ילדה בת שנה ו לא מגיבה לשם שלה

ילדה בת שנה ו לא מגיבה לשם שלה

מנסה גם פה....

ילדה הרביעית שלי ואני פשוט מרגישה שאני לא מצליחה להתמודד פתאום אני לא יודעת כלום
וזה לא שההפרשים גדולים! ההפרשים מאוד קטנים
הגדולה שלי רק בת 6 וחצי

הקטנטנה שלי לא מגיבה לשם שלה ובכלל!
אם קוראים לה היא לא עונה
אם אומרים לה בואי זה ממש נדיר שהיא מקשיבה ובאה
היא לא מדברת.... היא ממלמלת אדה אדה אדה (את זה היא גם אומרת שאבא שלה אומר לה תגידי אבא) יה יה איה תקה תקה
זהו פעם אחת לפני יומיים אמרה קוקו אחרי שבקשנו ממנה לעשות קוקו אז היא עשתה וחזרה אחרי קוקו
היא רואה המון ערוץ בייבי אם יש שיר היא רוקדת
משחקת בצעצועים אם יש צבע היא "מציירת" על הדף
כשהיא מסתכלת עלי אז יש קשר עין
אבל משום מה היא לא מקשיבה!! לטלויזיה כן ולנו לא!
אני יכולה לצעוק את השם שלה והיא לא תעיף מבט אפילו לא קטן!

בנוסף היא לא מוכנה להגמל ממטרנה היא תמיד רוצה לאכול רק מטרנה
היא אוכלת אוכל רגיל ממש בקטנה וזה רק אם אני שמה לה את זה בכיסא אוכל בכדי לאכול לבד
או בכוח אם אני מנסה לתת לה מעדן או משהו
אז ממה בכוח אני דוחפת לה לפה שתטעם לפעמים זה עובד והיא ממשיכה לאכול אבל לרוב היא מעיפה לי את האוכל מהיד ופשוט מעדיפה בקבוק

אני יודעת שלא משווים בין ילדים כי כל אחד וההתפתחות שלו
אבל נראה לי שיש פה עיקוב רציני מאוד
נראה לי שיש פה בעיה
קשה לי יש לי מועקה בלב..אני לא יודעת מה לעשות

היום הייתי אצל הרופא
הוא מצידו מאוד אדיש
אומר שהיא קטנה!!!!
אני אומרת לו שהיא לא מגיבה לשם שלה! הוא אומר היא לא מצריכה
זה נשמע ממש לא רציני!
בכל אופן נתן לי הפניה לבדיקות שמיעה התור בעוד חודש

אני לא יודעת מה לעשות
יש כאן מישהי שיכולה להסביר לי מה קורה פה???
האם זה הגיוני?
עזרה ,יעוץ ,תמיכה

תודה מראש!!!

urilei

New member
תירגעי, הכל בסדר

ילדים בני שנה בד"כ לא מדברים יותר מהרמה שציינת.
יש הבדל גדול בין "לא מקשיבה" לבין "לא שומעת". לפי מה שאת מתארת היא שומעת בסדר גמור, רק שלא תמיד מתחשק לה לעשות מה שמבקשים ממנה...
הדבר היחיד שאולי יש בו עיכוב בסיפור שלך זה הנושא של האוכל. נסי להציע יותר פעמים ויותר מגוון. אם לא בא לך לעבוד קשה בשביל לזרוק לפח אז לא חייבים. אפשר פשוט לחתוך פרי או ירק ולתת לה כל פעם משהו אחר. רק בלי כוח ובלי להכריח, כשזה הופך למלחמת שליטה היא לא תרצה לאכול. שבי לידה, תאכלי מה שאת מציעה לה, ותני לה גם. לא רוצה? לא נורא.

גם אני כבר שמעתי על הילד שהתחיל לזחול בגיל ארבעה חודשים, ללכת בגיל שמונה חודשים, להרכיב משפטים בגיל שנה, לבשל בשנה וחודשיים וסיים תואר ראשון בגיל שנתיים וחצי. הילדה שלי כנראה פחות ממהרת. לא קרה שום דבר...

אם את לא רגועה אז תלכי לבדיקות ששלחו אותך, רע זה לא יעשה...

מ י כ ל10

New member
היא אמא לארבעה ילדים

היא כבר ראתה התפתחות של ילדים.
לשואלת: קשה לדעת מהתיאור שלך מה תואם התפתחות, מה התנהגותי ומה מצריך בירור. בדיקת שמיעה היא התחלה טובה.
היא בגן? אם כן - מה אומרת המטפלת / הגננת? מה האינטראקציה שלה עם האחיות הגדולות? מה חושבים אנשים אחרים? אני שואלת לא כדי לקבל תשובות (אני לא אשת מקצוע ולא יכולה או מתיימרת לאבחן דרך באינטרנט) אלא כי אני חושבת שכדאי שתביאי את המידע הזה לרופא.
על אוכל וטלוויזיה יש לך שליטה מבחינת הכמות, השעות, התכנים. יש דברים שיכולים להיות התנהגותיים (אוכל), אבל יכולים להיות גם מסיבות אחרות. ההתייחסות תהיה שונה בהתאם לגורמים.
את אמא לארבעה, ואם את מרגישה שמשהו לא בסדר זה לא אומר שאת צודקת אבל זו סיבה טובה מאוד להתחלת בירור.

אם יש חשד אז אני בעד לבדוק

כמה שיותר מוקדם יותר טוב, ומקסימום לא יהיה כלום, אבל אם כן אז תוכלו להתחיל לטפל בהתאם.

מקווה שהכל יתברר כתקין

DUSDUSA

New member
אני מאוד מאמינה באינטואיציה האמהית

במיוחד שאת אמא מנוסה. הייתי מתעקש ללכת לרופא התפתחות. נכון שהיא צעירה מאוד אבל כדאי להתייעץ ולבדוק כבר מעכשיו. בדיקת שמיעה בשלב ראשון זה חשוב ונכון וטוב שהרופא שלח אותך. בלי קשר לבדיקת השמיעה - תשאלי בטיפת חלב את הרופא התפתחות.

שנה ו4 חודשים(משום מה זה נעלם)

הקטנטנה איתי בבית ולא במסגרת
בגדול היא יכולה לשחק עם האחיות לה
אבל מה זה לשחק? לשחק לידן לא יצא לי לראות אותה משתפת איתן פעולה יחד
אבל זה נראה לי עניין של גיל (היא משחקת יפה לבד) מטיילת עם העגלה של הבובה משחקת עם בובות ,קוביות
ברור לי שכל אחד וצורת ההתפתחות שלו
האמת שאני גם לא נלחצת מזה שהיא לא מדברת
אני נלחצת רק בגלל שהיא לא מקשיבה שקוראים לה!
ממש מתעלמת כאילו לא שומעת!

ממושקה4

New member
הרופא צודק - אולי היא באמת לא שומעת

זה שהיא רואה טלוויזיה לא אומר שהיא באמת מקשיבה
יכול להיות שהיא בוהה בטלוויזיה מבלי באמת לשמוע את הנאמר בה .
תתחילי בבדיקת שמיעה ומשם תמשיכי (בתקווה שבאמת מדובר בבעיית שמיעה שקל לטפל בה
)

תאנוש

New member
אני הייתי משמיעה רעש גדול

בזמן שהיא מרוכזת בטלויזיה הייתי מפילה משהו - סיר או משהו בסגנון, ורואה אם היא נבהלת / מסתכלת לכיוון... זה רק בשביל להירגע עד לבדיקת השמיעה בעוד חודש.

אני ובעלי ישר חשבנו.. אולי היא לא שומעת

אבל זה מבלבל
כי כשיש שיר בטלויזיה היא רוקדת!!
נסתי כבר לצעוק ,כפיים לזרוק סיר עדיין לא נסתי חחח

ויצא לי לראות אותה

לא מעט פעמיים נבהלת מרעש פתאומי

אולי זה רק ירידה בשמיעה?
אולי זה לא קשור לשמיעה בכלל!?

תאנוש

New member
כשהאחיין שלי מתרכז ממש

או שקוע בתוך משהו הוא לא שומע כלום בסביבה. מדברים איתו, צועקים, רעש - כלום.
בדקנו את האוזניים, כלום, הכל תקין. אחרי כמה בדיקות הוחלט שזה התנהגותי ושחשוב לגעת בו מידי פעם כשמדברים איתו כדי שהוא ישים לב וגם לעמוד ממש מולו, בגובה שלו כדי שיראה את השפתיים.
זה עוזר בערך :)

למעלה