ישראל - מדינה גזענית

ישראל - מדינה גזענית

אני יודעת שזה כואב לשמוע, אבל תחשבו על זה. באיזו עוד מדינה בעולם ועוד דמוקרטית כביכול בן זוג שאינו יהודי אינו יכול לקבל אזרחות. יכול לפעמים אבל עובר תלאות עד אין סוף. באיזו מדינה יש זכות קיום רק לבני דת אחת? באיזו מדינה מפרידים בין בעל לאישה, בין אב לילדיו? אז תגידו לי אתם, אנחנו לא מדינה גזענית? ועוד מדינה שמתיימרת להיות מדינה מתקדמת ונאורה הרשו לי להגיד פחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

אכן יש מקום רב לשיפור

והשיפור עוד בוא יבוא! אנו מדינה יהודית דמוקרטית. הכוונה היתה שצביונה היהודי של המדינה לא יפגע בהיותה דמוקרטית ועם זאת אין המדובר במדינת כל אזרחיה אלא קודם כל כבית לעם היהודי. כן יש במדינתינו הקטנה לא מעט בעיות ותקלות ועיוות צדק ושחיתויות אבל בסופו של יום זו המדינה היחידה שיש לנו. הלוואי שעם השנים נשתנה ושנחזק יותר את הערכים הדמוקרטיים עליהם מושתתת המדינה מבלי לפחד מהזר והשונה. עם זאת לאור ההיסטוריה עקובת הדם והפרעות שעברנו הפכנו לעם טראומתי המנסה להתגונן כל הזמן מפני מחריביו ונדמה שלעיתים אנו אף מתבלבלים בין אוהבינו לשונאינו ודוחים את אלו הרוצים לקשור גורלם בגורלינו. אני חושב שמדיניות ההגירה שלנו קשה ונוקשה אולם אם נבדוק את המצב נגלה שמדיניות ההגירה קשה ומעיקה כמעט בכל מדינה מערבית. אם ברצונינו לשנות את המצב עלינו להביע עמדתינו ולהצביע למפלגות אשר חרטו על דיגליהן את מסר הדמוקרטיה שיויון הזכויות וכבוד האדם. אל תיקחי את פקידי משרד הפנים באופן אישי, המדובר בפקידים קשי יום אפורים כשק אשר נדרשים לבצע מטלות משעממות מדי יום ואשר כל עולמם נסוב סביב מילוי הוראות והתעמרות בנזקקים להם. יום טוב טום

SuperGirl 25

New member
../images/Emo45.gif מסכימה עם טום

וחוץ מזה, אני חושבת שהמדינה כיום היא מדינה שלא קל לחיות בה, גם בתור יהודי. אני מדברת על הדברים הבסיסיים ביותר ואולי אף הקיומיים- ביטחון אישי, חינוך לילדים, המצב הכלכלי...והדברים הפחות בסיסיים, אך חשובים לא פחות- הפוליטיקה, השחיתויות, התרבות, אדם לאדם זאב...

ממממממממממממ

מה שאמרת טום זה נכון ... ישראל היא מדינת עם היהודי .. יש לא מעט מיעוטים .. שעד כה כמובן אין הם מקבלים את זכויותיהם כמיעוט ... ואני לאאגיד שוויון זכויות עם היהודים ...אבל אם אני מסתכל על מדינות מערביות דימוקרטיות .. אני רואה שגם למיעוטים יש חופש ביטוי .. להם יש הזדמנויות עבודה בכל ענף במדינה ... נתקלים פה ושם אבל בגדול הם חשים בדמוקרטיה ... חיים את זה יום יום .. לעומת זאת בישראל ... הדמוקרטיה תקפה רק ליהודים ... העם היהודי אכן הוא עם שנרדף .. שסבל ... אך גם העמים האחרים סבלו ... ועוד גם המיעוטים עכשיו ובייחוד הערבים ... אם תסתכלו במדינה כמה "מוות לערבים" יש על הקירות ... אתם תגידו לי אלה "עשבים שוטים" .. ואני אגיד לכם .. זה מה שהשלטון רוצה ... במדינה אחרת בן המיעוט הוא אזרח ככל אזרח אך שייך למיעוט .. במדינת ישראל בן מיעוט הוא סיכון למדינה שצריך להיזהר ממנו ... או שנחטוף את מחלת הסיכון הביטחוני .. כבן למיעוט הכי גדול במדינה אני אומר לכם .... אנחנו רוצים להתקרב ליהודים בכל דרך אפשרית ולחיות בשקט כאן .. אך המגזר היהודי הנאור אטום לאוכלוסיות אחרות ... ורק מקווה שזה ילך וישתפר ולא יחמיר .... כי אחרת ...

אתה קצת צודק וקצת לא...

תראה אתה צודק שהאוכלוסיה הערבית בארץ היא מיעוט ושיש לה קשיים מסויימים בהשגת משרות מסויימות ושיש לא מעטים יהודים שאוטמים עצמם לאוכלוסיות אחרות. אני לא חושב שיש מניעת חופש ביטוי, ואני לא חושב שהדמוקרטיה תקפה רק ליהודים אבל אני מסכים שאכן יש קיפוח כלפי המגזר הערבי. עם זאת עליך להודות שיש לא מעט יתרונות למגזר הערבי שהגדול בהם הוא העובדה שערבים אינם משרתים בצבא ואינם נדרשים להקריב שלוש שנים מחייהם עבור המדינה. אלו השנים הכי טובות בהם נתונה לכל אזרח ערבי הזדמנות לעבוד ולהתפתח יותר מכמעט כל אזרח יהודי בן גילו. כמו כן קיים עידוד לאוכלוסיות חלשות כגון שמירת מקומות באוניברסיטה במיוחד למיעוטים, הקלות מס, וכו'. אני חושב ששורש הבעיה מצוי גם בצד הערבי שעדיין לא אומר בקול אחד אנו ישראלים ונאמנותינו נתונה לישראל בלבד. עדיין קיימים חלקים גדולים במגזר הערבי שנאמנותם למדינה מוטלת בספק ובמדינה הנלחמת על זכותה להתקיים והמוקפת אויבים אפשר להבין גם את הרגישות היהודית לכל התבטאות לאומנית ערבית מצד ערביי ישראל ואת רצונינו להגן על עצמינו. כעם טראומתי (בצדק) ברור שאנו קצת יותר חשדניים מאחרים. כדי להבהיר למה אני מתכוון אומר שכוונתי להתבטאויות קיצוניות של חברי כנסת המייצגים את המגזר הערבי וש"שוכחים" לגנות באופן מוחלט את הפיגועים הרצחניים ווהמתועבים ואילו כאשר צה"ל יורה בשוגג, (או אפילו ברשלנות פושעת), על אזרחים פלסטינאים חפים מפשע, הם לא שוכחים לזעוק על בימת הכנסת ולהשוותינו לנאצים. מהיכרותי הקצרה עימך אוכל לומר שאתה נשמע לי כבחור על הכיפק אחד שבאמת רוצה לחיות בדו קיום, אחד שמוכן לותר על שאיפותיו הלאומיות הערביות המאיימות עלינו כיהודים, למען שאיפה לאומית ישראלית מאוחדת ואחד שמוכן לקשור את גורלו במדינת ישראל. אילו מנהיגי המגזר הערבי היו ישראלים נאמנים כמוך אני מניח שהקשר בין העמים היה מתחזק. אני לא אומר שלא היו נשארים קיצוניים וגזענים וכאלו שמוכנים להרוג למען שמירת המסורת הלאומית אבל אני מניח שהרוב השפוי משני הצדדים היה מביס את אותם קיצונים ומביא לצמיחת יחסי אמון בין האוכלוסיות השונות. אני סבור שכל עוד לא יהיה שלום בינינו לבין שכנינו תמיד תישאר חשדנות כלשהי בין יהודים והערבים הישראלים, אולם אנו כפרטים יכולים לעשות כל אחד את השינוי אם ננסה להפיג את החשדנות הפחד והאיבה ככל שהדברים אמורים לגבי עצמינו ולגבי המכרים הפרטיים שלנו. אני סבור שאתה וחברתך מקדימים את דורכם. אתם עושים צעד אמיץ מאוד ומוכנים לשלם מחיר כבד עבורו. אתם אומנם עושים את הצעד בשל האהבה הפרטית שלכם, אך חשוב שתדעו שיש בבחירה שלכם גם כדי לחולל שינוי ברמה הכוללת. אתם מביאים לחיבור בין שתי משפחות וליצירת ילדים שיהוו דור חדש ושל ישראלים בעלי זהות ישראלית אתנית חדשה. שיהיה לך רק טוב, טום

טום?

נחמד מה שאמרת ..... אבל "לוותר על שאיפותיי הלאומיות שמאיימות על היהודים" ??? את זה אמת לא הבנתי אבל תהיה בטוח שעל השאיפות הלאומיות הערביות הלא מאיימות על היהודים לא וויתרתי ... ואגב יש כאלה והרבה .. וחוץ מזה .. למה אצלי זה צריך לבוא אחרי מודעות שאני צריך לקשור את גורלי למדינה ?. אני נולדתי במדינה הזאת וגורלי נקשר מהרגע הראשון שלי בחיים ... אני לא רואה שום הבדל ביני לבינך בקשר לגורל .. המדינה לא קוראת לנו להתגייס כי רואה בנו סיכון ביטחוני לא יותר ... יש כאלה יהודים שמוותרים על חברותם איתי רק בגלל היותי ערבי .. דבר שאולי יפגע בסיווג הביטחוני שלהם כדי שיתקבלו לעבודה מסויימת במנגנוני הביטחון ... המנהיגים הערבים הם לא הצדיקים של המגזר ... גם הם טועים ... ולפעמים בגדול .. אבל אולי תפנה את מבטך קצת למנהיגים היהודים בצד ימין ... מישהו שאומר שהערבים הם פגם גנטי ?? .. מה זה צריך להיות ?. מחמאה לערבים ?. אני כערבי במדינה סובל כל יום מכל מיני התנכלויות .. אך מצד שני גם יהודים שסובלים מהמדינה ואני מדבר מתוך הנחה שאני אזרח במדינה הזאת .. קח דוגמא אחת שאני כערבי לא יכול לכתוב בידיעות אחרונות .. לעומת זאת אתה כן יכול ... אתה יכול לשרת בחיל האוויר ואני לא יכול רק בגלל היותי ערבי שיכוללסכן את ביטחון המדינה ... בינינו .. המדינה הזאת רק אלוהים יודע מה יהיה איתה .. ובכמה מקרים גם הואלא יודע
... תמשיך להיות נחמד טום אתה אחלה

SuperGirl 25

New member
ושוב אחזור ואומר-

הלוואי והמנהיגים שלנו והאנשים בעולם בכלל היו כמו האנשים בפורום, אני מאמינה שאז העולם היה הרבה יותר נעים. פה, בקהילה הקטנה שלנו, הדמוקרטיה בשיאה ולא נמצא לרוב שיפוטיות. חזון אחרית הימים- קבלה האחר, הקשבה, כבוד הדדי, פרגון... אבל מעבר לפורום- בכל צד יש את הקיצוניים יותר והקיצוניים פחות, ימין, שמאל, שונאי זרים ואוהבי כל אדם באשר הוא... מה שאני בעצם רוצה לומר, שכמו שלערבים יש טענות כלפי היהודים, כך גם ההיפך. לדעתי זה תמיד יהיה כך, בעיקר לאור ההיסטוריה הענפה שלנו. לצערי זה כך. הלוואי ואתבדה. כולי תקווה שתהיה לי ההזדמנות החשובה לחנך את ילדי כפי שהוריי חינכו אותי- לכבד כל אדם באשר הוא, ללא גזענות.

בסה"כ מסכים איתך ב 99% !

ראשית אבקש להתנצל בפניך על הניסוח הלקוי שלי בדבר הלוותר על השאיפות...התיחסתי אליך כאל נציג הערבים ככלל וזו היתה טעות אתה לא עומד כנציגם אלא כאדם פרטי עם דעות עצמאיות וכך היה עלי להתנסח. עודד אותי לשמוע שאתה חש שותפות גורל עם העם היהודי בישראל וכשחשבתי על זה ראיתי שיש בכך הרבה הגיון. שנינו חוששים מפיגועים, שנינו חוששים ממלחמה של ישראל מול שכנותיה, שנינו חולקים בעיות במים, פוליטיקה זהה ופקקי תנועה. בפועל גורלינו זהה !! אכן קיים קיפוח מסויים של מיעוטים במדינתינו. המדינה הזו נאלצת להתמודד כל הזמן בין היותה דמוקרטית ויהודיות ועליה לתמרן בין שני הערכים כאשר החיכוך בינהם בלתי נמנע. מציאת האיזון בין הערכים היא מילת המפתח וככל הנראה עדיין לא הגענו לאיזון הנכון. במצב דברים של חיי שלום בינינו ובין שכננו אני מניח שהקונפליקט היה בא פחות לידי ביטוי, אולם לאור הסכנה הקיומית הרובצת עלינו ולאור עברנו כעם נרדף משך אלפי שנים אפשר להבין את רצון ליצור בית ומגן לעם היהודי גם על חשבון כירסום בערך שיויון. אם נבחן את מדינתינו הקטנה אני בטוח שנסכים שישראל הרבה יותר שיוויונית ודמוקרטית מכל המדינות הסובבות אותנו ושהמיעוט הערבי בישראל זוכה להרבה יותר חירויות דמוקרטיות מאשר היה זוכה להן בכל מדינה אחרת באזור. עם יד על הלב אילו היתה מוקמת בארצינו מדינה תחת שילטון ערבי האם אתה מאמין שהיו ניתנים ליהודים כאן שיויון זכויות מלא??? שתבין אינני מתחמק מאחריות ואיני מקל ראש בבעיות שהעלית, עדיין יש לנו לאן להתקדם ועלינו להמשיך לחתור לקידום ערכי הדמוקרטיה, ההומניזם, השוויון. על הרב היהודי לעשות פה חשבון נפש ולוודא שכל זכויות המיעוטים נשמרות ושכבודם אינו נסוג בפני כבודינו. אולם אל לנו לצפות שהדברים יתרחשו בין רגע ומותר גם להביט בגאווה ולומר שדי התקדמנו בכך מאז הקמת המדינה. יש לנו כבר שופטים ערבים, וח"כ וסגני שרים ואפילו אלופת גביע המדינה בכדורגל.
לאט לאט אני מאמין שנפתור את הבעיות בתוכינו ומסביבינו, זהו תהליך עם עליות ומורדות שעוד יגבה קורבנות ויגיע לשיאים ותהומות אבל בסוף התהליך (ולא בעוד הרבה זמן) יהיה טוב במדינה הזאת...פשוט אין לנו כל ברירה אחרת. טום

טום

אני חושבת שאתה קצת מנותק ממה שקורה כאן. ישראל היא מדינה גזענית מאוד. הדברים שאתה כותב מאוד מתנשאים ומלאים אי דיוקים. "אכן קיים קיפוח מסוים" - ואני שואלת מסוים?!. בדקת פעם את ההבדלים ברמות החינוך בין ערבים ליהודים? מה אחוז מקבלי תעודת בגרות בקרב ערביי ישראל? עברת פעם ביפו בשכונת עג'מי וראית את הביוב? העכברושים? הילדים המלוכלכים? כשמול ישנה שכונת פאר של יהודים כזו מנקרת עיניים? ואתה עוד טוען לקיפוח מסוים. אתה יודע שלא רוצים אותם בצבא כי לא סומכים עליהם שיהיו מספיק נאמנים למדינה? מה זו לא המדינה שלהם? מה לגבי אפליה בקבלה לעבודה ועוד ועוד. מדינת ישראל שיווניונית יותר משכנותיה, נכון. אבל מדינה שמתיימרת להיות מערבית צריכה להשוות עצמה למדינות מערביות ולא מזרח תיכוניות כמו שכנותינו. משפט כמו "המיעוט הערבי בישראל זוכה להרבה חרויות ... בארצינו" נו באמת, על איזו חרות אתה מדבר, לטוס לחו"ל כמוך, ראית פעם איך מחפשים להם בדברים? בבגדים שהם לובשים? בקופסאות שהם סוחבים איתם? אני ראיתי וזה ממש משפיל. לא התקדמנו מילימטר מקום המדינה, אנחנו עדיין מדינה קטנה עם אזרחים גזעניים כשבממשלה יושבים שרים וח"כים גזעניים שטוענים שאסור לתת לקבוצות ערביות לשחק בליגת העל (ראה ערך ליברמן). שופטים ערבים, קבוצה ערבית אלופה, יופי, האם תסכים לראש ממשלה ערבי? זה יהיה שיאו של השיוויון. כמובן שלא, מאחר ואז ישללו כל זכויותך. אף פעם לא יהיה טוב פה, עד שלא נבין שכשמפלים ציבור לרעה אנו יורים לעצמנו ברגל והכל חוזר אלינו. כל עוד נקפח את אזרחי המדינה הלא יהודים (לא רק ערבים) אף פעם לא יהיה טוב, כי לאדם שרע אין מה להפסיד, גם חייו אינם שווים. אני נשואה לאזרח ניגרי וכל פעם שאנחנו הולכים למשרד הפנים מזכירים לו שהוא פה כל עוד הוא נשוי לי, מה אם לא ארצה להשאר נשואה לו מסיבה זו או אחרת, הוא יגורש מכאן ולא יוכל לבוא לראות את הבת שלו. בעלי עדיין בגדר תושב זמני וכל פעם שעוצר אותו שוטר ברחוב ובודק את תעודת הזהות שלו מזכיר לו שהוא זמני כאן. אני לא צריכה לספר על היחס המכפיר של מוכרים בחנויות שרואים אותנו ביחד. טוב במדינה הזו לא יהיה עד שנבין כי גם לא יהודים הם בני אדם ולא כל גוי רוצה להשמיד אונו. הגיע הזמן להשאיר את השואה מאחורינו ולהסתכל קדימה ולהבין שבשביל להתקיים כאן בשלוםם עלינו לכבד, לקבל ולהבין את האחר. בנימה זו אני מסיימת את ההשתלחות. מרגיז אותי מאוד המחשבה כי אנחנו היהודים מעל כל העמים. עוד מתקופת התנ"כ אנחנו לא.

וואווווווו אמא'לה

וואווווווווו את יותר עצבנית ממני בחיי אבל עוד כמה כמוך וכמוני ואולי דברים ישתנו פה. ראיתי אתמול חדשות עם אמא שלי ובעלה, הראו שם את תושבי רפיח, את הרס הבתים שלהם. משפחה בורחת מהבית בגלל המטוסים שלנו שנכנסים לרפיח והם יודעים שלילה שקט לא יהיה להם. אז כולם בורחים לבתי הספר של אונר"א שם הם מקבלים קצת אוכל ומקום לישון. (אני רוצה לראות את היהודים במצב כזה איזה רעש ובלאגן הם היו מקימים וצועקים שחזרנו לתקופת היטלר). בבוקר הם קמים, רצים לחפש את הבית שלהם הם לא יודעים אפילו איפה לחפש הכל הרס וחורבן הבית נהרס על תכולתו. למשפחות שלמות עכשיו אין בית לחזור אליו, אין בגדים רהיטים ספרי לימוד, כל חייהם אבדו. גבר בן 40 פלוס יושב על הריסות ביתו וממרר בבכי, קולו חנוק. ומה ששאלתי את אמא שלי ועכשיו גם אתכם: איך, איך מצפים שאנשים כאלה לא ירצו להתנקם בנו, לא משנה במי, ביהודים, איך לא לכל הרוחות מה יש להם להפסיד. אתמול כשראיתי את הכתבה פשוט בכיתי. בכיתי בדמעות. אבל לי בית ואני הולכת לישון בלילה ללא חשש שבבוקר לא יהיה לי לאן לחזור

אכן כן

אני באמת עצבנית, לא שאני חושבת שרק הפלסתינאים צודקים והישראלים טועים, אני חושבת ששני הצדדים שוגים, אבל איך אפשר להשאר אדיש לזילות חיי אנשים. איך ילד שמשפילים את אבא שלו יכול לאהוב את החייל, איך ילדה שסבתא שלה מחפשת תרופות בין ההריסות יכולה לחשוב על לעשות שלום. לא, התמונות בטלוויזיה לא מבלבלות אותי אני יודעת שזה קיים ולא פעם שמעתי את המשפט הם ערבים מגיע להם. מוציא אותי מדעתי שאנשים אומרים שתחת שלטון ישראלי יותר טוב להם (כמו שטום אומר), לערבים כמובן, אנחנו כובשים נאורים, אומרים. בטח, נוהל שכן מאוד נאור ועוד ועוד. בקיצור צריך שניים לטנגו ועד שמדינת ישראל לא תכיר בהיותה כובשת עם אחר ובכדי להפסיק את מרחץ הדמים עליה להפסיק לא יהיה שלום. אני יודעת שכשרצינו מדינה בשנות ה-40, גם אנחנו פוצצנו את הבריטים. האמת שלא רציתי לגלוש לפוליטיקה ואני מקווה שלא פגעתי באף אחד, אך לטום יש יכולת כזו לכתוב דברים שלוחצים אצלי על כל מיני כפתורים. מבלי לפגוע בטום.

א ר נ בת

New member
סיפור שאני מכירה

היי טום, אני רוצה להתייחס למשפט שכתבת: "אולם אם נבדוק את המצב נגלה שמדיניות ההגירה קשה ומעיקה כמעט בכל מדינה מערבית." יש לי חברה טובה, שהתחתנה עם בחור ישראלי עם אזרחות דנית, הם היגרו לדנמרק לפני שנתיים, לנסות את מזלם..היא לא התקשתה לקבל אזרחות דנית, המדינה (דנמרק) ממנת לה את לימודיה עם משכורת וגם לו, כלומר הם לא נתקלו בקשיים מימסדיים ואפילו קיבלו הרבה עזרה,גם בעיניינים בראותיים (טיפולים מסויימים שהיא נזקקה להם)ובלימוד השפה, לא יודעת לגבי מדינות אחרות, אבל כך היה אצלם, מהרבה בחינות אחרות,הם התקשו להתאקלם, אבל מדיניות ההגירה של דנמרק בטח שלא העיקה עליהם. בקשר לשיחות שלך עם מופרע... אז ככה: כתבת יפה מאוד בעיניי (גם אתה מופרע), רק ש..דברים שרואים מכאן לא רואים משם...וזה לשני הצדדים..הדרך (שלי) היא לפקוח את העיניים ולראות וללביאהההה
...בא לי... טוב,(עד לפעם הבאה) סוף שבוע נעים ושבת שלום לכולםםם

מממממ

כתבתי את זה כי בהרבה ארצות אחרות זה לא כך ואתם גלשתם לויכוח שלא רלוונטי. אח שלי למשל נשוי לשוויצרית הוא התחתן לפני שנה. נכון שהוא יקבל אזרחות רק עוד 5 שנים, אבל יש לו כבר אישורי עבודה והוא יכול להישאר שם עד קץ כל הדורות ואף אחד לא ינסה אפילו להזיז אותו או לטרטר אותו או לנסות לגרום לו להתנצר כדי שיקבל אזרחות. אנחנו המדינה היחידה בעולם שגיור הוא אחד התנאים שיכולים לזרז את קבלתך לחברה. נכון שאנחנו מדינה יהודית. מפלט לכל היהודים בגולה ואין לנו ארץ אחרת. אבל ..... אם בעוונותי הרבים בחרתי לחלוק את חיי עם מישהו שאינו יהודי, להקים איתו משפחה, ללדת לו ילדים, למה אסור לו לחיות איתי במדינה שלי למה אסור לו לראות את ילדיו. אתם יודעים מה אמרו לי במשרד הפנים? כשתתחתני איתו, אם תרצי תלכי לחיות אצלו בפלסתין פה הוא לא יוכל לגור. ואני שוב שואלת .... למה!!!

לביאה נשמה

תראי ... אנחנו לא התכוונו לסטות מהנושא ... אלא הצגתי את הצד שלא כלכך מואר בגזענות הזאת ... אני שם לב שפה מדובר על אנשים מחו"ל או לא מישראל .. והערתי שיש גם את ערביי ישראל ... שהם כאילו גרים בחו"ל ... בקשר למה שאמרו לך במשרד הפנים אל תתרגשי ...ייתכן ונתקלת בפקיד עם דעות קדומות ... את יודעת מה זה בירוקרטיה ואיזה חכמולוגים יושבים לנו במשרדים הממשלתיים .. החוק תקף על האזרח הפשוט ואף משפיל ומצד שני השחיתות חוגגת במערכת בפנים ... מה שיזרז או יקל על תהליך קבלת מוחמד לישראל זה רק אם יהיה שלום .. זאת היא מטרת חיינו ולא רק כדי שייפסקו שפיכות הדמים .. אלא שליבךוליבו יוכלו להתאחד יחד כאן בישראל ... והערה קטנה כלפי הערבים בישראל ... אני כבר שנה וחצי נמצא בקיבוץ ...ובכלל לא מכירים בי אפילו תושב ... לא רוצים שאשלם להם שכר דירה מחשש שזה יהיה תקדים ועוד ועוד ערבים יבואו .. מצד אחד אני מבין את השיקולים שלהם אך מצד שני .. זה לא נראה לך גם יחס עוין כלפי בנאדם שהוא מלאום שונה ?? ואני לא רואה פה הבדל בין זה משוויץ לזה מאום אל פחם

שלום ???????

לחכות לשלום???????? יצמחו לי שערות על הלשון לפני שהשלום יגיע במילה אחת נסיכוש הצחקתני חבל שזה כל כך עצוב אחרת זה היה מצחיק אם היו נותנים לאנשים להחליט אי בטוחה שמזמן היה שלום אבל יש לנו מנהיגים ח....ת נראה לך שיהיה שלום בדור שלנו? לי לא ורק לידיעתך - הקיבוצים יותר גזעניים מביבי

mic26

New member
לביאה ונסיך

כואב ומעצבן ככל שזה יהיה, ואני כמובן בצד שלכם למרות שגרג יקירי הוא נוצרי ולבן והחלקים הלא שזופים בגופו יכולים לסנוור כל עין בלתי מזויינת... הלוואי והיינו יכולים לחיות כזוג נורמאלי. מה שרציתי לומר זה שבואו לא נשכח שהמצב נגרם בגלל המצוקה שאנו נמצאים בה. ככה זה וכנראה שאת זה אנחנו לא יכולים לשנות. אנחנו חיים בחרא של תקופה ובחרא של מצב. הנסיונות להגן על כולנו נראים לפעמים מגוחכים, לפעמים רצחניים ולפעמים שרירותיים וכל כך כל כך לא הוגנים. אני מקווה שאזכה להראות לילדי את הלשון שלך, לביאה, על שערותיה. ונסיכוש - אין לי אלא להעריץ אותך על האומץ. לי אין אומץ להיכנס לקיבוצים. אפילו גרג הרגיש, בביקור חד פעמי, שהאנשים שם מוזרים. חיבוקים גדולים לכולם מיכל

SuperGirl 25

New member
מסיפורים שאני שמעתי

מחברים טובים שלי, שגרים בקיבוצים (מהנגב ועד הצפון), הקיבוץ מצטייר כקהילה סגורה ומרובעת
... הם סיפרו לי סיפורים מוזרים לחלוטין והם עוד בני משק!! אז ככה שזה לא כ"כ מפתיע אותי מה שקורה במקרה שלך. אני לא בטוחה שזה ממש-ממש קשור להיותך ערבי. אני ראיתי ערבים ואף בדואים שגרים בעומר ובמיתר, ישובים ששומרים באדיקות על איכות חייהם ואולי היתה מצפה שהם יעשו איפה ואיפה. אך ממש לא...ואני שמחה לראות זאת!!

chickensoup

New member
הדשא של השכן תמיד ירוק יותר

בתור אחת שמתעסקת בהגירה, אני יכולה להגיד שאוכלים חרא בכל מקום. מנסיון.

למעלה