ישראל לעומת העולם המערבי בלקויות למידה ומודעות

lavifighter

New member
ישראל לעומת העולם המערבי בלקויות למידה ומודעות

הייתי עכשיו בבודפשט(אחלה עיר...) ונתקלתי בדבר ביזארי למדי שם: הרבה מאוד טפסים-ביורוקרטיה, על כל שטות, לתיירים.
מזלי שהיה מי שימלא את זה עבורי(דיסגרפי), אבל לא קצת ביזארי שצריך למלא טופס(לא קצר) כדי להיכנס למלון? ואחרי זה ללא מעט בילויים?
מזל שאני לא גר בהונגריה...
אין להם מודעות לכך שיש אנשים שמה לעשות לא כל כך יודעים לכתוב(וחלק לא לקרוא) כמו שצריך? לא רק מבחינת כתב-גם דברים נוספים כמו מי שלא יודע אנגלית טוב. חשוב לציין שבחלק מהדברים זה תחת לחץ זמן(כן כן) בנוסף.

וזה העלה לי מחשבה: אין שאר העולם לעומתנו באמת? האם יש בעולם יותר או פחות מודעות ללקויות למידה לסוגיהן? גם במערכת החינוך וגם בחיים הרגילים. האם המצב בארץ טוב יחסית?

lolly87

New member
שלום

האמת שאין לי מושג, ניסיתי גם לחפש תשובה באינטרנט ולא כל כך הצלחתי. אני עוד אנסה, ואם אמצא משהו אשתף פה.
אני כן יודעת שתחום המחקר הרבה יותר מפותח בארצות הברית, יש הרבה יותר מחקרים על דיסלקטים בשפה האנגלית, מאשר בשפה העברית.
אבל לעומת זאת בארץ יש תואר שמתמקד בלקויות למידה, ובחו"ל זה לא קיים ממה שהבנתי.
יש אחד שמרצה בארה"ב, ויש הרצאות שלו באינטרנט, הוא מנסה לקדם גישה שונה לתלמידים עם לקויות למידה והפרעות קשב וריכוז.. (הוא מאוד מעניין, מי שמעוניין אני אעלה קישור שלו).

כשאני הייתי בחו"ל גם הרגשתי את הקושי שתיארת, במלון אחד היינו צריכים למלא טופס שהיה כתוב בגרמנית ואנגלית, בכבישים היו שלטים רק בגרמנית. הסיכוי שלנו להבין את זה היה אפסי.. ובאופן כללי הרבה שם לא דיברו אנגלית, אלא רק גרמנית. אני עוד מדברת אנגלית, לא רגילה לזה אבל יכולה לדבר אנגלית. אבל בן הזוג שלי בכלל לא, אז אני הייתי הקול והאוזניים של שנינו, וגם מילאתי את הטפסים עבור שנינו..

חבל שלא מתחשבים, גם בארץ וגם בעולם.. זה לא כל כך מסובך וזה היה מקל על החיים היומיומים של הרבה אנשים, וגם על התיריים.

למעלה