יש כאן הורה לילד/ה בין 3 וחצי עד 4?

g a z e l l e

New member
יש כאן הורה לילד/ה בין 3 וחצי עד 4?

שלום, אולי זה ישמע קצת מוזר אבל אם יש כאן הורה לילד/ה בגיל 3 וחצי עד 4 ויכול לעזור לי במשהו פצפון אני אשמח. אני עושה עבודה על התפתחות הילד ואני רוצה לבדוק האם ילדים בגיל זה מאמינים שלמשל
מרגיש משהו או האם הרוח מרגישה שהשמש
מאירה? אז פליז!!! אם מישהו יכול לנסות ולשאות את ילדו את שתי השאלות הקטנות האלה והגיד לי מה הוא אמר/ה זה יעזור לי מאד מאד לסיים את העבודה. שאלה: האם הפרח ירגיש משהו אם נדרוך עליו? ולשאול מדוע? האם הרוח מרגישה שהשמש מאירה? ולשאול מדוע? תודה רבה רבה לירון

אפרתש

New member
בטח שכן!

היום בבוקר בתי (בת רבע לארבע) השקתה את הפרחים בגינה. אמרתי לה שצריך כבר ללכת לגן, אז היא נפרדה מהפרחים לשלום, ואמרה לאלה שהיא עדיין לא הספיקה להשקות שיחכו לה והיא תשקה אותם אחר הצהריים. היא אומרת שהעצים מאד שמחים שיש שמש כי אז חם ונעים להם. (אגב - זה לא שכואב לה הלב אם היא דורכת על פרח או רואה פרח מעוך). לשאול אותה מדוע?!?! אנסה לשאול שאגיע הביתה, אין סיכוי שאקבל תשובה שתעזור לך במשהו ...

g a z e l l e

New member
תודה../images/Emo70.gif איזה כיף שאתם עוזרים!!!

תאמיני לי שכל דבר עוזר לי להבין משהו קטן... עוד שאלה אם כבר...האם ילדה בגיל כזה יכולה למשל להרכיב בבושקה (בובות עץ חלולות) או שזה עדיין לא הגיל המתאים? וזו שאלה מכך שאין לי ילדים כמובן, כך שאני יודעת מה היכולות שלהם בגיל כזה...

אפרתש

New member
גם בטח שכן

היא כבר עושה את זה הרבה זמן, אז אני לא זוכרת מתי בדיוק התחילה. נדמה לי שאפילו לפני גיל שנתיים.

g a z e l l e

New member
ואאוו ..

טוב, זה כבר שובר לי כמה דברים בתיאוריה כי חשבתי שבגיל זה עדיין אין את היכולת לעשות זאת...(לפי הספרים) ושוב תודה !!!

אפרתש

New member
הסבר קצר

בערך בגיל שנה הם נורא נהנים להכניס דברים לתוך דברים (הקטנה שלי עכשו בשלב הזה). ואז קונים להם כל מיני משחקים כאלה של כוסות בגדלים שונים, והם מכניסים אותן אחת בתוך השניה. בהתחלה זה קשה, בעיקר כי הכוסות מאד קרובות הבגודל וקשה לראות איזו יותר גדולה. אבל תוך כמה שבועות הם שולטים בענין, וכבר יודעים לקחת ישר את הכוס בגודל הנכון, ולא צריכים את ה"ניסוי טעיה". ובעיקר - הם לומדים את הפרינציפ. אחרי חצי שנה עם כאלה משחקים - הם כבר שולטים בענין. הבבושקות זה קצת יותר מסובך, אז אמרתי לך שאולי גיל שנתיים.

g a z e l l e

New member
יופי ,זה הבהיר לי את הכל ....

אוקי סבבה ,אז בעצם לאחר ניסוי וטעייה היא מצליחה לעשות את זה ..אחלה בדיוק מה שהייתי צריכה !!! תודה

irisgh

New member
בגיל הזה, תפיסה מידית כבר ללא ניסוי

יניבי, בן שלוש וחצי, ראה לפני כמה זמן בבושקות לראשונה בחייו. הוא פרק, והרכיב מיד, מהתבוננות, ישר בסדר הנכון. התפלאתי, כי לא חשבתי שהוא ידע, רק מהתבוננות, ללא ניסוי וטעיה איזו בובה צריכה להיות בתוך איזו, מבלי לדלג על אף שלב (ולו היה מדלג, מובן שזה לא היה מצליח). אני בטוחה שכמה חודשים קודם עוד לא היתה לו את היכולת הזו, ואז זה היה צריך להעשות מניסוי וטעיה (מה שלא היה עובד אצלו, כי אין לו סבלנות). אבל פה, הוא פשוט תפס את העקרון, מבלי שראה אף אחד אחר מדגים! פשוט מעצם זה שפרק, הוא ידע להרכיב בחזרה. מה שאומר גם שהערכת הגודל היתה טובה לבבושקות הללו. אלו היו בבושקות עץ די פשוטות. לא זוכרת כמה (בערך 7), כשהגדול אורכה בסביבות 25 ס"מ, והקטנה אולי 4 ס"מ.

למעלה