יכול להיות שישו היה חייזר

sha na na revol

New member
לזמן שקראתי אותם ../images/Emo13.gif

הייתי בשלב שהקוגניציה שלי הייתה די מעורפלת, הספרונים שלהם הם באמת קריאה קלה. בטח שיש בהם משהו נחמד, הם לוקחים את מה שטוב מכל דת. סה"כ עוד ניסיון לייסד קהילה אוניברסלית. גם אצלם וגם אצל הקבליים אתה רואה כמה אנשים פשוט זקוקים אחד לשני, ולא משנה איך תקרא למטרה שלשמה הם מתאחדים. אם הייתי רוצה לעשות משהו אחד בחיים שלי, זה לנסות להתגבר על הניתוק שקיים בין אדם לחברו, ובארץ בפרט. לכן, בכל פעם שאני נמצא באיזשהו שלב בחיים, אני עוצר לשאול את עצמי אם לא נהייתי בדלן מדי, נינוח מדי, מסופק מעצמי מדי. תודה, הבהרת לי משהו.

מעניין שישוע בא בדיוק

בשביל להסיר את מחיצת האיבה, הן ביניינו לבין אלוהים, והן בין בני האדם. ישוע בא בכדי שנוכל להתגבר על הניתוק שקיים בין אדם לחברו, הוא בא לשחרר אותנו מהפחדים שיש לנו אחד מהשני ולתת לנו אהבה אחד כלפי השני. ואם אנחנו קוראים במעשי השליחים אנחנו יכולים לראות את חיי היחד והשותפות האלה מתגשמים בצורה מדהימה. מדוע כיום אנחנו לא רואים בגוף המשיח עצמו את החיבור המדהים שיכול להיות לנו בישוע המשיח? רבים המשיחיים ששואלים את עצמם שאלה זו, ואני מכיר אישית אנשים שמנסים לחיות את חיי היחד המתוארים במעשיי השליחים. אני חושב שהכמיהה שלך להתגבר על הניתוק ולבוא במגע אוהב עם אחים ואחיות(והכוונה לאהבה מסוג אגאפה, כלומר אהבת אלוהים ללא תנאים, שרואה באח ובאחות את ישוע המשיח), היא כמיהתו של כל מאמין שנולד מחדש. ואני מאמין שהאדון יראה לנו וידריך אותנו, להגיע למקום הזה. המפתח לחיי היחד הוא מערכת יחסים אישית עם אלוהים, הרי הדרך אל קודש הקודשים, אל כס החסד והרחמים של אלוהים, פתוחה עבור כל אחד מאיתנו בזכות דמו המכפר של ישוע המשיח, ובכל רגע נתון אנחנו יכולים באופן חופשי להתחבר עם אלוהים חיים. אך אנחנו לא תמיד עושים זאת, ומחפשים כל מיני תירוצים שונים מדוע לא להיכנס אל תוך ההתחברות איתו. ובטח שיש גם את השטן שמנסה לעשות הכל בכדי למנוע מאיתנו את החיבור עם אלוהים, הכלים שלו הם האשמה, הרשעה, נטיעת מחשבות של הערכה עצמית נמוכה, כגון 'אני לא ראוי לבוא לפני אלוהים' וכו'. אנחנו כמו ציפורים בכלוב שהשער אל החופש שלנו נפתח אך אנחנו מתעקשים להישאר בתוך הכלוב.

שםאנילא

New member
מוזר...מדוע בשם הנצרות רדפו אחר דתות אחרות ו

מוזר...מדוע בשם הנצרות רדפו אחר דתות אחרות ורצחו אותם על ימין ועל שמאל...במשך הדורות כאילו מדובר בבהמות היכן כאן החיבור המדהים שציינת???

אין שום חיבור מדהים

בין הנוצרים שרצחו ופשעו כנגד העם היהודי ועמים אחרים, לבין אלוהים. האנשים שעשו את מעשיי הזוועה האלה לא הכירו את אלוהים, לא ידעו כלל מה כתוב בברית החדשה, אלא מתוך מה שכוהניהם סיפרו להם, וגם הם פעלו שלא מתוך התחברות עם אלוהים, אלא מתוך רוח של אנטישמיות רעה, שאינה נובעת כלל מהברית החדשה, כי אם מהשדים. הברית החדשה לא מצדדת כלל בשנאת העם היהודי ולא בשום עם. ההפך, הברית החדשה הוא ספר יהודי שמספר על המשיח היהודי ושנכתב ע"י יהודים(למעט אולי שני חיבורים שנכתבו ע"י רופא גוי שאהב את העם היהודי). ומעודד לאוהב לסלוח ולנהוג במידת הרחמים. אלו שביצעו את הפשעים בשמו של ישוע, חטאו לא רק לעם היהודי הם חטאו קודם כל לישוע עצמו, שבשמו עם עשו את מעשי פשע נתעבים. והרי כשהוא היה על הצלב, לפני מותו, הוא ביקש מאבינו שבשמים שיסלח לכל אלו שצלבו אותו.

שםאנילא

New member
אין לי מושג אם הוא היה בהכרה כזאת

אין לי מושג אם הוא היה בהכרה כזאת בשלב הצליבה כדי לסלוח באותו מעמד אולם המוזר הוא שדוקא בדור האחרון זה מוצג כאילו הדורות הקודמים פשעו במשך כל השנים כלפי עמים ואילו עכשיו הכול שונה והכול סלחני ורגוע... גם ייתכן שהאיסלאם שכיום הוא זה שעושה את מסע ההרג יקום בעוד כמה דורות ויאמר שוב שלא זאת היתה הכונה ועכשיו צריך להיות סלחני ורגוע... מעבר לזה מדוע הנצרות הפעילה לחצים במשך הדורות, וגם כיום ללא אלימות, על שאר תושבי העולם לעבור אליה? הרי שאם היא דת סלחנית היא אמורה לתת חופש לשאר האנשים ושהם יתקרבו מעצמם ולא על ידי מסעי הסברה או שכנוע אחר...

nrmlsr

New member
הוא כן סלח

אפילו זה מוזכר בברית החדשה. כל הנביאים שנרדפו קיללו את היהודים שרדפו אותם רק ישוע התמלא רחמים וסלח לעמו ולכן אמר:"אבי סלח להם כי הם אינם יודעים את אשר הם עושים". בכל מקרה האמת איננה בדת עצמה אלא באמונה המשיחית. נכון שיחס הדת הנוצרית-קתולית שונה אבל האמת לא בשום דת אלא רק באמונה המשיחית בישוע בראש ובראשונה. אתה נוטה לבלבל בין הדת עצמה לבין האמונה המשיחית. נכון שיש זרמים אחרים אבל זה כבר נושא אחר. שם הפורום מוטעה אך הסיבה שהשם נצרות נוסף הוא בכדי שהוא יהווה בית למאמינים המשיחיים וגם למאמינים מהקהילות המסורתיות. בכל זאת את האמת לא תמצא בשום דת אלא רק באמונה בישוע שהיא האמונה המשיחית. הדורות הקודמים פשעו בגלל החטא הקדמון ואלוהים נגלה לכל דור בהדרגה עד שבאה תורת החסד. אך קמו גם רבים שבאו לעוות את דברי תורת החסד בכדי להטעות רבים על ידי הקמת דת חדשה שאותה תיארת אבל האמת לא נמצאת בה אלא באמונה בישוע כמו שהסברתי מקודם. השאלה שלי אליך היא: מה הינך מחפש? את האמת באמונה בישוע[האמונה המשיחית]? אמונה בדת כפי שתיארת? בכל מקרה אין שום קשר לדת ולאמונה עצמה. הדת היא חיקוי לא מוצלח של האמונה המשיחית שהייתה קיימת לפני שהדת קמה וגם כיום האמונה קיימת. הישועה לא בדת הנוצרית,לא בזרם הקתולי ולא בשום זרם מבחינת המנהגים. הישועה נמצאת בתוך האמונה המשיחית בישוע ובלי אמונה שום דבר לא יועיל והכוונה לאמונה שלמה ולא אמונה למראה עיניים על ידי סמלים דתיים כי סמלים דתיים לא בהכרח מייצגים את מה שנמצא בפנים בתוך האופי. האמונה המשיחית היא האמת באמונה בישוע המשיח. אביא לך את הציטוט המלא בו ישוע מתמלא רחמים לעם וסולח לו למרות הרדיפות מה שנביאי התנ"ך לא עשו ואף קללו את רודפיהם.

שםאנילא

New member
אני מביא לך דוגמאות מהחיים ואתה מביא לי

אני מביא לך דוגמאות מהחיים ואתה מביא לי ציטוטים כאשר בזמן הציטוטים כל הפרעות נעשו היום אתה בא לי בשם אחר וסולח על מה שהנצרות עשתה ועוד בשם... הבא לי דוגמאות מהנצרות על דברים טובים שעשתה למען האנושות כולה ובפרט ליהדות אם סלחו להם בכלל על פי טענותיך וציטוטיך... האיסלאם לפחות מוכר לי נפט גז ודלק כדי שאגיע לעבודה מדוע אתה מנסה להחדיר בכוח את כוח אמונתך לאחרים ??? פשוט קמתה ואמרת יאללה בוא נקים משהו שהוא ייקרא משיחית ונזרום כאילו מדובר בפלג אחר?? לא מובן לי... אתה עוד מתבסס לי על הסלחנות שלו בזמן הצליבה? מאז ועד היום היו רק רדיפות בשם הנצרות מאז אותה צליבה...מה יש בכלל לענות על זה? אם הוא סלח איך אתם לא סלחתם עד היום? סתם היה בא לכם להתפרק על עמים אחרים??

מי לא סלח?

בחורצ'יק אתה מפנה אצבע מאשימה כלפי האנשים הלא נכונים. מדינת ישראל קמה בזכות מאמינים משיחיים, שתמכו בהקמתה ותומכים בקיומה עד עצם היום הזה. (מדינת ישראל קמה בזכות אלוהים כמובן, אך הוא השתמש ומשתמש באנשיו, אנשי אמונה שאוהבים אותו, שאתה קורא להם רוצחים). עשרות אלפי יהודים מתקיימים היום הודות למאמינים משיחיים(נוצרים), ברחבי העולם, שתומכים בהם כלכלית. האמונה המשיחית היא לא שם חדש או אחר, אף אחד כאן לא בא להקים איזה פלג או זרם כלשהו...זה ממש מגוחך, אפילו לחשוב את המחשבה הרדודה הזאת. שוב כל הרדיפות שנעשו בשמו של ישוע, לא נעשו ע"י אנשים שמאמינים בישוע המשיח, אלא ע"י אנשים רעים, שלא היה להם אפילו שמץ של מושג מה כתוב בברית החדשה. אתה מאשים את החפים מפשע בפשעים שהם לא ביצעו. אף אחד מהאמינים בישוע המשיח לא עשה ולא השתתף במעשים נפשעים אלו, בטח שלא אני וחבריי היהודים.

מדינת ישראל קמה בזכות עצמה וברור בגלל הקב"ה ו

מדינת ישראל קמה בזכות עצמה וברור בגלל הקב"ה ולא בגלל יהודים משיחיים אתם בכלל מיעוט שבמיעוט כאן ותפסיק לצטט את הרב לאו אני מוכן להפגיש בינכם אם הוא יסכים בכלל ואין לי מושג מהיכן אתה מביא את המקורות שלך

אם למדינת ישראל

לא הייתה את התמיכה של המאמינים המשיחיים, המדינה לא הייתה קמה. וויליאם הכלר שהיה אדם מאמין בישוע, היה איש ימינו של הרצל, שפתח לו את הדלתות להידברות עם מנהיגים שונים, בכדי להריץ את חזונו - הקמת המדינה היהודית. לולא המאמינים בישוע, כל התמיכה הכלכלית שישראל קיבלה ברבות השנים מאז הקמתה לא הייתה מגיעה, שום עזרה צבאית לא הייתה מתבצעת, וספק אם מדינת ישראל הייתה שורדת. וגם כיום הידידים היחידים של מדינת ישראל בכל העולם הם הנוצרים האוונגלים, שתומכים בישראל, ומטיפים ומוקיעים את האנטישמיות. אני אצטט את מי שאני חפץ לצטט, במטרה להראות שגם היהדות הרבנית, תומכת במה שאתם מאד אוהבים לכנות 'מיסיונריות'.

הקשר היחיד של הרצל היה עם כנסיות וכמרים ו

הקשר היחיד של הרצל היה עם כנסיות וכמרים ושאר ירקות....אותם אלה שאתה מצדד שאינם קשורים אליכם...שהרי הם טבחו רבות בשנים בעמים אחרים רק בגלל שלא האמינו בנצרות... המוזר הוא שדוקא עכשיו אתה כן מתבסס עליהם ומשייך את עצמך אליהם... מקודם טענת קשות שאין לך קשר אליהם ועוד טענת שהם ביקשו סליחה וחרטה ונהיו צדיקים לאחר שמחקו מעל פני האדמה הרבה אנשים... עוד מוזר שאתה מצדד ברב לאו שלא מכיר בך בכלל ובאמונתך...מבטיח לך אני שהוא גם משמיט את האות "ע" משמו של האיש... עם ישראל והיהודים מעולם לא נזקקו לאף אחד והעובדה שהם קיימים יותר מכולם ועדיין ב"ה לא נכחדו וגם לא ייכחדו שכן זוהי הבטחה מהקב"ה...ואיני נכנס כרגע לחילוק אם אתה יהודי או אני היהודי... הבעייה היא שאת כספך אתה לוקח ממקום שבו רצחו עמים והמימון שלך הוא מהכנסיות...אשמח אם תאיר את עיניי ותוכיח לי שלא... לא זכור לי מתי שהוא שהבאתם כסף או פריטים במהלך הקמת המדינה ומה גם שלא ראיתי אתכם נלחמים למען המדינה כשהוכרז על הקמתה...אז על איזה עזרה צבאית אתה מדבר בכלל? אולי לאחר מכן כשכבר המדינה הוקמה אולי אז החלטתם... אשמח לשמוע ממך תיקונים ולא רק כעסים ב"ה עם כל הפיגועים והשואות והרציחות שהיו עם ישראל חי וקיים לעולם ועד... עוד אתה מביא לי את הרצל שרצה לנצר ולהטביל אותי בכלל ממש מצאת דמות מתאימה ולבבית...

אם לא הרצל ספק אם היינו פה היום

ברור הוא שהקב"ה עומד מאחרי חזרתו של עם ישראל, והוא השתמש בהרצל לשם מטרה זו. אני לא אומר שכל הנוצרים הם רוצחים חלילה, אתה חייב לעשות הפרדה, בין המאמינים בישוע המשיח, שדוחים ואינם מסכימים ואף יוצאים נגד כל ביטוי של גזענות ואלימות כנגד העם היהודי, לבין אלו שרצחו, כפי כשבר כתבתי לך מקודם, אף מאמין בישוע המשיח לא היה עושה את מעשיי הזוועה האלה, של הרציחות והרדיפות שנעשו בשמו, ושוב ישוע הטיף להפך הגמור. הפורעים והרוצחים של העם היהודי מעולם לא האמינו בישוע או הכירו אותו, הם לא קראו מעולם את הברית החדשה, ומעולם לא הלכו בדרך של ישוע המשיח. יש לי קשר עם מאמינים בישוע מהגויים, שאוהבים את ישראל והולכים עם אלוהיי ישראל בכל לבבם בכל נפשם ובכל מאדם. אני לא לוקח שום כסף מאף אדם, אני מפרנס את עצמי בכבוד. רוב התחמושת ורוב הדברים שנמצאים ברשות הצבא כיום, הגיעו בזכות מאמינים בכדי שאנחנו נוכל להגן על-עצמנו(ברור שהקב"ה עומד מאחרי זה) אין ספק שעם ישראל קיים עפ"י רצונו הקדוש של הקב"ה.

להרצל היה רק חזון שתחילתו היה באוגנדה בכלל וא

להרצל היה רק חזון שתחילתו היה באוגנדה בכלל ואיני מבין מהיכן אתה מביא את מקורותיך שנינו לא היינו איתו ביחד ושנינו ניזונים ממה שנקרא היסטוריה... כמו כן הוא רצה לנצר את העם היהודי על מנת להביא לפתרון מול הדת הנוצרית היות כל מה שקרה לגבי שנאת העמים ורדיפתם שקרו במהלך הדורות והעובדה שלא תראה מי שעולה לקברו כמקובל אם זה דתיים או חרדים שבכלל לא מעלים את שמו על דל שפתותיהם...

את האמת חייבים לשמוע

בכדי שתוכל להאמין בה, שהרי איך תאמין במשהו אם לא תשמע עליו קודם? לכן אנחנו מספרים לכל אדם מה ישוע עשה בחיינו ומה הוא יכול לעשות בחייהם. בכדי שאנשים יכולו להיוושע, להינצל מהגיהנום הצפוי לכל אחד מהם עקב החטא,ולקבל רפואה לנפשם ולגופם, ובכדי שהם יוכלו גם הם להינות מהתחברות עם אלוהים, להכיר אותו באופן אישי ולחיות חיים קדושים וטהורים, אנחנו מחוייבים לספר לכל אדם את האמת. יש לכל אדם את החופש לבוא אל ישוע, אך איך הם יבוא אל ישוע אם הם לא יידעו על ישוע. הנה לדוגמה אתה, אתה הרי מלא בדעות קדומות, במחשבות שגויות וטועות אודות האמונה המשיחית, אין לך שמץ ואפילו לא קל של מושג מי הוא ישוע, ומהי הברית החדשה, ובכל זאת אתה מוצא לנכון לתקוף על בסיס דעותיך הקדומות, שהן שגויות מן היסוד. והרי אתה משועבד לעצמך ולחטא, אתה מלא באשמה ובושה ואתה לא יודע מהי דרך המוצא, וגם אם נספר לך, אתה תדחה אותה בגלל שאתה אוהב את החברה, וירא הרבה יותר מאנשים מאשר מאלוהים. ישוע שונה לגמרי מכל מה שתוכל אי-פעם לדמיין, בטח ובטח אם אתה דוחה אותו.

nrmlsr

New member
תשובה

אין להכליל את הנצרות באופן כזה מוגזם. בנצרות יש זרמים רבים ואין לומר כי כולם עשו זאת. כוונתך היא לנוצרים הקתולים של אותה תקופה שלא הבינו את דברי שאול השליח. אין שום קשר בין הקתולים של אותה תקופה לבין נוצרים אחרים ולבין המאמינים המשיחיים חסרי הדת. ישוע לא הקים שום דת וגם שליחיו לא הקימו שום דת. הדת הוקמה 300 שנה לאחר מותו ותקומתו של ישוע מן המתים. מה שאומר לנו שבעצם ישוע נולד בערך לפני 2332 או 2330 שנה והנצרות קמה זמן רב אחרי כן. כמו כן הנצרות התפלגה לזרמים גם כאלו שהתנגדו לדרך המוטעת של הכנסייה הקתולית באותה תקופה. אתה צודק שהמאמינים הקתולים של אותה תקופה עשו זאת אך אין להכליל אותם ואת כל המאמינים בישוע באותה קטגוריה. אפילו כתוב באִגֶּרֶת שָׁאוּל אֶל הָרוֹמִים פֶּרֶק יא 1 אִם כֵּן, אֲנִי שׁוֹאֵל, הַאִם נָטַשׁ אֱלֹהִים אֶת עַמּוֹ? בְּשׁוּם פָּנִים לֹא! הֲרֵי גַּם אֲנִי בֶּן עַם יִשְׂרָאֵל, מִזֶּרַע אַבְרָהָם וּמִשֵּׁבֶט בִּנְיָמִין. 2 אֱלֹהִים לֹא נָטַשׁ אֶת עַמּוֹ, הָעָם שֶׁהוּא יָדַע מִקֶּדֶם. וְכִי אֵינְכֶם יוֹדְעִים מָה אוֹמֵר הַכָּתוּב עַל אֵלִיָּהוּ, כֵּיצַד הִתְלוֹנֵן עַל יִשְׂרָאֵל לִפְנֵי אֱלֹהִים? 3 "אֲדֹנָי, אֶת־נְבִיאֶיךָ הָרְגוּ וְאֶת־מִזְבְּחֹתֶיךָ הָרָסוּ; וָאִוָּתֵר אֲנִי לְבַדִּי, וַיְבַקְשׁוּ אֶת־נַפְשִׁי לְקַחְתָּהּ." 4 אַךְ מָה אוֹמֵר לוֹ דְּבַר אֱלֹהִים? "הִשְׁאַרְתִּי לִי בְיִשְׂרָאֵל שִׁבְעַת אֲלָפִים אֲשֶׁר לֹא־כָרְעוּ לַבַּעַל." 5 כֵּן גַּם בְּיָמֵינוּ נִשְׁאֲרָה שְׁאֵרִית עַל־פִּי בְּחִירָה שֶׁל חֶסֶד. 6 וְאִם בְּחֶסֶד, הֲרֵי שֶׁלֹּא עוֹד מִתּוֹךְ מַעֲשִׂים; אַחֶרֶת הַחֶסֶד חָדֵל לִהְיוֹת חֶסֶד. 7 וּבְכֵן מָה? יִשְׂרָאֵל לֹא הִשִֹיג אֶת מְבֻקָּשׁוֹ, אֲבָל הַנִּבְחָרִים הִשִֹיגוּ; וְהַשְּׁאָר הִקְשׁוּ לְבָבָם, 8 כַּכָּתוּב: "נָתַן לָהֶם הָאֱלֹהִים רוּחַ תַּרְדֵּמָה, עֵינַיִם לֹא לִרְאוֹת וְאָזְנַיִם לֹא לִשְׁמֹעַ עַד הַיּוֹם הַזֶּה." 9 וְדָּוִד אוֹמֵר: "יְהִי־שֻׁלְחָנָם לִפְנֵיהֶם לְפָח וּלְרֶשֶׁת וְלִשְׁלוֹמִים לְמוֹקֵשׁ. 10 תֶּחְשַׁכְנָה עֵינֵיהֶם מֵרְאוֹת, וּמָתְנֵיהֶם תָּמִיד הַמְעַד." 11 עַל כֵּן שׁוֹאֵל אֲנִי, הַאִם מָעֲדוּ כְּדֵי שֶׁיִּפְּלוּ לְלֹא קוּם? חַס וְחָלִילָה! אֶלָּא שֶׁבִּמְעִידָתָם הַיְשׁוּעָה לַגּוֹיִם, לְהַקְנִיא אוֹתָם. 12 וְאִם מְעִידָתָם הִיא עֹשֶׁר לָעוֹלָם וְהֶפְסֵדָם הוּא עֹשֶׁר לַגּוֹיִם, שְׁלֵמוּתָם - עַל אַחַת כַּמָּה וְכַמָּה! 13 אֲלֵיכֶם הַגּוֹיִם אֲנִי מְדַבֵּר; בִּהְיוֹתִי אֲנִי שָׁלִיחַ לַגּוֹיִם מְכַבֵּד אֲנִי אֶת שֵׁרוּתִי, 14 בְּתִקְוָה לְעוֹרֵר קִנְאָה בִּבְנֵי עַמִּי וּלְהוֹשִׁיעַ כַּמָּה מֵהֶם. 15 הֲרֵי אִם הַדָּחָתָם הִיא רִצּוּי בִּשְׁבִיל הָעוֹלָם, מַה תִּהְיֶה הֲשָׁבָתָם אִם לֹא תְּקוּמָה מִמָּוֶת אֱלֵי חַיִּים? 16 אִם תְּרוּמַת הָעִסָּה קֹדֶשׁ, כֵּן גַּם כָּל הַבָּצֵק! וְאִם הַשֹּׁרֶשׁ קֹדֶשׁ, כֵּן גַּם הָעֲנָפִים. 17 וְאִם נִכְרְתוּ כַּמָּה עֲנָפִים מֵעֵץ הַזַּיִת, וְאַתָּה, זֵית־בָּר, הֻרְכַּבְתָּ בִּמְקוֹמָם וְשֻׁתַּפְתָּ בְּשֹׁרֶשׁ הָעֵץ וּבִלְשַׁדּוֹ, 18 אֲזַאַל תִּתְנַשֵֹא עַל הָעֲנָפִים. אִם תִּתְנַשֵֹא, דַּע לְךָ שֶׁלֹּא אַתָּה נוֹשֵׂא אֶת הַשֹּׁרֶשׁ, אֶלָּא הַשֹּׁרֶשׁ נוֹשֵׂא אוֹתְךָ. 19 אַתָּה תֹּאמַר: "הָעֲנָפִים נִכְרְתוּ כְּדֵי שֶׁאֻרְכַּב אֲנִי." 20 יָפֶה! בִּגְלַל אִי־אֱמוּנָה נִכְרְתוּ, אַךְ אַתָּה עַל־יְדֵי אֱמוּנָה מַחֲזִיק מַעֲמָד. אַל תִּתְגָּאֶה אֶלָּא הִמָּלֵא יִרְאָה, 21 שֶׁהֲרֵי אִם לֹא חָס אֱלֹהִים עַל הָעֲנָפִים הַמְּקוֹרִיִּים, גַּם עָלֶיךָ לֹא יָחוּס. 22 לָכֵן שִׂים לֵב לְטוּבוֹ שֶׁל אֱלֹהִים וּלְחֻמְרָתוֹ: מֵחַד גִּיסָא חֻמְרָה כְּלַפֵּי הַנִּכְשָׁלִים; מֵאִידָךְ גִּיסָא, טוּבוֹ שֶׁל אֱלֹהִים עָלֶיךָ אִם תַּעֲמֹד בְּטוּבוֹ, וָלֹא - גַּם אַתָּה תִּכָּרֵת. 23 וְאִם לֹא יַמְשִׁיכוּ בְּחֹסֶר אֱמוּנָתָם יֻרְכְּבוּ גַּם הֵם, שֶׁכֵּן אֱלֹהִים יָכוֹל לְהַחֲזִירָם וּלְהַרְכִּיבָם. 24 הֲרֵי אִם אַתָּה נִכְרַתָּ מֵעֵץ זַיִת בָּר מִטִּבְעוֹ, וּבְנִגּוּד לַטֶּבַע הֻרְכַּבְתָּ עַל עֵץ זַיִת טוֹב, כָּל שֶׁכֵּן אֵלֶּה, הַמְּקוֹרִיִּים, יֻרְכְּבוּ עַל עֵץ הַזַּיִת שֶׁלָּהֶם! 25 הֵן, אַחַי, אֵינֶנִּי רוֹצֶה שֶׁיֵּעָלֵם מִכֶּם הַסּוֹד הַזֶּה, פֶּן תִּהְיוּ חֲכָמִים בְּעֵינֵיכֶם: קֵהוּת לֵב אָחֲזָה בְּמִדַּת מָה אֶת יִשְׂרָאֵל, עַד אֲשֶׁר יִכָּנֵס מְלוֹא הַגּוֹיִם. 26 וְכָךְ כָּל יִשְׂרָאֵל יִוָּשַׁע, כְּמוֹ שֶׁכָּתוּב: "וּבָא מִצִּיּוֹן גּוֹאֵל וְיָשִׁיב פֶּשַׁע בְּיַעֲקֹב נְאֻם יהוה 27 וַאֲנִי זֹאת בְּרִיתִי אוֹתָם, כִּי אֶסְלַח לַעֲוֹנָם." 28 אָמְנָם בְּמַה שֶּׁנּוֹגֵעַ לַבְּשׂוֹרָה הֵם אוֹיְבִים בִּגְלַלְכֶם, אֲבָל בְּמַה שֶּׁנּוֹגֵעַ לַבְּחִירָה אֲהוּבִים הֵם בִּגְלַל הָאָבוֹת, 29 שֶׁהֲרֵי אֵין הָאֱלֹהִים מִתְחָרֵט עַל מַתְּנוֹתָיו וְעַל בְּחִירָתוֹ. 30 וּכְשֵׁם שֶׁאַתֶּם בֶּעָבָר לֹא צִיַּתֶּם לֵאלֹהִים, אַךְ כָּעֵת רֻחַמְתֶּם אַגַּב אִי־צִיּוּתָם, 31 כֵּן גַּם אֵלֶּה לֹא צִיְּתוּ כָּעֵת, וְכָךְ בָּרַחֲמִים אֲשֶׁר הֻשְׁפְּעוּ עֲלֵיכֶם יְרֻחֲמוּ גַּם הֵם כָּעֵת; 32 כִּי אֱלֹהִים כָּלָא אֶת הַכֹּל בְּאִי־צִיּוּת כְּדֵי שֶׁיְּרַחֵם עַל הַכֹּל. 33 מָה עֹמֶק עֹשֶׁר הָאֱלֹהִים, מָה עֹמֶק חָכְמָתוֹ וְדַעְתּוֹ! אֵין חֵקֶר לְמִשְׁפָּטָיו וְאֵין מַשִֹיג אֶת דְּרָכָיו, 34 כִּי "מִי־תִכֵּן אֶת־רוּחַ יהוה וְאִישׁ עֲצָתוֹ יוֹדִיעֶנּוּ?" 35 וּמִי הִקְדִּים לָתֵת לוֹ דָּבָר וִישֻׁלַּם לוֹ? 36 הֲרֵי הַכֹּל מִמֶּנּוּ, הַכֹּל דַּרְכּוֹ, וְהַכֹּל אֵלָיו. לוֹ הַכָּבוֹד לְעוֹלָמִים! אָמֵן. אז איפה בדיוק בברית החדשה עם ישראל הוחלף בכנסייה הקתולית? זה רק כתוב במקורות הישנים של הקאנון אך לא בברית החדשה. אגב לא כל מי שהוא מאמין משיחי בהכרח הופך לנוצרי. מאמין משיחי זה מי שמאמין באמונה שלמה בדברי ישוע ובדברי שליחיו אך לא מי שפועל לפי תאולוגיה מנוגדת לכתוב. יש גם נוצרים שהם מאמינים משיחיים שכן מייצגים את אלוהים ויש להם אהבה לעם ישראל אך הם לא אותם אלו שרדפו אותם. אגב ישוע בעצמו הזהיר שיקומו אנשים שיקראו לו אדון אך לא באמת יעשו את רצונו ויפעלו בניגוד למה שציווה ולכן אותם קתולים של ימי הביניים שפעלו נגד דבר אלוהים הם רק למראה עיניים יצגו את אלוהים ואת דברו. האמת לא נמצאת בדת אלא באמונה בישוע. האמונה בישוע איננה דת אלא דרך חיים ובאף מקור בברית החדשה לא מוזכרים החגים הנוצריים,הם מוזכרים רק במקורות חיצוניים של הכנסיות הקתוליות ושל עוד זרמים נוצריים אך הם אינם חלק מהאמונה המשיחית ולא חלק מהברית החדשה. בברית החדשה מוזכרים רק החגים היהודיים כולל חג החנוכה,אני בעצמי בדקתי זאת לפי שרשמתי לך את התשובה הזאת.

nrmlsr

New member
ראיתי ותשובתך לא משכנעת

הנה הוכחה לכך שישוע קם מן המתים מתוך בשורת מתי מפרק כ"ח שבו מתוארת תחייתו: 1 וְאַחֲרֵי מוֹצָאֵי הַשַׁבָּת כְּשֶׁהֵאִיר לְאֶחָד בַּשַׁבָּת בָּאָה מִרְיָם הַמַּגְדָּלִית וּמִרְיָם הָאַחֶרֶת לִרְאוֹת אֶת־הַקָּבֶר׃ 2 וְהִנֵּה רָעָשׁ גָּדוֹל הָיָה כִּי־מַלְאַךְ יְהוָֹה יָרַד מִן־הַשָּׁמַיִם וַיִּגַּשׁ וַיָּגֶל אֶת־הָאֶבֶן מִן־הַפֶּתַח וַיֵּשֶׁב עָלֶיהָ׃ 3 וּמַרְאֵהוּ כְּמַרְאֵה הַבָּרָק וּלְבוּשׁוֹ לָבָן כַּשָׁלֶג׃ 4 וַיִּבָּהֲלוּ הַשֹׁמְרִים מִפַּחְדּוֹ וַיִּהְיוּ כַּמֵּתִים׃ 5 וַיַּעַן הַמַּלְאָךְ וַיֹּאמֶר אֶל־הַנָּשִׁים אַתֵּן אַל־תִּירֶאןָ הֵן יָדַעְתִּי כִּי אֶת־יֵשׁוּעַ הַנִּצְלָב אַתֵּן מְבַקְשׁוֹת׃ 6 הוּא אֵינֶנּוּ פֹה כִּי־קָם כַּאֲשֶׁר אָמָר בֹּאנָה וּרְאֶינָה אֶת־הַמָּקוֹם אֲשֶׁר שָׁכַב־שָׁם הָאָדוֹן׃ 7 לֵכְנָה מַהֵר וְהִגַּדְתֶּן לְתַלְמִידָיו כִּי קָם מִן־הַמֵּתִים וְהִנֵּה הוּא הוֹלֵךְ לִפְנֵיכֶם הַגָּלִילָה וְשָׁם תִּרְאֻהוּ הִנֵּה אָמַרְתִּי לָכֶן׃ 8 וַתְּמַהֵרְנָה וַתֵּצֶאנָה מִן־הַקֶּבֶר בְּיִרְאָה וּבְשִׂמְחָה גְדוֹלָה וַתָּרֹצְנָה לְסַפֵּר אֶל־תַּלְמִידָיו׃ 9 הֵנָּה הֹלְכוֹת לְסַפֵּר אֶל־תַּלְמִידָיו וְהִנֵּה יֵשׁוּעַ נִקְרֶה אֲלֵיהֶן וַיֹּאמֶר שָׁלוֹם לָכֵן וַתִּגַּשְׁנָה וַתֹּאחַזְנָה בְרַגְלָיו וַתִּשְׁתַּחֲוֶיןָ לוֹ׃ 10 וַיֹּאמֶר אֲלֵיהֶן יֵשׁוּעַ אַל־תִּירֶאןָ לֵכְנָה וְהַגֵּדְנָה לְאַחַי וְיֵלְכוּ הַגָּלִילָה וְשָׁם יִרְאוּנִי׃ 11 וַיְהִי בְלֶכְתָּן וְהִנֵּה אֲנָשִׁים מִן־הַמִּשְׁמָר בָּאוּ הָעִירָה וַיַּגִּידוּ לְרָאשֵׁי הַכֹּהֲנִים אֵת כָּל־הַנַּעֲשָׂה׃ 12 וַיִּקָּהֲלוּ עִם־הַזְּקֵנִים וַיִּתְיָעָצוּ וַיִּתְּנוּ־כֶסֶף לָרֹב אֶל־אַנְשֵׁי הַצָּבָא לֵאמֹר׃ 13 אִמְרוּ־נָא כִּי־בָאוּ תַלְמִידָיו לָיְלָה וַיִּגְנְבוּ אוֹתוֹ וַאֲנַחְנוּ יְשֵׁנִים׃ 14 וְאִם־יִשָׁמַע הַדָּבָר בֵּית הַהֶגְמוֹן אֲנַחְנוּ נְפַיְסֵהוּ וְאַתֶּם אַל־תִּירָאוּ׃ 15 וַיִּקְחוּ אֶת־הַכֶּסֶף וְיַּעֲשׂוֹּ כַּאֲשֶׁר שָׂמוּ בְּפִיהֶם וַתֵּצֵא הַשְׁמוּעָה הַזֹּאת בֵּין הַיְּהוּדִים עַד הַיּוֹם הַזֶּה׃ 16 וְעַשְׁתֵּי עָשָׂר הַתַּלְמִידִים הָלְכוּ הַגָּלִילָה אֶל־הָהָר אֲשֶׁר אָמַר לָהֶם יֵשׁוּעַ׃ 17 וַיִּרְאוּ אֹתוֹ וַיִּשְׁתַּחֲווּ־לוֹ וְיֵשׁ מֵהֶם אֲשֶׁר חָלַק לִבָּם׃ 18 וַיִּגַּשׁ יֵשׁוּעַ וַיְדַבֵּר אֲלֵיהֶם לֵאמֹר נִתַּן־לִי כָּל־שָׁלְטָן בַּשָׁמַיִם וּבָאָרֶץ׃ 19 וְאַתֶּם לְכוּ אֶל־כָּל־הַגּוֹיִם וַעֲשׂוֹּ תַלְמִידִים וּטְבַלְתֶּם אֹתָם לְשֵׁם־הָאָב וְהַבֵּן וְרוּחַ הַקֹּדֶשׁ׃ 20 וְלִמַּדְתֶּם אֹתָם לִשְׁמֹר אֶת־כָּל־אֲשֶׁר צִוִּיתִי אֶתְכֶם וְהִנֵּה אָנֹכִי אִתְּכֶם כָּל־הַיָּמִים עַד־קֵץ הָעוֹלָם אָמֵן׃

למעלה