ירידה בכמות השעות עם הנעליים

בוטן1804

New member
ירידה בכמות השעות עם הנעליים

שלום לכולם,
הבן שלי בן 4 חודשים ויש לו ק"פ דו"צ. לפני חודש עברנו לנעליים של אלפא פלקס (היה לו ק"פ קשה אז עברנו 11 טיפולים של גבסים).
לפני שבוע היינו בביקורת אצל דר ביאליק (תל השומר) והוא אמר שהררליים נראות מעולה ולחזור אליו עוד חודשיים לביקורת נוספת ואז נרד ל18 שעות עם הנעליים.
הבן של חברה שלי מטופל באיכילוב אצל פרופסור וינתרוב והוא בחצי שנה מוריד ל22 שעות.
מעניין אותי לדעת מה הטיפול היה אצלכם? והייתי רוצה לדעת ממה נובעים ההבדלים בגישת הטיפול אצל הרופאים? האם השוני הזה משפיע על המשך הטיפול או על הסיכוי לנסיגה בעתיד?
בנוסף הייתי רוצה לדעת האם יש פה מישהו שהמשיך את הטיפול בנעליים עד גיל 4 ולא עד גיל 2 (כפי שהבנתי "שנהוג" בישראל). והאם גם לזה יש איזשהי השפעה על הסיכוי לנסיגה בעתיד?

תודה,
סופי

טובה53

New member
עונה:

שלום סופי,
הילד שלי בן 5.5 ואנחנו מטופלים של ד"ר פנסקי.
בגיל 8 חודשים ירדנו לנעילת לילה + שנת צהרים שזה 12 שעות ביממה.
נעלנו עד גיל 5.
ככל שנועלים עד גיל מאוחר יותר, הסיכוי לנסיגה בעתיד קטן יותר.
בהצלחה!
טובה

טובה53

New member
הי

בגיל 6.5 חודשים ירדנו ל-20 שעות אם אני זוכרת נכון
ולפני כן 23 שעות.

אנחנו היינו עם נעליים ל- 23 שעות ביממה עד גיל 9 חודשים...

ואז ירדנו ל- 19 שעות
כשהיא התחילה ללכת, בגיל שנה ושלושה חודשים ירדנו לשנת לילה 12 שעות+ שנ"צ של שעתיים (סה"כ 14 שעות)
היא נעלה אותן לשינה עד גיל 4.5
היום אנחנו בני 8
בהצלחה!

פרוטוקול פונסטי

תחילה יש לומר שרופאים שונים דעות שונות.
פרוטוקול הטיפול ע"ש פונסטי אומר שיש להיות עם הנעליים 23 שעות ביממה עד לשלב בו יש סימנים לעמידה/הליכה - משתנה ממטופל/ת למטופל/ת. בשלב השני עוברים לשימוש בנעליים בכל שעות השינה (אם יש שנת צהריים אז גם בשנת הצהריים), וכך עד גיל 4. עד היום הראו מחקרים שהדבקות בפרוטוקול פונסטי נותן את התוצאות הטובות ביותר שהם כ 85% הצלחה.
לגבי "הנהוג בישראל" (שנתיים) - לא מדויק ! יש רופאים שבאופן גורף דורשים מכל ההורים שימוש בנעליים עד גיל 4, אחרים עד גיל 3.

בוטן1804

New member
התייעצות נוספת עם רופא

היי מיכאל,
תודה רבה על התשובה המפורטת.
אתה חושב שאולי כדאי להתייעץ עם רופא נוסף מלבד דר ביאליק? מפני שלפי מה שאני רואה מהתשובות פה הוא פחות "מחמיר" בכמות השעות ומוריד ל18 שעות בגיל חצי שנה
האם זה משהו שיכול לפגוע בהמשך הטיפול או שמעלה את הסיכוי לנסיגה?

דעה שניה

תמיד שווה לשקול דעה שניה. הייתי ממליץ לבדוק אם דר' פנסקי. רבים בפורום אוהבים את הגישה שלו. אם יש עדיפות ל"קרוב לבית" שלחי לי בפרטי היכן את גרה ואציין מי הקרובים למקום מגורייך.
כניראה שהקפדה על כללים של דר' פונסטי מפחיתה את הסיכויי לחזרה של הקלאב פוט.

למעלה