ילד מבטא מצוקה בדרגים אלימות

לולי186

New member
ילד מבטא מצוקה בדרגים אלימות

הילד שלי בן ה-5 מושך תשומת לב בדרכים שליליות כמו הצקות, מכות, העפת כסאות וכיו'. בבית הוא מתנהג נפלא אבל בגן ועכשיו גם בקייטנה הוא מוציא לעצמו תדמית של "מופרע". אני לא יודעת איך לעזור לו מלבד שיחות על כך שהתנהגות שלילית לא מובילה לשום דבר טוב בחיים ומנסה להראות לו איך לפתור מצבים ספציפיים בדרכים אחרות ומועילות. למישהו יש רעיונות נוספים? מישהו נתקל במקרים דומים ויכול ללמד אותי מהניסיון שלו? אני עצובה, בעיקר בישבילו.

pugile9

New member
אני מציעה ../images/Emo140.gif משחק תפקידים

לקחת כמה בובות ופשוט לספר את הסיטואציה להוסיף את התגובות שהוא מציג ולבסוף להציע בהצגה עצמה גם שאלות מכוונות וגם להציע אלטרנטיבה בהצלחה

משחק תפקידים רעיון מצויין

אם הוא ישתף פעולה, וישחק איתך אז תוכלי לקבל כמה תשובות תנתבי אותו שהוא יהיה הילד שמציקים לו ולמה הוא חושב שהילד השני מציק לו... מעניין מה תהיה תשובותו מקווה שיעבור במהרה:))

sombol1

New member
בבית הוא מתבטא טוב ובגן הוא מתבטא רע ?

איך הוא מושך תשומת לב בבית ? אולי תזמיני חברים אליך הביתה לבדוק ?

דיברת עם הגננת?

לא ציינת מה הגננת אומרת? ועקב מה זה? אולי הגננת נכנסת איתו למאבקי כוח? אולי הא נכנס לחוסר אונים תקשורתי בגלל מוגבלות לבטא את עצמו? לולי, אני צריכה יותר פרטים...

keren kr

New member
הצעה - פינת מחשבות

יש משהו שלמדתי מהגננת כשבני היה בן 4 . "פינת מחשבות". איך משתמשים באופן יעיל: - קודם כל צריך לעשות הסכם עם הילד , שידע מה מצפים ממנו, איזה התנהגות לא מקובלת ואיזו כן. - לתת לו כלים חלופיים לקבל תשומת לב, אן להביע את עצמו, להסביר שהוא יכול לבקש , לשאול וכו. -להסביר שאם ההתנהגות הלא מקובלת תחזור על עצמה הוא ישב בפינת מחשבות , לחשוב על מה שהוא עשה ולחשוב איך להתנהג בפעם הבאה. - כשמופיעה ההתנהגות הלא מקובלת, את יכולה לתת אזהרה ולהגיד שאת סופרת עד 3 אם ההתנהגות ממשיכה הוא ישב בפינת מחשבות. - זה חשוב ה ספירה עד 3 כי זה נותן לו אפשרות לקבל החלטה ולחזור בו. - אם ממשיך את לוקחת אותו למקום עם כיסא ומסבירה שעכשיו הוא יושב פה בגלל ההתנהגות,תזכירי לו את ההסכםביניכם ושעכשיון הוא צריך לחשוב על מה שעשה , הוא יושב שם כמה דקות . - כשהוא קם משם אז אפשר לדבר איתו , רק כשהוא כבר לא בוכה ולשאול מה אתה חושב, אתה מבין למה ישבת שם? - ולהיות עיקבית בנושא. - אגב לי זה היה נוח כי אפשר לעשות פינת מחשבות כמעט בכל מקום, אם היה צורך עשיתי את זה גם אצל ההורים שלי וכו'. בהצלחה.

limorsf

New member
היי לולי - האם הענין נפתר? אם לא, אנא הוסיפי

פרטים ונסי להבין מה קורה לו בגן ובקיטנה, האם הוא זקוק לתשומת לב? האם יש קושי בתקשורת כמו שהציעו כאן? האם יש קושי להתאפק? ילדים מגיבים לסביבות שונות בדרכים שונות. מה יש בסביבת הבית שאין בסביבת הגן והקייטנה? נסי לתצפת על הענין במידה וקיים עדיין ולעדכן אותנו בהצלחה לימור סופר פטמן פסיכולוגית חינוכית ופסיכותרפיסטית

למעלה