יער חדרה והפארק שלידו

יער חדרה והפארק שלידו

בהצלחה עם הפורום החדש מקום נחמד שצריך לשמר אבל מה עם שירותים כדי למנוע מוקשים למינהם ואיסוף של הזבל שמשאירים לצערנו קבוצות בתי ספר רבות

פארק השרון

תודה על האיחולים. ראשית, יער חדרה אינו חלק מפארק השרון. היער מנוהל בידי קק"ל, וככל הזכור לי יש שירותים בצד חניון הנופש הפעיל בצפון היער. פארק השרון נמצא בתהליכי הכרזה כגן לאומי. בגלל בעית קרקעות פרטיות בכל תחומי הפארק, הליכי ההכרזה מתעכבים עד להקצאת כסף למימון פיצויים לבעלי הקרקעות. לפני כשנתיים הושג סיכום בין רשות הטבע והגנים, הממשלה ועיריית חדרה לגבי גבולות הפארק, והקמת קרן לשיפוי (פיצוי) בעלי הקרקעות הפרטיות. החלק הרע שבמסגרת תיחום הגבולות, האזור בין יער חדרה לכביש החוף, מהמזבלה הישנה של חדרה וצפונה, ייהפך לאזור תעשייה והרווחים מכך ישמשו למימון הפארק. רק לאחר שיוכרז הגן הלאומי בפארק השרון, יהיה ניתן להתחיל בפיתוח כמו שירותים, שבילים מסומנים (כיום רק שביל ישראל ושביל מקיף בריכת יער), תחנת מידע ועוד. לדעתי זה סיפור של עוד כמה שנים.

שירותים - ממש לא

אכן יש מבנה שעליו יש ציור של שירותים אבל הוא סגור תמידית אם צריך לחכות שמשהוא יקרא שקשור לעירית חדרה זה יקרה שאנחנו כבר נגמור את הפנסיה שלנו אולי באופן רישמי אין קשר בינהם אבל לגבי תושבי המקום הוא אחד

כנראה שצריך לברר בקק"ל

לדעתי, השירותים אמורים להיות באחריות קק"ל ולא באחריות עיריית חדרה. אפשר לשאול את ספי (מפורום הטיולים) שיש לה קשרים בקק"ל לגבי מצב השירותים ביער חדרה.

0פי

New member
לאחר בדיקה "לא שייך לקק''ל"

בכל המקומות שהיו שרותי בטון של קק''ל . יש היום שרותים ביולוגים. אבדוק מי כם אחראי על השרותים שם .

ולכן סגור כל הזמן והתלמידים שמגיעים

להפסקה במקום לא יכולים להתאפק. יש הרבה עדיות לכך בסביבה. העיריה מנקה את האתר מידי פעם אבל שוב לא ברמה ולא פותחת את מבנה השירותים למה כי ככה זה בעירית חדרה

הצעת טיפול

יש מקומון באזור חדרה בשם "כאן נעים", שיש לו גם אתר באינטרנט (קישור להלן). זה נשמע בדיוק מסוג הבעיות שאפשר לפתור ע"י מכתב למערכת המקומון (ורצוי גם למקומונים נוספים, שאינני מכיר בהעדר אתרים באינטרנט) - הרבה פעמים זה יכול להביא לתוצאות כי בעוד שמעטים קוראים (בינתיים) את הפורום הזה, רבים קוראים את המקומונים בסופי השבוע, כולל בעלי התפקידים בעירייה.

מקומונים בחדרה

ש כמה וכמה, "כאן נעים" הוא עיתון מכור של העיריה ועושה דבריו ויוצא אולי פעממים בשנה, בשאר העיתונים הדבר כבר פורסם רבות אך ללא טיפול נאות של העיריה. אנסה לבדוק ולהביא מה שפורסם, לצערי כל מה שמעניין את ראשי חדרה זה לא העיר אלא הפוליטיקה מפלגתית קטנה של הביצה המקומית, ראש העיר בתשובה להתנגדות שהוגשה לגבי שינוי יעוד לשטח שבו בריכה, דרומית לחדרה, שבה צמחים נדירים לאזור ומשמש גם מקום לינה לציפורים, הגיב בערך כך: "אז לא תיהיה שלולית לא נורא, אף אחד לא ידע". אז לפתוח שירותים ? לנקות את היער ? נא לא להגזים.

בריכת הסמר?

העירייה הגישה התנגדות לתוכנית? בהחלט מרגיז. השטח קטן וגובל ביער ובמסילת הרכבת, כך שלא צריך להפריע לאף אחד. קישור לדף השמורה באתרי - מצורף (הייתי שם לאחרונה לפני כחודש). על "כאן נעים" אני יודע רק בגלל שהעורך בעבר פנה אלי וביקש אישור להשתמש בתמונות מאתרי (דבר שבסופו של דבר לא יצא לפועל) - המקומון חדל להופיע בדפוס, ומופיע כיום אך ורק באינטרנט, לפחות לדברי העורך. בקיצור, נראה שכרגע עדיף לחזור לכיוון של קק"ל - לשכנע אותם לתחזק את השירותים במקום עיריית חדרה...

יער חדרה - לקק"ל

אני מקבל את ההצעה ואני חושב שהם אכן היחידים שיכולים לעשות משהוא כתוב המקום אני מוכן לעזור אם אפשר

למעלה