יש אפשרות לחבר מדפסת USB לראוטר ללא חיבור USB?

יש לי מדפסת ענתיקה שיש לה חיבור USB בלבד.
יש לי ראוטר (tplink WR1043ND) שאל חיבור הUSB שלו מחוברת המדפסת.
מחשב אחד מחובר בכבל רשת, ישירות לראוטר.
מחשב נוסף מחובר אלחוטית לראוטר.
משניהם אני יכול להדפיס.
אני מעוניין להשתדרג מבחינת ראוטר (ובעיקר מקווה שהכיסוי האלחוטי יתרחב משמעותית) ועל פניו ניראה שאני אולי אקנה את AX3 Pro של הוואווי (אני רואה המלצות חמות בכל מקום).
לראוטר הזה אין חיבור USB ומכאן אני קצת בבעיה.
האם יש איזשהו חפיץ כלשהו שיכול להתחבר מצד אחד אל המדפסת שלי בעזרת כבל USB ומן הצד השני אל הראוטר כך שאוכל להמשיך להדפיס משני המחשבים הנ"ל?

sys_admin

Active member
יש לי מדפסת ענתיקה שיש לה חיבור USB בלבד.
יש לי ראוטר (tplink WR1043ND) שאל חיבור הUSB שלו מחוברת המדפסת.
מחשב אחד מחובר בכבל רשת, ישירות לראוטר.
מחשב נוסף מחובר אלחוטית לראוטר.
משניהם אני יכול להדפיס.
אני מעוניין להשתדרג מבחינת ראוטר (ובעיקר מקווה שהכיסוי האלחוטי יתרחב משמעותית) ועל פניו ניראה שאני אולי אקנה את AX3 Pro של הוואווי (אני רואה המלצות חמות בכל מקום).
לראוטר הזה אין חיבור USB ומכאן אני קצת בבעיה.
האם יש איזשהו חפיץ כלשהו שיכול להתחבר מצד אחד אל המדפסת שלי בעזרת כבל USB ומן הצד השני אל הראוטר כך שאוכל להמשיך להדפיס משני המחשבים הנ"ל?
כן, יש "חפיץ" כזה ושמו שרת מדפסות. כזה למשל:
https://www.seh-technology.com/uk/products/print-server-external/printserver-one.html

sys_admin

Active member
באותו כסף אפשר להגדיר שדת מדפסות ידנית על כל פלטת IoT ולהגדיר עליו אפשרויות נוספות לפי צורך
כמובן שאפשר. רק ש... "כל פלטת IoT " לא מספיקה לנושא. אלה שאחרי שרוכשים אותה צריך גם יהיה להתחיל לעסוק בחיפוש ובהתקנה של הפצה מתאימה של LINUX עלייה, התקנה של חבילות תוכנה נדרשות והתלויות בשבילם ובקינפוג של כל זה.
ולפי השאלות עד כה של פותח הדיון, זה לא בדיוק הכיוון של שיטה "עושה זאת בעצמך", אלה שמה שהוא יותר מחפש זה מוצר מוגמר פשוט.

כן, יש "חפיץ" כזה ושמו שרת מדפסות. כזה למשל:
https://www.seh-technology.com/uk/products/print-server-external/printserver-one.html
תודה רבה.
מצאתי משהו דומה לכאורה, גם באליהו אקספרס.
העניין הוא שיש שם 4 אפשרויות שונות (התמונה בכל האפשרויות נראית זהה).
מה אני אמור לבחור משם שיתאים עבור המקרה שלי?

sys_admin

Active member
תודה רבה.
מצאתי משהו דומה לכאורה, גם באליהו אקספרס.
העניין הוא שיש שם 4 אפשרויות שונות (התמונה בכל האפשרויות נראית זהה).
מה אני אמור לבחור משם שיתאים עבור המקרה שלי?
הדמיון של משהוא דומה זה שמצאת הוא רק במה שהוא אמור לעשות. בכל מקרה, אני מקווה שאתה לא באמת חושב שמה שמצאת שם במחיר זה הוא מוצר דומה למוצר שעלותו היא פי עשר ממנו?
בכל מקרה, ממה שמצאת, האפשרות המתאימה מבחינת חיבורים היא A. רק מה, לא מדובר על מוצר שבאמת מתפקד או נתמך.

הדמיון של משהוא דומה זה שמצאת הוא רק במה שהוא אמור לעשות. בכל מקרה, אני מקווה שאתה לא באמת חושב שמה שמצאת שם במחיר זה הוא מוצר דומה למוצר שעלותו היא פי עשר ממנו?
בכל מקרה, ממה שמצאת, האפשרות המתאימה מבחינת חיבורים היא A. רק מה, לא מדובר על מוצר שבאמת מתפקד או נתמך.
לקנות מוצר שעולה פי 10 ממה שאני הבאתי, זה אומר שכבר עדיף לקנות מדפסת חדשה שמן הסתם כבר תהיה מדפסת רשת ואז אין צורך בחפיץ הזה מלכתחילה.
יש לך אולי הצעה למשהו אחר שאתה יודע שכן יתפקד ושלא עולה כמו מדפסת חדשה?
או באופן אחר: יש מוצר כזה (מתפקד היטב) שעולה לא יותר מ150 שקלים (עדיפות כמובן לפחות :))?

sys_admin

Active member
לקנות מוצר שעולה פי 10 ממה שאני הבאתי, זה אומר שכבר עדיף לקנות מדפסת חדשה שמן הסתם כבר תהיה מדפסת רשת ואז אין צורך בחפיץ הזה מלכתחילה.
יש לך אולי הצעה למשהו אחר שאתה יודע שכן יתפקד ושלא עולה כמו מדפסת חדשה?
או באופן אחר: יש מוצר כזה (מתפקד היטב) שעולה לא יותר מ150 שקלים (עדיפות כמובן לפחות :))?
מן הסתם שכל החפיצים אלה שיהיו יותר זולים מ 500 ש''ח, בהמשך רק יגרמו להתעסקות מיותרת בכך שכל פעם הם נתקעים ומפסיקים לעבוד לסירוגין ותו לא, וזה, אם הם כלל יעבדו מלכתחילה.

מן הסתם שכל החפיצים אלה שיהיו יותר זולים מ 500 ש''ח, בהמשך רק יגרמו להתעסקות מיותרת בכך שכל פעם הם נתקעים ומפסיקים לעבוד לסירוגין ותו לא, וזה, אם הם כלל יעבדו מלכתחילה.
די גרמת לי לרדת מקניית הראוטר הזה (לפחות נכון לכרגע).

rafid1

Active member
מנהל
רשמת שמחשב אחד מחובר בכבל רשת ישירות לראוטר, כלומר פיזית שם וילובר לנתב החדש. לא הבנתי למה לא לחבר אליו את המדפסת והגדירה לשיתוף עם כולם כפי שכבר הצעתי. פשוט וקל.

אתה סתם מסבך, כשהפתרון מול עיניך ובהשקעה של 0.

נערך לאחרונה ב:
רשמת שמחשב אחד מחובר בכבל רשת ישירות לראוטר, כלומר פיזית שם וילובר לנתב החדש. לא הבנתי למה לא לחבר אליו את המדפסת והגדירה לשיתוף עם כולם כפי שכבר הצעתי. פשוט וקל.

אתה סתם מסבך, כשהםתרון מול עיניך ובהשקעה של 0.
כן, עניתי על זה למטה.
אני לא יודע איך לעשות את זה.
אכן מחשב אחד מחובר לראוטר בכבל רשת.
נניח שאני מחבר את המדפסת אל המחשב הנ"ל בכניסת הUSB.
מה אני עושה הלאה?
שוב ראוי לציין:
המחשב שאליו תחובר המדפסת הזו עובד על לינוקס.
אשמח לאיזשהו מדריך שיוכל לעזור לי (אפשר כמובן גם באנגלית).

sys_admin

Active member
זה מדריך מצויין,... רק למי שהמדפסת שלו מחוברת למחשב שמריץ את המערכת הפעלה של MICROSOFT . ובמקרה של פותח השירשור, זה לא המקרה והוא גם כתב בפירוש שמה שמותקן לו במחשב שאמור לשתף את המדפסת זה LINUX. ושם תהליך של שיתוף המדפסות הוא "טיפ-טיפה" שונה. כמו גם שאר הדברים. :)

rafid1

Active member
מנהל
אז מה שאפשר זה - או להתקין עוד מחשב WIN ישן ב300 ש"ח, או לסמוך עליך שתביא מדריך רלוונטי ללינוקס , שגם משתמש פשוט יוכל להבין ולבצע...

sys_admin

Active member
אז מה שאפשר זה - או להתקין עוד מחשב WIN ישן ב300 ש"ח, או לסמוך עליך שתביא מדריך רלוונטי ללינוקס , שגם משתמש פשוט יוכל להבין ולבצע...
כמובן שאפשר הרבה דברים, רק שהמחשב הישן שהרישיון WIN בשבילו עולה את אותן 300 ש''ח או יותר, גם צריך להוסיף את המחיר של המחשב עצמו שעולה גם כסף ולרוב "טיפה" יותר מ 300 ש''ח של רישיון. וגם, אם הולכים בדרך זו, אז מגיעים לאותו המצב רק הפוך, שנדרש לחבר את המחשב עם LINUX לשיתוף מדפסת של מחשב WINDOWS. :)

ובקשר לכך שאפשר לסמוך אלי שאביה את המדריך הרלוונטי ללינוקס, אז כבר עשיתי את זה כבר מקודם, ממש בדיון זה, ולא מדריך אחד, אלה שלושה, שמכסים שלוש אפשרויות שונות לכך, שהן: SAMBA, LPR ו IPP אפילו.

או פשוט לחבר לאחד המחשבים, ולשתף אותה ברשת...
איך אני עושה דבר כזה?
ראוי לציין שהמחשב שמחובר לראוטר בכבל (שאליו גם מן הסתם תחובר המדפסת לפי הדרך שלך), עובד על לינוקס.
המחשב שמחובר אלחוטית עובד על ווינדווז.

arseny92

Well-known member
מנהל
איך אני עושה דבר כזה?
ראוי לציין שהמחשב שמחובר לראוטר בכבל (שאליו גם מן הסתם תחובר המדפסת לפי הדרך שלך), עובד על לינוקס.
המחשב שמחובר אלחוטית עובד על ווינדווז.
אם תוכל לפרט איזו הפצת לינוקס מותקנת על המחשב שמחובר קווית, בטח יוכלו לפרט לך איך מגדירים עליו את שרת המדפסות cupsd לשיתוף ברשת כך שיזוהה על ידי לקוחות Windows

sys_admin

Active member
אני על archlinux.
טוב, בגלל שאין יותר מדי קופצים על ההצעה של "לפרט לך איך מגדירים עליו את שרת המדפסות", אני אנסה לתת הסברים פשוטים שמתאימים גם למי שלא מכיר יותר מדי את השימוש הבסיסי ב LINUX בכלל וב archlinux בפרט.

שיתוף של מדפסות שמחוברות למחשב שמריץ את LINUX לצורך חיבור של מחשבים שמריצים את WINDOWS יכול להתבצע לא באחד, אלה במספר פרוטוקולים שונים.
ראשון הוא הטבעי של WINDOWS ומכונה בשם SMB וב LINUX בשבילו קיים שירות בשם SAMBA.
זה ההסבר:
https://tutorialforlinux.com/2021/03/30/step-by-step-samba-printer-sharing-arch-linux-guide/

שני, הוא הטבעי של LINUX ושמו ומכונה בשם LPR\LPD, אבל זמין גם ב WINDOWS.
וזה ההסבר:
https://wiki.archlinux.org/title/LPRng

והשלישי, הוא Internet Printing Protocol (IPP) , שזמין גם ב LINUX וגם ב WINDOWS.
וזה ההסבר שכולל גם שיתוף IPP וגם שיתוף SMB:

https://wiki.archlinux.org/title/CUPS/Printer_sharing

למעלה