ילד מכה

lihea

New member
ילד מכה

שלום, בני בן שנה ו-8 חודשים נוהג להרביץ לאחותו בת 4.5 (תולש שיער,נושך,סוטר), כשהוא רוצה לקחת ממנה משהו, ואפילו סתם רק בכדי להציק, היא אינה מחזירה לו, אני נוזפת בו בפנים חמורות אך ללא הועיל. יש לציין כי מאז נכנס לגן לפני 4 חודשים חלה ההתנהגות האלימה הזו. זה מטריד אותי מאוד, כי הוא מכאיב לה מאוד ולא מקשיב לי בכלל. התנהגות אלימה זו מתבטאת גם כלפי אחייניתי, בת גילו, והמצב לא נעים בכלל. אשמח לקבל יעוץ מאיש מקצוע, מה לעשות?

קרני 12

New member
שלום לך lihea

ההתנהגות שאת מתארת אצל בנך היא התנהגות מוכרת בגילאים הללו. הסיבות להתנהגות הזו יכולות לנבוע מסיבות שונות: גיל שנתיים +- הוא גיל שבו הילדים מתקשים לבטא את צרכיהם ורצונם בגלל שאין להם עדיין מספיק אוצר מילים לבטא את רצונם. וזה אומר שקשה לו לבקש מאחותו צעצוע שהוא רוצה. בגן, הילדים חווים מעין מאבק השרדות על מקומם בקבוצה וגם זה תהליך שמלווה בהמון תסכול בייחוד שיש לו את המאבק הזה גם כשהוא חוזר לחיק משפחתו ופוגש את האחיינית בת גילו. לפי דעתי התפקיד שלך כאם לעזור לו ולתווך לו במקרים הללו ע"י המללה של הסיטואציה. לדוגמא אם הוא חוטף מאחותו צעצוע, חבקי אותו ואמרי לו "חמודי, אני רואה שאתה מאד רוצה את הצעצוע של... אבל עכשיו היא משחקת איתו בוא נחפש כדור אחר.." בגיל הזה יש גם קושי בדחיית סיפוקים לכן צריך לחפש לילד אלטרנטיבה אחרת. לחפש לו צעצוע דומה, להסיח את דעתו, להציע להם לשחק ביחד, להציע להם לשחק בתורות. ברגע שתתני לו כל פעם את מכלול האופציות בשלב מסויים הוא ילמד לפעול ולמצוא בעצמו את הפתרונות.

אברשה

New member
לא אשת מקצוע -בזמנו היתה לי בעיה דומה עם בני

אמרתי לו בתקיפות שמאד לא נעים לי או לילד שחטף ואם הוא היה ממשיך ,יש להעביר אותו עם כל ההסברים לאזור אחר בחדר ולהציע לו פעילות אחרת. ולחזק אותו כאשר יש לו מפגש חיובי עם ילד אחר או עם אחד ההורים לומר לו כמה נעים החיבוק שהוא נתן וכו, חשוב מאד ליהיות עקביים ולא לשכוח לתת חיזוקים חיוביים בהצלחה

למעלה