ילדה מוכהה

ילדה מוכהה

החברה הכי טובה שלי למעשה, ואין דרך אחרת לכנות זאת, היא ילדה מוכה. אנחנו בנות כ-18 וחברות טובות כבר כ-4 שנים, ומעולם לא עלה בדעתי להעלות דבר כזה. כשהייתה קטנה אושפזה עקב זעזוע ראש שגרם לה אביה. אני כמובן לא הייתי מודעת לשום התעללות.. כנראה שבתקופה האחרונה מצבה בבית התדרדר. כבר חודשים שהוריה מתגרים בה ברמות בל יתואורו,=>התעללות נפשית. עד כה כמובן לא התערבתי, כי משפחה זה משפחה. אולם ... אט אט התחילו רמזים מעוררי חשד אצלי. אחותה בת ה-6 שהתנהגותה "מופרעת" מאוד, סופגת כל היום איומים למכות, ומדי פעם מסתננות מפיה משפטים כגון "שלא תעיזי לספר לחברות דברים שקורים במשפחה!" אין כל ספק שהיא מחכה את דברי הוריה. לאחרונה היא התחילה לאמר לי שהיא ממש מפחדת מאבא שלה - שהוא לא מהסס להרים יד, ורק אחר כך נזכר לבוא להחנף - "אני מרגישה אישה מוכה" היא אומרת. בנוסף, היא מנותקת אט אט מהעולם - תוצאה של "עונשים" שמנחיתים עליה הוריה. - קודם מחשב, אחר כך פלאפון שנלקח ממנה ולבסוף טלפון. "המעשים" שעליהם עליה להענש הם חסרי כל שחר! היא סופגת כל היום קללות וצרחות, אבל הסיבה בגללה אני פונה היא שהצעקות עברו את סף הצעקה... אתמול אמה ואחיה הכו אותה. עוד כחצי שנה אנחנו מתגייסות. היא כאמור בת 18, ולכן היא לא מוגדרת כילדה. אני לא יודעת אם יש משהו לעשות, ואומנם היא מצד אחד ממש זועקת לעזרה, אבל מצד שני אני לא מאמינה שהיא תעיז לפנות אליה, רק בקושי רב היא בעצם חשפה את הסיפור בפניי, ואין ביננו סודות . אני לא יודעת אם יש משהו שביכולתי לעשות, אבל זה מפחיד אותי. בבקשה הגיבו, תודה.

שלום לך

אני מתרגשת מהדאגה הגדולה שלך לחברתך ומכך שאת מנסה לחפש עזרה עבורה. הדברים שאת מתארת קשים, אך כפי שאת מניחה במידה רבה של צדק, אין להם פתרון פשוט. חברתך, כמו הרבה נערים ונערות החיים במשפחה מתעללת,למרות כל הסבל, נמנעים מלפנות לעזרה (משטרה, עו"ס, יעוצת, מורה). הם לא רוצים לפגוע בהורים, לא רוצים שיאשימו אותם בכך שהם מסבכים את המשפחה, מתביישים לחשוף את הסוד של מה קורה בביתם, מאחורי הדלת.חלקם גם לא מאמינים שמישהו יכול באמת לעזור להם. הם מחקים שהזמן יעבור ויוכלו לצאת מהבית. הזמן שעובר משאיר צלקות יותר ויותר עמוקות. מה שאת יכולה לעשות בשביל חברתך היא לשכנע אותה לשתף בסוד שלה אדם מבוגר שהיא מרגישה קרבה אליו/ה - יעוצת, מורה, בת משפחה. זה יכול להיות לא קל לשכנע וגם יכול להיות שלא תצליחי. במצב זה כל מה שאת יכולה לעשות זה להמשיך להיות חברה טובה, אוהבת ודואגת. בפני חברתך חיים שלמים בהם תתמודד עם ההכרח לתקן נזקים ולבנות לעצה חיים יותר טובים ממה שהיו לה עד כה.

spring9

New member
תוספת קטנה

את מזכירה שגם האחות בת ה-6 עוברת התעללויות. דוחי על כך אפילו בעילום שם אבל עם שם המשפחה והכתובת וכמובן שם הילדה למועצה לשלום הילד.

למעלה