יכול להיות שישוע הוא מי שהוא אומר שהוא?

יכול להיות שישוע הוא מי שהוא אומר שהוא?

אם ישוע הוא לא האמת לא החיים לא הדרך, לא התחייה, לא לחם החיים, לא גדול מהמקדש, לא ירד מהשמים, לא אור העולם, לא הרועה הטוב, לא המלך של מלכות השמים, לא גדול מהנביאים, לא גדול מהמלכים, לא בן-האלוהים שעתיד לבוא בענני השמים... אז הוא מגלומן, שקרן שבאמת יש לצאת נגדו ונגד הלימוד שלו. אבל..וזה אבל גדול. אבל, אם ישוע הוא אכן כל מה שהוא אמר על עצמו שהוא, אם ישוע הוא אכן האמת הדרך והחיים, אם הוא אכן התחייה והלחם החי היורד מלמעלה, אם הוא אכן אור העולם, הרועה הטוב, המלך של מלכות השמים, גדול מהמקדש, גדול מהנביאים, גדול מהמלאכים ובן האלוהים שעתיד לבוא בענני השמים, אז הוא המשיח המובטח, ואפשר לבטוח בו לחלוטין בכל תחומי החיים. אחת השאלות הנפוצות ביותר היא, 'אז אם ישוע הוא המשיח, והוא חי, אז איפה הוא עכשיו?". ישוע נמצא עכשיו בשמים, לימין האלוהים ומפגיע בעדנו, שנוכל להתחבר עם אלוהים חיים וליהנות ממתנת החסד - ההצדקה המלאה שבדם ישוע המשיח.

שםאנילא

New member
עם כל הניסים שעשה...פרט קטן לא מובן לי ו

עם כל הניסים שעשה...פרט קטן לא מובן לי והוא, היאך הוא לא הצליח להתחמק מהצליבה? הרי אתה מביא לנו כאן ניסים וגבורות...

הוא לא ניסה להתחמק מהצליבה

הסיבה שלשמה הוא בא לעולם, היא בכדי למות על הצלב כדי לכפר על החטאים שלי ושלך, ולתת לנו חיי עולם. ראה ישעיה נ"ג הוא הלך למיתה על הצלב ביודעין שהוא עתיד למות ולקום לתחייה ולכן הוא לא התנגד למות בשביל לכפר על חטאיך, וכמו שהוא ידע שהוא עתיד למות, כך הוא גם ידע שהוא עתיד לקום לתחייה, והוא קם, וניצב לימינו של אבינו שבשמים ומפגיע בעדנו.

galgal21

New member
כלל וכלל לא.

קורבנו היה בעד מי שחוטאים בשגגה ובעד מי שחוטאים כי קשה להם להתגבר על חולשותיהם (למרות שהם רוצים ומנסים לעשות זאת). קורבנו לא היה בעד מי שחוטאים בזדון.

לא. זה לא מה שאני אמרתי

ישוע בא בכדי לשחרר אותך מהחטא, הוא כיפר על חטאיך וסלח לך עליהם בחסד אלוהים - חינם על בסיס אמונתך בו, בכדי שלא תחטא. אלוהים גילה את אהבתו, וכשאתה מבין את החסד שקיבלת מאלוהים, ואת מתנת ההצדקה של אלוהים, כשאתה מקבל את ישוע המשיח לחייך, רוח הקודש בא לשכון בך, ומשחרר אותך מהחטא, משחרר אותך מהרצון לחטוא. התורה היא זו שלמעשה מביאה ליידי הכרת החטא, ואם לא הייתה התורה, גם לא היה חטא, כי לא הייתי יודע מהו חטא. אך לאחר שקיבלתי את התורה, היא גילתה לי מי הוא אלוהים שהוא קדוש וטהור, ושאני אדם חוטא, שהרי אם לא הייתי אדם חוטא לא היה כל צורך במצוות לא תרצח, לא תגנוב, לא תנאף וכו', הרי למי המצוות האלה מיועדות? לרוצחים, גנבים ונואפים, לכן התורה מביאה את האיסור לעשות את הדברים הללו, אם הדברים הללו לא היו בנו בני האדם, לא היה כל צורך באיסור. התורה מביאה לידי הכרת החטא, לידי הבנה שיש בנו חטא, ושאנחנו צריכים דם(ראה ויקרא י"ז: י"א) בכדי לכפר על חטאינו. כמו כן התורה מצביעה על אחד שעתיד לבוא, ושאליו עלינו לשמוע וללכת אחריו(ראה דברים י"ח: 15,18-19) התורה אומרת באופן ברור שיש בי חטא, והנביאים אומרים שהחטא מפריד בינינו לבין אלוהים(ראה ישעיה נ"ט: 1-2) ישוע בא בכדי לכפר על חטאינו, בכדי שהחטא שמפריד בינינו לבין אלוהים, יוסר וכך אנחנו נוכל להתחבר עם אלוהים. ישוע בא לפתוח עבורנו את הדרך אל כס החסד של אלוהים, אל מלכות השמים, הוא בא בכדי שאנחנו נתהלך בקדושה ולא בחטא, שנתהלך באמונה ולא בספק, שנתהלך בשמחה של המשיח, השמחה של השמים, ולא בעצבות ודיכאון ויאוש, שנתהלך כבני אלוהים חופשיים, ולא כעבדים לחטא, כבריאה חדשה המשתנה ונהפכת יותר ויותר לצלמו ולדמותו של אלוהים, ולא כבריאה הישנה שנפלה ודומה יותר ויותר לסיטרא אחרא. אלוהים אוהב אותך ואת כל בני האדם, וחפץ יותר מכל דבר אחר, בהתחברות איתך, לכן הוא שלח את ישוע המשיח, לכפר על חטאיך בכדי שהם לא יפרידו אותך ממנו, ושתוכל להינות מתחברות איתו, להכיר אותו ולדעת אותו. דבר שאינך יכול להגיע עליו באמצעות מעשיך אתה.

כלומר לשיטה הזאת עד לרגע הצליבה מבריאת העול

כלומר לשיטה הזאת עד לרגע הצליבה מבריאת העולם כולם היו כופרים? מוזר, זה היה לפני כאלפיים שנה בחורבן ואילו היהדות קיימת ממתן תורה שזה לפני כשלושת אלפים וחמש שנה ואינך יכול לאמר שיהדות כפרנית הרי היא היחידה שהאמינה בהקב"ה... אז למה אני צריך את הכפרה שלו?

כמו כן לא ענית לי על זה אם אפשר

אם הוא לא ניסה להתחמק מהצליבה מדוע היה צריך לסלוח לבני עמו??? הרי הם לא עשו דבר רע מבחינתו זה מה היה אמור להיות שורה תחתונה הקב"ה הוא זה שקובע באיזה דרך ימות האדם...

sha na na revol

New member
הוא הקריב את עצמו.

למרות שיש כאן עניין של גורל ידוע מראש, הסבל שהוא עבר על הצלב ולפני הצליבה כשהוא הושפל היה אמיתי, הדם שלו והמוות שהוא סבל היו אמיתיים. נכון שאם הגורל ידוע מראש תמיד יהיו שאלות של 'מה הטעם ב...', אבל ישוע לא פקפק בהחלטותיו של האב אלא בא כדי לשרת אותו.

מתי קראת את התנ"ך בפעם האחרונה?

זה מה שכתוב: שִׁמְעוּ שָׁמַיִם וְהַאֲזִינִי אֶרֶץ כִּי יְהוָה דִּבֵּר בָּנִים גִּדַּלְתִּי וְרוֹמַמְתִּי וְהֵם פָּשְׁעוּ בִי׃ יָדַע שׁוֹר קֹנֵהוּ וַחֲמוֹר אֵבוּס בְּעָלָיו יִשְׂרָאֵל לֹא יָדַע עַמִּי לֹא הִתְבּוֹנָן׃ הוֹי גּוֹי חֹטֵא עַם כֶּבֶד עָו‍ֹן זֶרַע מְרֵעִים בָּנִים מַשְׁחִיתִים עָזְבוּ אֶת-יְהוָה נִאֲצוּ אֶת-קְדוֹשׁ יִשְׂרָאֵל נָזֹרוּ אָחוֹר: (ישעיה א: 2-4) לכל אורך התורה, בכל זמן מסעם של בני ישראל במדבר, הם מרדו במשה ובאלוהים, ולא האמינו, בתקופת השופטים, לאחר שיהושע בן-נון הנחיל את עם ישראל בארץ המובטחת, כתוב "ויעשו בני-ישראל את הרע בעיני ה'". לכל אורך ההיסטוריה של עם ישראל, עשינו את הרע. כל בני האדם חוטאים הם, וישוע בא לכפר על החטאים קודם של העם היהודי ולאחר מכן של שאר העמים. גם כיום היהדות כופרת בעיקר, החטא הגדול של היהדות כיום הוא גאווה והצדקה עצמית, ואמונה ויראה מבני אדם ולא מאלוהים חיים. אני בהחלט יכול לומר שהיהדות כפרה לאורך כל ההיסטוריה וגם היום, כופרת בעיקר. אתה צריך את הכפרה של ישוע המשיח, כי יש בך חטא שלא יכול להיעלם במעשיך הטובים. רק דם יכול לכפר על חטאיך, ורק הדם של ישוע משחרר ומטהר ומכפר על החטאים.

שלמה המלך לא חטא?

בגלל חטאו של שלמה המלך, התפצלה המלכות למלכות יהודה ומלכות ישראל. והוא עבד את כל האלילים של כל הנשים שהוא נשא. וכך גם כל העם. החטא תמיד היה מאד שהאדם הראשון חטא.

שםאנילא

New member
ואם הוא לא ניסה להתחמק מהצליבה מדוע היה

ואם הוא לא ניסה להתחמק מהצליבה מדוע היה צריך לסלוח לבני עמו??? הרי קיבלת את זה על עצמך לא? מקוה שגם את זה לא תמחק אלא תענה כמו שצריך

sha na na revol

New member
'יעקב האחד' הוא לא כל יכול,

והאמת, נמאס לראות שמתנגחים בו בלי סוף. אולי תנסה בעצמך לענות לשאלות שלך, ותכתוב לנו מה המסקנות שלך
....

sha na na revol

New member
אנחנו גם איננו יכולים לענות תשובות על מה שאתה

מאמין. אז למה אינך אומר במה אתה מאמין ובמה אתה לא מאמין
מדוע אתה מדבר בחידות
תטען את מה שיש לך לטעון כלפי האמונה או הפורום, ונמשיך משם. אתה מדבר בצורה פאסיבית אגרסיבית, במקום להתמודד עם הטענות והחסרים שלך לגבי האמונה בישוע, אתה משליך אותם בחזרה אל תושבי הבית הזה.

מוזר...אני שואל על האמונה שלך לא שלי...ב"ה

אני מסודר יש לי כיוון... אינך חייב לקרוא ולענות זה פורום ציבורי שמנוהל על ידכם ותו לא בחירה שלך אם לענות אבל אם כבר אז תענה עם ידע ואל תאלתר תשובות

sha na na revol

New member
בינתיים מי שמחפש קצה-חוט כדי להמשיך את השיחה

במקום להמשיך ולענות בצורה מנומקת, זה אתה. אנחנו לא פתיים, ואם היית רוצה ללמוד על הברית החדשה היית קורא אותה, או שהיית פונה למקורות מידע חיצוניים. אתה לא שואל לגבי האמונה, אתה פשוט לא מסכים איתה, ואחרי כמה הודעות שלך, אני חושב שההתנגדות שלך לאמונה המשיחית הולכת ומתבהרת.

למעלה