ירידה לצורך עליה

david999

New member
ירידה לצורך עליה

שלום לכולם . הסבר למה שאני מקשקש כל הזמן . עד היום שמעתם על המושג ``נשמה`` , אך מי יודע מה היא הנשמה , אל אילו רבדים היא חולשת כיצד היא פועלת וכו` . כל הזמן אני נתקל בנושא הגילגולי הנשמות , כאשר תיאור והבנה כללית של המושג נשמה די נפוץ וריבוי השגיאות הבלבול מצריך עיון מחדש . אנסה לתאר את הקשר בין המודעות הנשמה תפקידה יעודה והדרך לתיקון שכולם אמורים לעשות . רובחת הדעה שנשמה היא האני האמיתי , שהיא מעבר לעולם הגשמי והיא יושבת בנפש היושבת בגוף . ותיאורה החיצוני לעולם הגשמי מתואר כאור , כניצוץ של האדם הראשון כחלק בלתי נפרד של הנצח ,כרוח אלוהים וכו`. אתאר את מובנה המובנה בעולמינו , אתחיל לתארה מעולמינו מהמציאות ואטפס מעלה , (כמו בסולם יעקב המלאכים קודם כל עולים). אז , אנו נולדים לתוך העולם , לומדים ,תוך כדי התהוותנו בעולם , על הסובב לנו , ומפתחים תפישות שונות ומצבי הכרה שונים , ומשוטטים בין חלקי העולם וחשים שיש לנו תודעה שמתהווה למחשבה למילים למושגים לצורות חיים וחיפושי הסברים על מהותינו וקיומינו . אותה התהוות שהיא עברנו , המקיפה את המודעות שלנו מרגע לידתינו מכונה בשם נשמה . אותו מרחב מתהווה של עולמינו הפנימי שהוא עברנו החוייתי הרגשי והשכלי וכו` מרגע לידתינו מכונה בשם נפש . בהבדל מהנשמה שמציגה את מה שמקיף את מודעותינו דהיינו עולם המציאות . לעולמינו הפנימי ישנם אין סוף תיאורים וצורות הסתכלות או הבדלה על עולם ``המציאות`` המקיף אותנו . בתוך האין סוף הזה אנו מתהווים כמהויות נבדלות המבדילות את העולם המקיף אותנו ועוברות בין הבדלה אחת לאחרת ,הכולל את הבנתינו העצמית המתפתחת בהתאמה למרחב הקיום -המציאות שבה נולדנו , צורת התחדשות זו של הכרתינו כתהליך בו מתגברת מודעותנו ביחס ישר לקיומינו הפנימי המתחדש , מכונה בשם גוף , ובו כאמור הבדלתינו מתגברת בכל תחום של תודעת קיומינו הפנימי . אז כך שבכל רגע אנו עוברים בין הבדלה אחת לאחרת , אז אותו תחום של הכרה מאופיין על ידי מהות הנבדלת מההכרה והיא המחליטה מה מתוך חלקי המודעות מעבירים , בהתאמה להתהוותנו בעולם המציאות . למהות זו קוראים צדיק . כלומר הצדיק בתוכינו הוא זה המחליט באיזה עולם אנו חיים . ואילו עולמות נחייה בהם , והוא יסוד הבחירה החופשית , ומך האני האמיתי. ועכשיו לתכלס למציאות , ראינו שאנו מתהווים כהחלטות של הצדיק בתוכינו , נשאר היחס למציאות לעולמינו החומרי ולעצמיותינו הגשמית . מרגע לידתנו הצדיק או נקודת האני פועל כמבדיל את היחסיות של התהוותינו הצדקת בעולם החומרי הנקרא נצח. ובו הצדיק באופן יחסי מבדיל מישורי הבדלה המתקיימים כמציאותנו . אז מה מידת ההשפעה תכלס על העולם החומרי על המציאות . נו , צריך לדעת , אז כך ,עצם קיומינו הוא תהליך אם יעד המתייחס לתחום הקיום הפרטי האישי והכללי של היקום כולו . באופן פרטי היעד כולל מסגרת של מרחב מודעויות כתחום המתקיים עבור הצדיק (האני)כהבדלות של תחומי מודעות שהם מישורי קיום המציאות בהם אנו עוברים כאשר אנו מבדלים , דהיינו מקומות גשמיים בעלי מימדים וזמן בהם אנו בעלי קיום חולף ועובר ביחס להבדלתינו . והם חלק מהתגברות כללית של סך כל ההעברות של תודעות האנשים הצדיקים שהם מקיימים את התחדשות עולמינו ותהליך זה מכונה גורל . ככל שנתחבר לצדיק שבנו נוכל לשנות את עולמינו הפנימי והחיצוני על ידי העברות חלקי מודעות , מרגע הלידה ועד עכשיו וסידורם באופן הנוח לנו, שזו פעילות של קיום מתחדש הנקרא אור בהיר . הקשורה להתפתחותינו עד לרגע זה , ולגורלינו האישי במסגרת הכללית , לאושרינו יחסינו לעולם ויחס העולם כלפינו . סוג נוסף של התחדשות הוא יצירה חדשה של מרחבי קיום עבור מודעותנו המתחדשת , הנקרא אור זהר . אם כן לצדיק אפשרויות לפעול במה שהיה בעולמו , וליצור דבר חדש , להיות כבורא . התיקון הכללי והאישי שהוא יעד מהות וקיום הצדיק (האני) ונקרא עץ החיים , ומובנו להיות באחדות עם הבורא , כבורא . הצדיק כבורא אור זהר - נכתב באותיות השפה העברית כ- צ``ב = 92 . הצדיק כנברא לתוך העולם הסובב , נקרא כוח הסבל , מלשון סבל , ואף הוא שווה ל-92 = סבל . תיאור מסלול התהוות הצדיק במרחב החומר נקרא נצח , עד התאחדותו אם הבורא , ויציאתו מהנצח . שהוא סיום התיקון הפרטי עבורו . אז ישנו תהליך של ירידת הצדיק בלידה לעולם , וישנו מסלול עלייתו , וכיצד בבחירתו החופשית הפרטית הוא מתקן . ואיזו מידה של חיבור יש בין ההכרה לצדיק , וכיצד הופכים להיות בוראים מנבראים . ומה הקשר בין כל זה ליהדות לארץ הקודש למצוות לשפתינו , בתוך ההכרה הבונה מגדלי בילבול . הרי הצדיק היורד לעולם נקרא צר . וקיומו היורד לעולם כתחום נקרא צרות . ומציאותו היחסית המקיפה לו נקראת מיצר . וקיומו כנברא בעולם הוא סבל . ויציאתו

ריינה

New member
שאלה לי אליך?

עד היום קראתי מספר לא קטן של כתבות שערכת בנושא הנשמה, המוות,היקום והקיום, הייתי מעוניינת לדעת מאיפה כל הידע הזה, האם יש לך השכלה בתחום? האם הכל מתוך קריאה בלבד או שאתה מתעסק בזה כמקצוע . מקווה שתוכל לענות לשאלתי שבעצם בקצרה היא מי אתה? חג שמח שיהיה לך ושנה טובה. ריינה.

david999

New member
שלום

לא עוסק במקצוע , ניתן לי חסד זה בהתגלות , והאינפורמציה משתחררת טיפין טיפין , מכיר את הנושאים מידע כללי והזוית של ראייתי מושפעת מההתגלות של החסד . הייתי איש של בארים ומועדונים וההתגלות שינתה הכל . דוד

miracle

New member
עוד שאלה

התגלות? תוכל להרחיב בנושא? מה קרה? מה חשת מה ראית מה חשבת ? כיצד זה קרה ? מתי? האם כיוונת לזה או שזה קרהבאופן סםונטני? למה התגלות מתרחשת רק לאנשים בודדים ולא לכולם? מה השינוי שחוללה בך התגלות זו? האם נהר הידע זרם אליך תוך ההתגלות ? מה משמעותה של התגלות? מי היית לפני כן (למעט איש בארים- זה כבר ידוע) ומה אתה חש שהינך כעת?

yanis

New member
סוף סוף תגובה חיובית

ידידי אני רוצה להגיד לך שהצלחת לענין אותי אני כבר לא חושב שאתה צריך אישפוז אתה צריך זין

למעלה