ישיבת לוטוס?

• פותח הנושא R2
  • פורסם בתאריך

R2

New member
ישיבת לוטוס?

זה מתאים לתקופה של לפני 1500 שנה. האם הגוף שלנו לא השתנה? המחשבות! הרגלי החיים! אפילו הריהוט,וחיי היום יום. אולי הגיע הזמן להתאים לנו שיטת מדיטציה לתקופה זו ולדרך החיים שלנו.

drall

New member
ישיבת לוטוס היא תרגיל יוגה

ותרגילי יוגה נשארו די קבועים במשך השנים אני לא מבין עד כדי כך ביוגה כדי לענות על השאלה האם לא הגיע הזמן לשנות אותם אבל לדעתי באופן כללי אורחות החיים של האדם נשתנו הרבה יותר מהאדם עצמו

R2

New member
מדיטציה--יוגה---

האם המדיטציה כוללת יוגה,או שהיוגה כוללת בתוכה מדיטציה? או יתכן שאלה שתי דרכים לאותה מטרה?

11אריאל

New member
R2 מדיטציה היא החוליה השביעית בראג´

R2 שלום. "מדיטציה" ו"יוגה" הם הגדרות למצבים ! לשאלתך . אכן הן מובילות לאותה מטרה . משמעות המילה יוגה היא איחוד .איחוד בין אדם לאלוהים !(אם המילה אינה מפחידה אותך) . ומדיטציה מפרשים (וישנם רבים) כ- "ריכוז מתמשך" , "הימצאות בהוויה", ריכוז בנושא מסויים (חיצוני או פנימי)לפרק זמן נתון , חוויה ישירה , ועוד. אך בסופו של דבר מטרת המדיטציה כמו מטרת היוגה היא להביא את האדם לרמת הכרה גבוהה ,שתחשוף בפניו את ה"מציאות האמיתית".... ולשאלה האם היוגה חלק המדיטציה או להפך ,אז להפך..... לפי "פאטאנג´לי" אבי היוגה . המדיטציה היא החוליה השביעית מתוך שמונת השלבים של ה"ראג´ה יוגה. בברכה אריאל.

drall

New member
יש לזה כמה דעות

אלו שדוגלים ביוגה טוענים שהמדיטציה היא חלק מהתרגול היוגי. יש אחרים שטוענים שהמדיטציה והיוגה התפתחו במקומות ובזמנים שונים ולכן המדיטציה היא משהו אחד והיוגה היא משהו אחר. מדיטציה משתלבת יפה ביוגה. אבל יוגה בסופו של דבר היא תורה שטוענת שכמו שהמוח משפיע על הגוף כך הגוף יכול להשפיע על התודעה. מדיטציות עובדות בצורה אחרת ולכן אני סבור שאי אפשר לכלול את המדיטציה לא בתוך היוגה ולא בתוך שום דבר אחר דרול

למעלה