יעוץ מבוגרי החוג

refael22

Member
יעוץ מבוגרי החוג

בפורום מזג אויר ישנם מספר אנשים שהם בעלי תואר שני בגיאוגרפיה והם מופיעים בשם ערן, הספקן החיפאי ואני (refael22) אני אשמח לעזור ואני חושב שגם הם

אז שם הסתתרתם!

כל הזמן הזה שחיפשתי אנשים שלמדו את המקצוע לשווא :) איזה יופי זה יהיה אם תוכלו להעשיר את הפורום הזה! מנהל הפורום למד בת"א. אולי מישהו מכם למד באונ' באר שבע או במוסד אחר? מה המקום הכי "נחשב" ללמוד בו גיאוגרפיה בארץ (אם יש כזה)? או שיש חלוקה שבה כל אוניברסיטה חזקה בצד אחר? (את"א למשל שאצלם זה חלק ממדעי הרוח שמים דגש על ג"ג חברתית ובאר שבע גאומורפולגיה נניח?) מה ההתרשמות שלכם מהסגל והאווירה של המחלקה במקום בו למדתם?

refael22

Member
מה פתאום הסתתרנו?

הכי טבעי שנשתתף בפורום מזג אויר לא? דרך אגב יש שלשה פורומים בנושאי מזג אויר. לשאלתך: ירושלים נחשבת יוקרתית בנושא זה אולי כי היא הראשונה בה הונהג החוג לגיאוגרפיה. בתל אביב יש מחלקה טובה לאקלים אבל לדעתי כיום אין הבדל גדול בין האוניברסיטאות (אני עצמי בוגר אוניברסיטת חיפה). סגל החוג נהדר והיחס משתפר עוד יותר בתואר השני. ככלל יש נטיה בקרב הסטודנטים להעדיף את הגיאוגרפיה האנושית על הפיסית ואחת הסיבות היא שהגיאוגרפיה פלשה לתחומים רבים או כמו שתשמעי את ההגדרה הנדושה: גיאוגרפיה עוסקת בכל תופעה בזמן ובמרחב. סיבה שניה היא כנראה אפשרות תעסוקה יותר טובה

באמת?

יש יותר עבודה בגיאוגרפיה אנושית?!?!?! מגניב! במה אתם עובדים באמת אם יותר לי לשאול? ו...יש עבודה במקצוע שלא(!!!) בהוראה? אפילו בחוץ לארץ? תמיד מפחידים אותי שגיאוגרפיה זה לא מקצוע פרקטי ושאני אגמור כמורה איתו (
אני בכלל מעדיפה להמשיך לעבוד כמתדלקת כל חיי מאשר להיות מורה), אבל יש למפחידנים האלו טיעון?

refael22

Member
לצערי זה די נכון

מעטים אלו שממש עוסקים בתחום. מעמד הגיאוגרף נופל בין הכסאות.הגיאוגרף מתמצא בהרבה תחומים אבל הוא לא מהנדס וזה בד"כ מה שרוצים המעסיקים. בחו"ל המצב הרבה יותר טוב במיוחד בהולנד וארהב

שי רגב

New member
לא נכון (לפחות לגבי ארה"ב)

השבוע נפגשתי עם בחור אמריקאי, גיאוגרף תואר 2, שעובד במשרד תכנון סביבתי. הבחור, בעל וותק ונסיון רב ומרשים מאוד, מתמחה גם ב-gis. לדבריו, בזמן האחרון נדחקות רגליו מעבודת התכנון, ע"י אדריכלים, ואותו "מעבירים" לעבודות זוטרות ושוליות (שליחויות, דואר וכד'). ייתכן והבעיה הנה ספציפית שלו/במשרד שלו, אך עובדה היא שהוא הגיע לכאן, לארץ, כדי לבדוק אפשרויות תעסוקה במקצוע... (לא מאמינים, האאא??). מהיכרותי את "השוק" בארץ - המצב כאן הרבה יותר טוב (לגאוגרפים שכן עוסקים במקצוע. אנו כן זוכים להכרה מקצועית והערכה מקצועית!)

בלינה ס

New member
זה אכן תלוי במה מתמחים

באר שבע חזקה בתחום של מערכות מידע, הבנתי שת"א בחישה מרחוק. בירושלים יש לתואר שני את המכון ללימודים עירוניים. את חיפה אני לא מכירה ועל בר אילן אין לי מה להמליץ...צר לי. אפילו הסנדביץ בקפיטריה לא משהו.

למעלה