ילדה בת 3 שכל הזמן חולה בגן.

galya13

New member
ילדה בת 3 שכל הזמן חולה בגן.

מקווה שזה פורום מתאים. (בכל מקרה שאלתי בעוד פורום.) הילדה שלי כבר כימעט שנה בגן ילדים (שיש בו האמת די הרבה ילדים, משהו , כמו 34, וגילאים משנה עד 3). והיא כל החורף ועד עכשיו כל כמה שבועות חולה. ממש כל שבועיים-שלוש יש לה משהו, פעם וירוס, פעם נזלת עם שיעול, פעם הכל ביחד עם חום , פעם דלקת ריאות.... השבוע שוב יש לה שיעול לא טוב עם חום נמוך. האם זה אומר שמערכת חיסונית שלה חלשה? או שזה ככה אצל ילדים בגיל הזה שהולכים לגן? היא בת 3 עוד חודש.. האמת שהיא שוקלת גם לא הרבה 12.5. והיא ילדה גבוהה ומאוד רזה. היא אוכלת יחסית בסדר, אבל אולי לא מספיק פירות. השנה היא הייתה מלא פעמים חולה ומלא תרופות... אפילו פעמיים לקחה אנטיביוטיקה. האם יש פתרון לזה? האמת לא ממש בא לי לעשות לה בדיקת דם, רק אם זה ממש הכרחי. איך אפשר לחזק לה מערכת חיסונית? ובכלל מה אפשר לעשות? והאם זה ככה אצל כולם כשילד הולך לגן בשנה ראשונה? פשוט זה ממש מפחיד אותי שהיא ככה.

ילדה שכל הזמן חולה

אני עונה כאמא ולא תחת איזשהוא תואר אחר: לדעתי ענית על כל שאלותייך בגוף השאלה: השנה הראשונה של הילדים בגן היא שנה של מחלות, אני קוראת לזה שנה של התחסנות, יש ילדים שמערכת החיסון שלהם או משהו אחר בגוף שלהם, חזקים יותר והם פחות מועדים לפורענות, ויש כאלה שפגיעים יותר. הגן הוא חממה של חיידקים ווירוסים, ובטח לא עוזר שיש כל כך הרבה ילדים בחדר אחד, ותמיד יש את ההורים שרואים שהילד קצת חולה בבוקר והם שולחים אותו עם אקמולי, בתקווה שהוא יחזיק מעמד עד שהם יסיימו את עבודתם. בכל מקרה, על מנת לברר עד תום את הנושא אני מציעה שתיגשי עם השאלות הללו לרופא המשפחה שלכם, הרופאה שלנו המליצה לקחת ויטמין סי בסירופ, כי זהו הויטמין היחידי שיש הוכחות מחקריות לאפקטיביות שלו. לנו- זה עזר. אני מקווה שעזרתי , רק בריאות !

למעלה