לאהוב את סי ככותבת ומבצעת למרות כך לא חושב שהוא מתאים להמנון שכזה "מאבק"! מעלה אבק ויעמיד את סי במצב חברתי רגיש דעתה האישית שאותה אני מכבד לא ידועה לי ולציבור באופן מלא וטוב שכך. שיר\לחן בד"כ יצירת אמן, כתיבה וביצוע של שיר נותן הזדמנות לבטא רגשות ודיעות חייב להיות מקובל על הכלל כיצירה ולא כדיעה, יורים ובוכים זו יצירת מופת שלא כדאי לדעתי לעורר איתו מחלוקות ויש לעשות הכל שיהיה מוסכם על הכלל. אני חייב לפחות לעצמי את מילות השיר שוב ושוב "יורים ובוכים" כתיבה לחן וביצוע: סי היימן מנקה הרחובות סיפר לי, שבכפר שלו הכל השתנה. החיים נראים אחרת ובצל הזוהמה ובבית שלי, החלון שבור תל אביב מתפרצת לי פנימה אפילו הריח שלה השתנה. אני חשה בסכנה. ילדים משחקים בעופרת, ילדות בבובות מפלדה. החיים נראים לי אחרת, בצל הזוהמה וזה לא משנה לי בכלל מי ינצח עכשיו העולם שהיה לי איננו והאור הגדול נסגר. ילדים משחקים... יורים ובוכים שורפים וצוחקים מתי בכלל למדנו איך קוברים אנשים חיים יורים ובוכים שורפים וצוחקים מתי שכחנו שגם לנו הרגו ילדים. אצלי בעיר, הכל אחרת עטופה צלופן, קשורה לרציף אני מחכה לרכבת. כמה זמן אחכה? לראות מה יקרה עד מתי נחכה? ונבכה על מה שקורה. בשני הקצות, רוצים רק לחיות בפחד הזה, כבר אי אפשר לראות רוצים מקלט, מכל המאבק, כל כך לא משנה לי, מי החזק יורים ובוכים...

samc

New member
תודה skito

תודה לך ונקוה שזה יהיה שבוע טוב. כי קשה לי.

למעלה